Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Başarı Yılmaz Özen'le geldi

Kamuran Alagözoğlu

  20 Nisan 2014

        Mütevazı olamayacağım. Herkes dışardan onu mu getirelim bunu mu getirelim derken, Yılmaz Özen Hoca'nın A Takımının başına getirilmesini ilk ben önermiştim. 9 Şubat 2014 Tarihli yazımda yöneticilere seslenerek; "Boluspor alt yapısında süper bir hocamız var!" başlığıyla yazdığım yazıda "Getirin takımın başına ve sadece arkasında durun" demiştim.
        Yılmaz Boluspor alt yapısında U15 takım ile Türkiye Şampiyonu olarak kırmızı beyazlı takımımın adını ülkemize duyuran ve Sırbistan'da yapılacak olan kursta milli takımlar teknik direktörü Fatih Terim'in bizzat kursa çağırdığı Yılmaz Özen A takımı da adeta ipten aldı. Özen A takımla çıktığı 4 maçta ekibimize 3 galibiyet aldırarak son iki haftaya daha rahat girmesini sağladı.
  İlimizin son dönemde yetiştirdiği antrenörlerin başında gelen Yılmaz Özen bu sezon Boluspor'un kazançları arasında yer aldı. Ligde istediğini son haftalara kadar yansıtamayan Boluspor Özen'in gelmesi ile birlikte adeta hayat yeniden döndü. Ligin ikinci yarısında Besim Durmuş'un görevden ayrılması ile Bucaspor galibiyetine imza atan Yılmaz hoca 2. kez getirildiği dönemde Manisaspor maçı ile başladığı galibiyet serisine geçen hafta ara verse de Tavşanlı galibiyeti ile devam etti.
         5 maçta 12 puan topladı
        Özen Boluspor'un başında toplamda sadece 5 maçta sahaya çıkarak 12 puan toplasa da, toplamda ligde bu haftaya kadar alınan 37 puanın 3 de birine imzayı attı.
         9 Şubat 2014 tarihli yazım
         Yerli olunca nesi eksik oluyor?
         ...Bir dönem Boluspor'un başına gelen ve birkaç puan alır da küme düşmekten kurtulur muyuz diye düşünülürken, takımı üst sıralara taşıyan Asım Tiftikçi Hoca'nın oyunu okuma kabiliyetini görerek ona sahip çıkmamız sonucu, bir sürü futbol cahili, ama aynı zamanda kulüpte yetkili olan kişiler bizi "Asımcı" olarak nitelendirmeye başlamış, aklı sıra aşağılamışlardı.
        O gündür bu gündür bu teknik direktör konusuna girmemeyi yeğlerim. Çünkü futbol cahili insanlara bazı şeyleri kabul ettirmek çok zor.
  Ancak Bolusporumuz'un milyonlarca lira paralarının da 'Kariyer mariyer' safsatası ile hocalık nedir bilmeyen, sadece eski futbolcu kimlikleri ile malı götüren tiplere gitmesine gönlüm razı olmuyor.
        Elindeki malzemeyi, yani elindeki futbolcuları en iyi şekilde kullanmasını bilebilen hocalara ihtiyacımız var bizim.

        Boluspor alt yapısında süper bir hocamız var!
         Hoca deyince illa ki bir yerlerinin kıllarının ağarmasını beklemek gerekmez. Yıllardır başarılı bir grafik çizen Yılmaz Özen Hoca, Bölgesel akademi ligi U15'te bir sürü güçlü rakibini geride bırakmış ve lider durumda.
         Ey benim genç başkan ve yöneticilerim. Görün bu hocanızın başarılarını. Başarıyı uzaklarda aramanıza gerek yok. En başarılı hoca elinizin altında. Sadece biraz basiretli ve dirayetli olun, elin adamına bir dünya paralar vererek güvendiğiniz kadar, birazcık da kendi hocanıza güvenin ve elin iş bilmez hocalarına verdiğiniz kadar tam yetki vererek arkasında durun yeter.
        Varın siz gene Alaaddin Başkanızın emri doğrultusunda özel güvenlik firmasını Bolu dışından bulmaya devam edin. 
         Ama hoca konusunda olsun birazcık cesur olun. Bakın göreceksiniz her şey kadar güzel olacak!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çok söyleyen değil, çok iş yapan yöneticeye muhtaçsınız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak