2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

İyi ki varsınız, Sn. Dr. Murat Yapıcı

Okuyucu Mektubu

  22 Mart 2011

      AKP'li yorumcuların ne kadar haklı olduklarını görmek ve haklı olduklarını kabul etmek gerekmektedir. Hep bu satırlarda AKP = 3-0 Yazıyorlardı da Benim gibi düşünürler inanmıyordu ancak bunun doğru olduğunu malesef ben de anlamış bulunmaktayım. Milletvekili adaylığı başvurularının bitim süresine çok az bir süre kaldı. CHP kendi arasında Karar almış ve İlimizde de Ön seçim Yapılacağını Bu seçime göre parti merkezinin karar alacağını öğrenmek sol siyasete gönül verenler arasında çok üzülenler vardır. Tabii bu seçimlere göre zaten kendi il başkanlığı döneminde oluşturulan delege yapısı, bir başkasına oy verecek durumda değildir.     

        Bu da göstermektedir ki CHP Bolu İli Milletvekilliği ön seçiminde Sn. Tanju ÖZCAN I. sırada çıkacaktır. Aksini düşünmek bile böyle bir sistemde mantıkla uyuşmaz. Diğer taraftan belki çok az bir farkla Sn Hakkı Fidan abimiz ve Mehtap Mısırlı sıralamayı dürdüreceklerdir. Bu da Sn Tanju Özcan'ın birinci sıra CHP adayı olacağını göstermektedir. Sözüm yok tabii kendisine başarılar da dilerim. Uzun dönemdir çalıştığını da biliyorum. Ancak son yıllarda ısrarla adaylık başvurusu ve ülke yönetimini tekelleştirmek ve parti merkezinin bu yapıyı desteklemesi çok düşündürücü ve şahsen beni rahatsız etmektedir. Bu sonçlara göre Acaba CHP Bolu'dan milletvekili çıkarabilecek midir? AKP'lilerin 3-0 yazması son derece haklı gibi görülmekte. Oysaki yapılması gereken MHP'nin yaptığı gibi, seçilebilirliği yüksek bir adayın çıkarılabilmesi olacaktır. Bu ne demektir acaba, il başkanlğını ben yaptım, dolayısı ile delegeleri ben belirledim. Ve CHP milletvekili çıkaracaksa, o kişi ben olmalıyım düşüncesi.

       Öngörüm o dur ki; CHP'ye yine kaybettirme çanlarını çalmaktadır. Şimdi şu soruyu sormadan geçmemek lazım. Demek ki havanda su dövüyorlar. İktidar Partisinin bu başarısı, diğer parti yönetimlerinin aday belirlemedeki tutumları, hep birlikte iktidar partilerine çalıştıklarını göstermektedir. Bu da demek oluyor ki, seçim sonrasında CHP'nin kaç milletvekili ile temsil edileceğinin hiç anlamı yok galiba. Onlar için varsa yoksa kendileri. Peki o halde neden ısrarla böyle davranılmaktadır. Bu memleket ne olacaksa, yani üniter yapısını mı sürdürecek? Yoksa ılımlı bir devlet mi olacak? Diktatörlüğe mi gideceğiz? Yoksa başkanlık sistemine mi kimlerle nereye gideleceği yukarılarda birilerince anlaşılmış mı? Ve seçilebilir insanların engellenmesi için Bolu gibi şehirlerde bile merkez yoklaması ile aynı adayların, özellikle il başkanlarının aday gösterilme isteği. Sol düşünceye kan kaybettirmektedir.

       Sayın iktidar partisinin yorumcuları ne kadar haklılarmış. Bu durum belki 3-0 olmasa da 2-0 olabilirliği çok muhtemel.

       İyi ki varsınız Sn Dr. Murat Yapıcı. saygılarımla. 

                                                                                    Metin Çelik  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak