Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Doğanay istifa etmedi, ettirildi !

Kamuran Alagözoğlu

  30 Aralık 2017

         Doğanay istifa etmedi, ettirildi !
         Kamuoyunu doğru bilgilendirmek, basın mensuplarının asli görevidir. Okuyucusunun güvenini kazanarak Çeyrek asrı deviren BolununSesi Gazetesi olarak her zaman en doğru bilgiyi verme çabasında olmuştur. 
           İl Başkanı Nurettin Doğanay'ın yeniden il başkanı seçilmesi istenmediği için Ak Parti Genel Merkezi tarafından İl kongresinin iptal edildiğini ve istifasının istendiğini, sadece biz yazdık. 
          Kongrenin iptal edilmesinden 1 gün sonra Nurettin Doğanay'ın istifa ettiğini bildiren açıklaması, gerçeği yansıtmadığı için gazetemizde yer bile vermedik. Doğanay bu açıklamasında; "görevden ayrılma kararının tamamen kendi rızasıyla gereçekleştiğini" belirtiyor.
          Doğanay'ın bilmediği bir şey var; 'Hiçbir zaman, hiçbir kişi, bir kurumun üzerinde olamaz.” 
          Koskoca Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği doğrultusunda Ak Parti Genel Merkezi senin yeniden il başkanı seçilmeni istemediği için kongreyi iptal ediyor. Bolu'da bütün Ak Partililerin işin doğrusunu bildiklerini bildiğin halde, kendini ön plana çıkartarak, bunun böyle olmadığını kendi isteğinle istifa ettiğini söylüyorsun. 
          'Kongrenin iptali üzerinden partim yıpratılmak isteniyor” falan diyorsun. 
           Kendini partinin üzerinde görerek, 'Parti genel merkezimin isteği üzerine istifa ettim” diyemiyorsun. 
          Yıllar önce Merhum Becikoğlu döneminde, Milli Takımlar Başantrenörü iken Boluspor'un başına getirilen Tınaz Tırpan, 5 maç sonra gönderilmiş ve beyefendinin kariyeri sarsılmasın diye, 'kendisi istifa etti” gibi basına lanse edilmişti. O günlerde bu işin aslını öğrenip gazetesine, 'Tınaz Tırpan istifa etmedi, ettirildi?” diye haber yapan Metin Ferah abimiz, o zamanlar doğruyu yazdığı için tartaklanmaktan zor kurtulmuştu.  
         Milli takımların baş antrenörü bile olsa, hiçbir bir kimse, hiçbir zaman hiçbir kurumun üzerinde olamayacağı gibi, Nurettin Doğanay olarak sende Ak Parti Camiası'nın üzerinde olamazsın. Burda önemli olan kişiler değil, Ak Parti'dir. Daha önce sana ve belediye başkanına Altını çizerek ne demiştim hatırla; "Sen de, Alaaddin Abiniz de bugünkü makam ve mevkiinizi, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a borçlu olduğunuzu hiç bir zaman unutmayınız.”  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Kuvvete dayanmayan adalet âciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak