Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Türk Oğlu Türküm Ben, hem de Müslümanım... 

Kamuran Alagözoğlu

  17 Ocak 2018

       Türk Oğlu Türküm Ben, hem de Müslümanım… 
    Nesillerin, kavimlerin, ırkların en yücesi olan TÜRKLÜK, çok şükürki bizim milletimize nasip olmuştur. Aynı zamanda dinimiz olan İSLAM da yine bizim milletimiz içindir. Her iki toplum ve inanç yücelerin yücesidir.
    Yer yüzündeki canlıların en mükemmeli olan insan, madde ve mana yapısıyla gerçekten tam olarak Türklüğü ve tam olarak islamı yaşıyorsa, onu, yaradanında mükemmel bir kulu kabul edilir ve hakiki Türklüğü yaşayan ve uygulayan kişide hiç şüphe yokki yüce bir insandır.
    TÜRK olan insan, NE MUTLU TÜRKÜM diyen ve damarlarında asil kan taşıyan insan nasıl olmalıdır...? Bana göre... Dürüst, ciddi, görevini tam yapan, eğitimli, vatan-millet sevgisi taşıyan, asla gerçeklerden ayrılmayan, yetkilerini kötüye kullanmayan, katiyyen hak ve hukuk dışına çıkmayan, makamı ile görevini istismar etmeden vicdanlı bir kişi Türklüğü ile her zaman övünmelidir.
   İSLAM olan, Müslümanım diyen bir kişi ise: Yaradan'ın bütün emirlerini yerine getirmeğe çalışan, temizliğe önem veren, söz bir ALLAH bir felsefesini benimseyen, tam dürüst, disiplinli, manevi kültürü olan, inancının dışına kaymayan, tarafsız vicdan sahibi olup gerçekleri gören, safsata uydurulmuş dinimizle alakası olmayan görüş ve düşünceleri evvela kendi vicdanında yorumlayan, bi hakkın islamın şartlarını yerine getiren, yaradılışı ve yapısı ile aidiyet hissine kapılmayan, kula kul olmayan kişi ömrü boyunca tam Müslümandır.
   O zaman akla şu geliyor: Gerçek TÜRK ve gerçek MÜSLÜMAN tam manası ile bir şahısta toplanmışsa o şahıs TAM BİR İNSANDIR.
    TÜRKLÜĞÜN vecibelerini yerine getirmiyorsa yapısı ile eksiktir ve bu kişi müslümanlığa layık değildir. 
   İslam'ın emirlerini yerine getirmiyor, yanlış düşünce ve uygulamalr içindeyse, o kişide  TÜKLÜĞE layık değildir.
     Bizim arzumuz TÜRK MİLLETİ'NİN asil olduğu, muhteşem bir inanca sahip olduğu için, bu her iki birbirinden ayrılmaz düşünceyi taşıması, uygulaması ve tam bir insan olmak sevdasından ayrılmamasıdır.
    Müsbet ilimlere önem verilmesi, dini kullanarak tamamen safsata uydurma düşüncelere asla taviz verilmeden insanlığımızı bilelim.
     Ne güzeldir TAM BİR TÜRK VE TAM BİR MÜSLÜMAN OLMAK. 
                                                            Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İşsiz adam durgun su gibidir, bozulup kirlenir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm