33 senedir Bolu halkı bu gazeteyi okuyor. Gazetemizdeki mesaj ve yorumlar, ne kadar çok okunduğumuzun KANITIDIR

Belediye Başkan adaylarımızın unutmaması gereken bir konu 

Yener Bandakçıoğlu

Belediye Başkan adaylarımızın unutmaması gereken bir konu 
  1 Şubat 2019

       Belediye Başkan adaylarımızın unutmaması gereken bir konu 
        Yerel seçimler yaklaştıkça, belediye başkan adaylarımızın vaatleri de birbiriyle yarışıyor. Gerek AKP Belediye Başkan Adayımız Fatih Metin ve gerekse CHP Belediye Başkan Adayımız Tanju Özcan, mesleklerine yıllarca başkanlığını yapmaktan onur duyduğum Bolu Barosu’nda başlamışlardı. Ne mutlu bana ki, avukatlarımızın yıllar geçtikten sonra belediye başkan adayları olarak karşımıza çıkmalarını büyük bir iştiyakla takip ediyorum.
         Her iki evladıma yerel seçimlerde başarılar dilerim. Kendilerinden bir ricam var; Bolu’da belediye hoparlör sistemi büyük bir fonksiyon ihtiva etmektedir. Bilhassa cenaze ilanlarımızın hemşerilerimizce duyulmasında şehir hoparlör tesisatımızın çok önemli bir fonksiyonu vardır. 
       Geçenlerde mahallemizin büyüklerinden, Halk Bankası Teftiş Kurulu Başkanlarından Yüksel Bayındır Ağabeyimizin vefatını mahallemizdeki hoparlörün çalışmaması nedeniyle duyamamıştım. Meğerse mahallemizdeki hoparlörün sesi, yine mahallemizdeki 50. Yıl Ortaokulu öğrencilerinin dersleri takibine mani oluyormuş. Fakat okul öğrencilerinin yaptıkları gürültü, sabahtan akşama kadar mahallerde yeri göğü inletiyor. Bunun dışında mevcut sistemin öğrencilerin derslerine mani olduğu yolundaki görüşler, bence hiç de yerinde değildir. Sayın Valimizden ve Sayın Milli Eğitim Müdürümüzden bu konuda ciddi bir duruş sergilemelerini bekliyorum. 
       Bir örnek vermek istersem; son iki günde vefat eden dostlarımdan Ayhan Kır ve mahallemizin tanınmış simalarından, Ormancı Balcı Koca Ahmet Mızrak Ağabeyimizin cenazelerini de, geçen hafta cezaevinden çıkan eski Patronum Kamuran Alagözoğlu’ndan duydum. Kamuran, cezaevinden çıkar çıkmaz yine Azrail’in katipliğine başlayarak vefat edenlerin çetelesini tutmaya başlamış.
         Yüce Allah’ımızın buyurduğu gibi; “Her canlı ölümü tadacağına” göre, cenazelere katılmanın dinimizde en önemli görevlerden biri olduğuna inanıyorum. Ancak cenazelere katılabilmemiz için, hoparlör ilanlarını duymamız gerekiyor. Bunun da en kolay yolu, hoparlörümüzün çalışmasından geçiyor. Mahallemizin bu önemli noksanına rağmen, çocukluğunda mahallemizde ‘Hamarat’ lakabıyla bilinen Kamuran Kardeşim, bana vefat edenlerin isim listesini duyurduğu gibi, kaptanlığımı da yaparak beni cenazelere götürüyor. 
         Yukarıdaki satırlarım bana göre Bolu’nun gözle görülmeyen en önemli sorunlarından biridir. Bu sorunu başkan adaylarımızın bilgilerine saygılarımla sunuyorum.
                                                                                          Yener Bandakçıoğlu          

  • soruna bak hizaya gel23 Şubat 2019 . 00:08

   en önemli sorun çağ dışı olmak değil midir acep agubat gardaşım...
  • abant146 Şubat 2019 . 00:54

   evet işte budur.. vizyon, hedef, proje... adına ne derseniz artık.. yıl 2019 ve hoparlör ihtiyacının satırlarca kaleme alınması.. ne diyelim.. anlayana !
  • bolulu3 Şubat 2019 . 22:50

   akepenin yaptığı bu kadar antidemokratik uygulama varken hoparlör çalışsa ne olur çalışmasa ne olur. Ayrımcilik bunların hesabı giden yönetime sorulmalı.
  • LAFLA OLMUYOR3 Şubat 2019 . 20:53

   Bunlar da önemli sayın Bandakçıoğlu, ama; Bolu'nun yeni Belediye başkanı adaylarının asıl vatandaşa vadedeceği konu, "ÇAĞDAŞ BİR BOLU"yu nasıl inşa edecekleridir.!! Eski başkan Yılmaz, maalesef bu konuları cok göstermelik ve üstünkörü gördü.. Yeniden gidip Amerikayı keşfetmeye gerek yok.. Gidin bu işi yanıbaşınızda ESKİŞEHİR nasıl halletmiş, en azından ordan örnek alın.. Sosyal hizmetlerle, Modern Cadde ve Sokaklarıyla, Kültürüyle, Sanatıyla, k
  • yılmaz 3 Şubat 2019 . 20:05

   BAŞKAN BOLUNUN BAŞKA SORUNU YOKMU ONLARI YAZ ...
  • aktaşlı3 Şubat 2019 . 18:24

   yA BIRAKIN GERÇEKÇİ OLALIM BU HOPÖRLÖR İLANI KASABA İŞİ BOLU BÜYÜDÜ ARTIK SOSYAL MEDYA İNTERNET VAR. GERTÇEKTEN RARATSIZ EDİCİ.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çalışmak, neşeli olmak, çeneyi sıkı tutmak, işte sana başarı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak