Okuduğunuz gazeteye destek olabilirsiniz

Ak Parti İl Başkanı abesle iştigal etmiştir!

Kamuran Alagözoğlu

Ak Parti İl Başkanı abesle iştigal etmiştir!
  11 Şubat 2020

           Ak Parti İl Başkanı abesle iştigal etmiştir!

           AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, yaptığı basın açıklamasında Bolu Platformunu hedef alarak “Bolu Platformu’nun artık siyasal bir oluşum, bir yapılanma olma yolunda ilerlediğini üzülerek görmekte olduğumuzu ifade etmek isterim” diyerek kelimenin tam anlamıyla abesle iştigal etmiştir.

            Platforma siyasi bir oluşum diyebiliyorsa, bu oluşumda Ak Partililer’in başı çektiğini neden göremediğini sormak isterim. Bolu Platformu’nun Başkanı Orhan Uçar’ın 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Sayın Fatih Metin’i desteklediğini ve yine Bolu Platformu Kurucularından Mimar Semih Dimicioğlu’nun Ak Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçildiğini herkesten evvel Nurettin Doğanay çok iyi bilmesi gerekmiyor mu? Bunları bile bile Bolu Platformu’na siyasi oluşum diyebilmiş olmasını anlamak mümkün değil. Hatta Doğanay bu açıklamayı yaparken, yanında aynı fotoğraf karesinde yer alan Ak Partili Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’yle birlikte il ve ilçe yöneticileri de bu talihsiz açıklamaya şahit oluyorlar.

            Bolu Platformu bildiğim kadarı ile her siyasi görüşten şu an için yüz kadar üyesi bulunan siyasiler üstü bir oluşumdur. Bugüne kadar da öncelikli olarak Bolu’nun menfaatleri ve geleceği konusunda fikir jimnastiği yaparak, ortak akıl ile aldıkları kararlar doğrultusunda birlikte hareket ettiklerine şahit oluyoruz.

             Örneğin, Düzce’nin çöpünün Bolu’ya getirilerek Müstakimler Köyü’nde yakılması projesini engellemek için girişimlerde bulundular ve sonuç olarak bu projeden vazgeçildi. Fena mı oldu?

             Ve yine zehirli varillerin Bolu’da yıkanması projesi onaylanmış ve başlamak üzere iken bu safhada devreye girdiler ve aynı Bolu Belediye Meclisi’nde ruhsatın iptal edilmesine vesile oldular. Bolu için fena mı oldu?

              Son günlerde ise Bolu Güney Çevre Yolu’nun Bolu’ya büyük bir ihanet olduğunu anlatmaya çalışarak bu projenin iptal edilmesi ve büyük yanlıştan dönülmesi için kampanyalar yapmaya başladılar. Bu da doğru bir girişim di ve bunun sonucu da fena olmayacak inşallah.

               Bunlar sizi niye rahatsız etti? Bolu’ya yapılacak kötülüklerin önüne geçmek için bir şeyler yapmaya çalışan insanlar sizi neden rahatsız etti? “Bolu o kadar da sahipsiz değil, bir durun bakalım!” diyebilen bir platform ortaya çıkınca, bir şeyleri de başarıp köpeksiz köyde değneksiz gezmeye kalkanların hesabını mı bozdu yoksa?

               Bolu Platformu’na siyasi bir oluşum derken bu ifadeniz kelimenin tam anlamıyla abesle iştigaldir. Çünkü Platform Bolu’nun geleceği için kafa yoruyor, Bolu için en güzelini ortaya çıkarmak için toplanıyor, çalışmalar yapıyor. Platformun öznesinde sadece Bolu var. Kısa zamanda siyaset üstü kararlar alarak Bolu için önemli hamlelerde bulunan Bolu Platformu’nu, siz siyasiler tanıyamamış veya işinize gelmediği için çamur atmak istemiş de olabilirsiniz. Ama şunu bilin ki halkımız kısa zamanda onları iyi tanıdı.

                 Siz bu şehrin başına 3 dönem Alaaddin Yılmaz gibi birini sardınız. O ne derse hepsine “He” dediniz. Caddeyi beton yapacağım dedi. Hepiniz, “He” dediniz. Güney Çevre Yolu, Büyüksu, Köroğlu anıtı gibi saçma sapan projelere Bolu’nun milyonları harcandı ses çıkaramadınız her şeye hep, “He” dediniz. Gölköy-Salıbeyler su hattında kendi kafasına göre yanlış boru kullandı. Bu yüzden yüzün üzerinde yaşanan patlamaları onarmak için bir dünya paralarımız gitti. Vatandaşların evini köyünü sel bastı. En sonunda ekstradan yeni çelik boru hattı döşendi de patlamalar sona erdi. Bolu halkının paralarıyla Bir dünya gerekli gereksiz insanların kitaplarını bastırdı. Belediye’nin misafirhanesi olarak kullanılan eski tekel binasının odaları ağzına kadar kitap doldu. Kitap basma işini doğrudan verdiği Sebenli akrabası dört köşe olurken, Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu da kitaplarda kızının adını geçirterek hep birlikte bunlardan da nasiplenmeyi ihmal etmediler. Bolu basını olarak yalakalık yapma karşılığı belediyeyi milyonlarca lira hortumlayarak geçinen Alaaddinciler ise 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Tanjucu oluverdiler. Siz bunların hangisine karşı olup da sesinizi yükselttiniz Allah aşkına bir söylesenize. Siz Alaaddin Yılmaz’ın seçimlerde Tanju Özcan’la iş birliği yaparak partinize yaptığı ihaneti bile bile iş işten geçtikten sonra anladınız.

                Hepiniz Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde oturduğunuz o koltukların hakkını veremediniz. Şimdi de kalkmış siyasi oluşum diye Bolu Platformu’na çamur atmaya kalkıyorsunuz. Samimi olun; üyeleri siyaseten herkesten daha çok size yakın isimler iken, sizi rahatsız eden esas mesele nedir merak ediyorum doğrusu.

                                                           Kamuran Alagözoğlu

  • Ümmiye Gören12 Şubat 2020 . 10:27

   Güzel bir yazı kaleme almışsınız tebrikler.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Ücretsiz Muhasebe Programı