2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

BUNA CAN DAYANIRMI?..

Okuyucu Mektubu

  23 Nisan 2007

  Bu cennet vatanımızı dedelerimizden miras aldık, çocuklarımıza ve torunlarımıza dahada güzel şekilde miras bırakacağız. Onlar daha mutlu ve sağlıklı bir dünyada yaşamalıdırlar??.. Demesi kolay..?

  El ele vermişiz, ne kadar güzellikler varsa tamamını bozmaya çalışıyoruz. Şu başka şehirlerde yaşayıp, Bolululara gıpta ile bakan diğer vatandaşlara nasıl cevap vereceğimi bilemiyorum, utanıyorum.

  Bölge İdare Mahkemesinden bilirkişiler gelip Cuma günü geç vakitte Cumhuriyet Parkının durumunu keşfettiler. Tesadüfen oradaydım. Yüreğim sızladı, böyle bir vicdan azabına katlanılamaz ve diyorum ki buna can dayanmaz. Tabii taraflar kendi iddialarını sergilediler.

  Cumhuriyet Parkının katlı otopark yapılmasını projelendiren Belediye mensupları da şüphesiz kararlarında ısrar ettiler. Ben eminim ki mensup oldukları kurumun görevlisi oldukları için böyle konuştular, yoksa onlarda bir münevver insan ve sağduyulu, mantıklı, elbette ki vicdan sahibi oldukları için yürekleri, düşünceleri ve beyinleri öyle düşünmüyordu. Çünkü bu parkın mahvedilip, yerine katlı otopark yapılmasını isteyen bir tek insan dahi bulamazsınız. Bütün Bolulu vatandaşlar akıl sır erdiremiyorlar bu düşünceye. Olamaz böyle bir katliam diyorlar.

  Evet, eğer yapılırsa bu bir katliamdır. Kimin katliamıdır?.? Orada nefes alan insanların, oradaki yeşilin, oradaki yılların ağaçların, oradaki yaşlı emekli oturanların, orada oynayan çocukların, oranın değişmez cıvıl cıvıl öten kuşların katliamıdır. Böyle bir katliamı kim göze alabilir.

  Mesele, şu parti veya bu parti meselesi değildir. İnatlaşmanın mantığı yoktur. Sağduyulu olup, gerçeklere dönelim. Hatadan dönülmesi de bir meziyettir. Ey Belediye yetkilileri, gelin bu projenizden vazgeçin. Bolulu binlerce vatandaş bu parkın bozulmasını istemiyor. Yanlış yapıyorsunuz, yanlış düşünüyorsunuz, ısrar etmeyin, gelin vazgeçin. Eğer ilan eder vazgeçtiğinizi söylerseniz emin olun siz kazanırsınız.

  Sonra gelin açık konuşalım ve gerçeklere değinelim.

  Katlı otopark hiçbir zaman çalışmaz. Emekler, masraflar boşa gider. Mevcut otoparkınız çalışıyor mu, onu örnek alsanıza..? Nasıl ki üst geçitler hiçbir yerde çalışmaz ise, katlı otoparklarda çalışmaz. Mümkün değil. Siz yeşilin, ağacın, oksijenin katili olamazsınız. Yapmayın..

  Ey ormancılar, mühendisler, yeşil sevdalıları, vatan sevgisi taşıyan sizler?. ey yetkili idareciler lütfen, birazda siz konuşun??

  O daracık alanda göklere yükselmiş heyula beton mezarı yaratmayın, yaratmayın.

  Dumlu DEMİRCİOĞLU
  Veteriner Hekim

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak