2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Sayın Belediye Başkanına Açık Mektubumdur

Okuyucu Mektubu

  4 Haziran 2007

  Bugün dünyamızın en büyük sorunu küresel ısınma. Her gün gerek basılı, gerekse görsel yayınlarda bu ısınmanın başta susuzluk olmak üzere çeşitli felaketlere yol açacağı anlatılıyor.

  Yirmi yıldan fazla oldu, yaz aylarında sabahın erken saatlerinde yürüyüşe çıkarım. Hemen her sabah da belediye arazözlerinin şehrin bütün caddelerini sular görürüm. Ve düşünürüm neden sulanır diye? Toz kalkmasın diye mi? (Ki o saatler sokaklar boştur ve yollar asfalt olduğu için vasıtalar toz kaldıramaz.) Serinlik olsun diye mi? (Yine o saatler günün en serin saatleridir) Velhasıl sebebini bir türlü bulamam. Ve yine düşünürüm. Bu sular kuyulardan enerji ile çıkartılıyor ve enerji ile depolanıyor. Kaynaklardan falan sular içinde enerji kullanılıyor. Ve yine bir masrafta arazözler için sarf edilen yakıt ve ayrıca eskime payı.

  Bölüğü teslim alan yeni komutan nöbet çizelgesini inceler ve ilgili başçavuşu çağırır, nöbet yerlerini gezmek üzere. Bir yerde du-rur ve neden burada nöbetçi var diye sorar. Efendim burada eskiden bir kapı varmış, o zamandan beri nöbet tutuluyor. Peki, kapı kapanmış neden hala nöbetçi yazıyorsun?

  Ülkemizin büyük kentlerinde yaşanacak su sıkıntısını yine medyadan üzülerek takip ediyoruz. Acaba bize de sıra gelir mi diye? Yine medyadan yeraltı sularının eskiye göre çok daha derinden çıkarıldığını da üzülerek ve endişe ile takip ediyoruz.

  Hala erken saatlerde asfaltları sulayacak mıyız?

  Saygılarımla

  Fikret ÖZUĞUR

  • Mehmet29 Temmuz 2019 . 00:25

   Evet ya bende bunu merak ediyorum sebebi nedir bilginiz varmı?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak