2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

En Önemli Görev

Okuyucu Mektubu

  17 Ekim 2006

  İnsanların yeme içme gibi mutlak zaruri ihtiyaçları olduğu veçhile, tuvalet ihtiyaçları da zaruridir. İçinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayı ve esasında İslam Dini, birinci madde temizliği şart koşmaktadır. İnsanın kendi bedeninden tutunuzda, oturduğu yer, çalıştığı işyeri, yaşadığı mekanlar, sokaklar, caddeler, kısacası her yer temiz olmalıdır.

  Zaten günümüzde ÇEVRE ÇEVRE diye her zaman gündemde olan konuyu yaşamıyor muyuz? Hatta Bakanlığını dahi nihayet kurmuş bulunuyorum.

  Neyse, sözlerimizi fazla uzatmadan biz asıl konumuza gelelim. Yabancı bir misafirin yolu İzzet Baysal Caddesine düşsün, asla bir tuvalet bulamaz. Tabaklar camisine yakın ise orayı gösterirler. Başka var mı? Soruyorum sizlere.

  Hangi devirdeyiz, başka vilayetlere gidelim, hiçbir sıkıntı yaşamadan yakınımızda hemen bir tuvalet gösterirler ve hem de pırıl pırıl, tertemiz, modern.

  Birde bizim KADI camisinin tuvaletlerine bir bakınız. SARAÇHANE camisinin tuvaletine bir bakınız. Yürekler acısı. Şehrin ortasında böylesine tuvaletler, bana göre bizler için çok ayıp oluyor.

  Belediyelerin en önemli görevlerinden biri değil midir? Yerli ahali nasıl olsa gidecek bir tuvalet bulabilir, fakat siz asıl yabancı misafiri düşüneceksiniz. Garanti bankasının önünde kızı annesine şöyle seslendi. Anne o tuvalete gitme, çok kötü ve pis. Bu konuşmayı kulaklarımla yanlarından geçerken duydum.

  Bir vatandaş olarak arzum ve öyle zannediyorum ki herkesin arzusu KADI Camisi ile SARAÇHANE camisinin tuvaletlerinin modern bir şekilde ele alınıp yaptırılmasıdır. Hatta SOMUNCU camisininki de bu arada ele alınabilir. Şehrimize yakışır şekilde genel tuvaletleri ele almanın zamanı geçiyor bile.

  Cumhuriyet Parkının iptali hiçbir vicdanın kabul edeceği bir uygulama değildir. Hatta eskisi gibi güzel ve bakımlı haline döndürüp, uygun bir yerine genel tuvalet konulabilir. Bu bir zaruri ihtiyaçtır.

  Haydi Belediye, haydi ilgililer, haydi çevreciler el ele verelim şu tuvaletleri yakışır şekle sokalım. Ama uzatmadan, en kısa zaman içinde de bitirelim. Yabancı misafirlere övünerek tuvalet gösterelim.

  Dumlu Demircioğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak