BolununSesi, yazılmayanları ve yazılamayanları yazdığı için OKUNUYOR

İyi insanlar, o güzel atlara binip gidiyorlar

Kamuran Alagözoğlu

  22 Aralık 2017

         İyi insanlar, o güzel atlara binip gidiyorlar
          Son zamanlarda tanıdık bildik birçok güzel insan, adeta sıraya girmişcesine birer birer bu dünyadan göçüp gitmeye başladı. 
          Çocukluğumuzun, en güzel yıllarımızın geçtiği 70'li yıllarda Bahçelievler Mahallesi İstanbul Caddesi'nin bir bölümünde yaşayan 8-10 hane sakinleri olarak, 80'ler dizisindeki gibi bir hayatımız vardı adeta. 
         Ben ve Biladerim Kerem Alagözoğlu, Cumhur Bandakçıoğlu, Murat ve Suat Ayhan, Fuat ve Murat Karatekin, Karatekinlerin kiracısı Tarkan Tombak, Nedim Çelik, Ali Atilla Kurtoğlu ve kızlarımızı saymayacağım ama, Barbilerimiz Nimet, Nesrin ve Elvan'ı yazmazsak ayıp olur. Mahallemizin yaşca bizden büyük olan ayakkabı tamircisi Mehmet Kılınç Ağabeyimiz, aklıma geliverenler.  
        Mehmet Abi Büyüğümüzdü ama bizimle arkadaş gibiydi. Bizimle oyun oynardı. Bizi bırakıp işine gücüne döndüğü zaman, çocukluk değil mi işte, bizde kendisine rahat vermez, ceşitli muzurluklar yaparak çalışmasını engellerdik. Her ne kadar bize kızsa da, bu kızgınlığı uzun sürmez, sonra gönlünü alırdık. Güle oynaya geçen bu çocukluk yıllarımızın en güzel ağabeylerinden biriydi, Mehmet Kılınç Ağabeyimiz. Mahallede her muzurluk serbest, ama küfür yasaktı. Bugünkü gençlerimizin ağızlarında kullandıkları küfürlerin arasında, bizim küfür saydıklarımız çok masum kalır ama, biz en masumundan olsa bile küfür eden arkadaşımıza derhal ceza verir oyun dışı bırakırdık.  
         Mehmet Kılınç Ağabeyimiz, sabahın erken saatlerinde saçlarını ıslatarak taradıktan sonra bisiklete binerdi. Yener Bandakçıoğlu Ağabeyimize mi özenirdi bilemiyorum ama, Yener Abimiz limonu eve kasayla alır, yarısını saçlarını yatırmak için kullanırdı. O yıllarda Necipbey biriyantinleri ile saçları yalabıtmak modaydı.
         Mehmet Ağabeyimizin ıslak saçlarla bisiklete binmesi, genç yaşta menenjit hastalığı geçirmesine neden oldu. Mehmet Abi tam 15 gün hastanede komada yatmıştı.  
         Mahallemizin bu güzel insanı, Mehmet Ağabeyimizi önceki hafta pazarda görmüştüm.
        Geçen hafta da aniden rahatsızlanmış Zatürre teşhisi konulmuş ve aniden hayatını kaybetmiş. 
         Çocuklumuzun en güzel ağabeylerimizden Mehmet Kılınç Ağabeyimizi bugün son yolculuğuna uğurladık. Nur içinde yatsın. Ailesine, sevenlerine ve Bahçelievler Mahallesi'ne başsağlığı diliyorum. 
                                                       Kamuran Alagözoğlu   
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak