2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Meyve Veren Ağaç mı? Bal Yapmayan ARI mı?

Okuyucu Mektubu

Meyve Veren Ağaç mı? Bal Yapmayan ARI mı?
  3 Haziran 2020

          Meyve Veren Ağaç mı?

        Bal Yapmayan ARI mı?

        3 dönem Milletvekilliği yaptı.

        Partisinde ilk döneminde Katip Üye olarak kırmızı plakalı – çakarlı aracı ile ilçe ilçe gezdi.

          Bu kırmızı plaka ile gezmesi uzun sürmedi.

          2011 yılında yaptığı KIYAK EMEKLİLİK önerisi ile tüm Türkiye kendisini tanıdı!

          Önerisinde  “kıyak emeklilik” olarak bilinen milletvekili emekli maaşları önce 5 bin 800'e, hemen akabinde 8 bin 100 liraya çıkarıldı.

           Bu zamla milletvekilinin aktifi 24 bin lira alacak. Böylelikle, bugünkü şartlarda çalışan üst düzey bir memurun bile alamadığı maaştan çok fazlasını, 2 sene milletvekilliği yapmış bir kişi emekliliğinde fazlasıyla alacak.”

         Yapılan Parti meclisi toplantısında aday olup çok istemesine rağmen, Katip Üye olamayıp kırmızı plaka-çakarlı aracını kaybetti.

           Durmadı, duramadı….

           Parti Meclisi’ne her kurultayda aday olmasına rağmen, bir kez bir aylığına yedekten girdi. Başbakan ve şimdiki Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a defalarca hakaret etti ve ceza almaktan kurtulamadı.

          Durmadı, duramadı partisinin Genel Başkanını da indirmek için ilk bayrak açanlardan oldu. Bolu İl Yönetimini düşürmek için imza da topladı, mahkemelere verdi/verdirdi…

           Ama ne Genel Başkanı, ne de İl Yönetimini düşürmeyi başaramadı.

          Durmadı, duramazdı….

          Şimdi en büyük devasa proje olarak açıkladığı Belediye Atık Su Projesi’nin zamanında AKP Belediyesi tarafından yapılmaması için elinden geleni arkasına koymadı. Hukukçuluğunu çok iyi icra etti. Şimdi de çıktı Belediye’nin en büyük projesi olarak anlatıyor.

          Kavgalı – husumetli gibi gözükmesine rağmen, AKP li Belediye Başkanı Alaattin YILMAZ ile hiç arası kötü olmadı/olamazdı.

          AKP li Belediye, Abant yolunda açmış olduğu oteli ve yaptığı kanunsuz çıkmalara hiç karışmadı.

           Belediye Başkanlığı görevine KUR’AN’a el basıp yemin etmesiyle beraber, yapmam diye yemin ettiği her şeyi yaptı.

          İşçi çıkarmayacağım dedi çıkardı.

          AKPli Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz hakkında tek bir soruşturma açmadığı gibi, her ortamda onu AKP’li üyelere karşı savundu, savunmaya devam ediyor. AKP’li belediye başkanının yaptığı basına karşı ZULM olaylarına kendisi hakkında olumsuz yazan gazetelere ve sahiplerine Alaattin YILMAZ’dan daha acımasızca sahip olduğu güç ile yapmaya devam etti/ediyor.

         Yakın zamanda kişilerin işyerlerinin önüne Belediye araçları ile moloz dökmesini, su saatlerini söküp susuz bırakmasını da dört gözle bekliyoruz.

          İki SOKAK yapmaya çalıştı Börekçiler Sokağı yaptı 1 hafta sonra yapılanları komple söktürdü unutulan alt yapı nedeniyle aynı SOKAK yeniden yapıldı.

         Şemsiyeli SOKAK diye adlandırılan yerin de, şemsiyelerin yerine kendi ürettiği! LED aydınlatmalar taktı ve ufak bir fırtına da yerle bir oldu…

          Olsun orası da yeniden yapıldı.

         Durmadı, duramazdı Belediyeye BORCU olan bütün esnafların Banka Hesaplarına haciz koydurdu.

          Belediye Meydanını diğer başkan gibi tekrar söktürdü, yeniden yapıyor bakalım nasıl olacak…

          Bisikleti teşvik etti bisikletle şehri birkaç kez dolaştı. Sonrasında o da unutuldu.

          Çin Devletine İHRACAT yapacağım dedi LED Ekran üretti… AKILLI DİREKler üretti/icat etti tüm Türkiye’de olan Belediyelere inanılmaz derecede satıyor(!).

          Durmadı, durmazdı COVİT-19 da kendi imalatı TERMAL KAMERA üretti tüm Belediyelere sattı(!).

           Dezenfektan Tüneli gibi müthiş bir İCAT(!) daha yaptı tüm Belediyelere sattı. O kadar çok(!) talep geldi ki, şu an SİPARİŞ kabul edemiyor.

           DON’dan zarar gören çiftçilerin bütün zararını karşıladığı gibi 400 bin fide dağıttım dedi. Bolu MASKE sıkıntısı hiç çekmedi, çekmediği gibi komşu illerin de bütün MASKE ihtiyacını giderdi

          “Komşudan gelen TABAK boş çevrilemezdi, O Kazanlarla geri verdi” Sosyal Yardım konusunda da MÜTHİŞ Örnek işler yaptı. Kankası Belediye Başkan Yardımcısı yaptığı BASIN emekçisi! kardeşini “Belediye Başkanımın SELAM ve DUA” ları ile gariban HALK’a yardım KOLİleri dağıtıp Basın’a garibanların evlerini ve yüzlerini göstermekten de imtina etmedi.

           Durmadı, duramazdı… ROLEX saati ve Mercedes Siyah Minibüsü ile HALK’ın arasından hiç çıkmadı onlara BAYRAM da KOLONYA döktü.  75 gün HASRET kaldığı CUMA NAMAZlarına Kalıcı Konutlar Camii’nde fotoğraf çektirip BİTSİN BU HASRET dedi. Belediyeye aldığı 100/110 kişi arasında PARTİ ayrımcılığı hiç yapmadığı gibi partisi CHP’den de kimseyi aldırmadı!!!

         AKP’Lİ eski Belediye Başkanı abisi Alaattin YILMAZ’ın hiçbir müdürüne ve göz bebeğine dokunmadı…

          Ama ALIŞKANLIK olan Gazeteci KAMURAN ALAGÖZOĞLU’na ceza yazayım derken, masada “Dağlar kızı Reyhan” dinlerken, kafası Kamuran Akkor’a takılı kalmış olmalı ki, cezayı Ünlü Sanatçı’ya yazdırdı.

          Nedir bu Kamuran’ın belediye başkanlarından çektiği?

          Durmadı, duramazdı… ama COVİT-19 azcık durdurdu da her olaya KONSER-GÖSTERİ-AÇILIŞ sevdasına biraz ara verdi….

          Doğrudan Temin usulü ile yapılan alış-verişleri de sonra yazarız artık ama “Bir berber bir Berbere gel Beraber Berber dükkanı açalım” İHYA ettiği de aşikar.

           Ramazan ve COVİT-19 la beraber MEY partileri, öğleden sonralıklarına da ara verdi, Eğlenceli-Sanatçılı mekanlarda KANKAsı ile beraber karşı masanın gönderdiği ŞERBET içme mesaileri de yarım kaldı.

          Durmadı, Duramaz, Durmayacak…

          4 yıl daha çekeceğiz hep beraber….

          Belediye Şirketlerini, İçki Ruhsatlarını da sonra yazarız artık…

          Bu bir okuyucu mektubudur

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak