Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolu'nun en değerli markası Boluspor'da Kaptan Çetin'in kaybı

Yener Bandakçıoğlu

  18 Ekim 2017

       Bolu'nun en değerli markası Boluspor'da Kaptan Çetin'in kaybı
         Dün, Bolu'da gerçek manada üzüntü duyduğumuz kayıplar yaşadık. Bir tarafta Bolu'nun bir numaralı markası olan Bolusporumuzun en gözde futbolcu ve antrenörlerinden biri olan Çetin Erdoğan'ın ve terör kurbanı Geredeli Hemşerimiz Uzman Çavuş İlhan Sezer'in, ebedi istirahatgahlarına tevdi edildiği acılı bir gün oldu. 
           Bir gün önce de yine benim başkanlığım sırasında Boluspor'a büyük hizmetleri olan Bolu Vergi Kontrol Bürosu'nun değerli elemanlarından Turgut Güngör Kardeşimizi kaybetmiştik. Turgut Güngör'le ilgili önümüzdeki günlerde birşeyler yazmak istiyorum. 
         Kim ne derse desin, kabul etsin veya etmesin Boluspor, Bolu'nun en değerli markasıdır. Hangi ligde olursa olsun, bu marka değeri hiç azalmadan devam eder. 
       Çetin'in kaybı da bu marka değerini tekrar gözler önüne seren görsel bir tablo oldu. Türkiye'nin dört bir yanından eski futbolcularımız adeta Bolu'ya akın ettiler. Muharrem Demirel Hocamızın Boluspor Kulübü'ndeki tören sırasında ifade ettiği gibi, Bolu'ya gelenler tarihi bir görüntü oluşturdu. Ne mutlu cenazesinde tüm Bolusporlu eski futbolcuları bir araya getiren Çetin Kardeşim'e.
      Cenaze töreninin Geredeli Kardeşimiz ve Aziz Şehidimiz Uzman Çavuş İlhan Sezer'in aynı gün ve aynı vakte rast gelmesi bir manevi olaydı. Burada Bolu protokolüne bir çift eleştiri yapmak mecburiyetindeyim. Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanı ve diğer ekabirimizin, Gerede'ye cenazeye gitmelerini gayet normal ve tabii karşılıyorum. Ancak, bu büyüklerimizin Boluspor'un cenazesine de birer temsilci yollamalarını beklerdim. 5-6 Vali Muavinimiz var, yine 5-6 Belediye Başkan Yardımcımız ve Belediye Meclis Üyelerimiz var. (Burada Necip Çarıkçı kardeşimizin Boluspor Başkanı olarak törenlere katılmasını, Belediye adına da katıldı mazeretine sığınılabilir. Ancak, bunu kabul etmiyorum.) Sayın Emniyet Müdürümüz'ün bilebildiğim kadarıyla birçok yardımcısı ve müdürü var. Bu örnekleri uzatabiliriz. Yani şunu söylüyorum, Bolu'nun en büyük markası olan Boluspor'un bir cenaze töreninde mutlaka sayın büyüklerimizin kendilerinin veya olmazsa temsilcilerinin bulunması gerekiyor. Neyse bundan sonra daha dikkatli olacaklarını zannediyorum. 
        Çetin'in cenaze töreni Boluspor'un yeniden doğması gibi bir olaya da şahitlik yaptı. Yurdun dört bir tarafından Boluspor'un eski futbolcuları Bolu'ya aktı. Cenazelere verdiğimiz önemin ve ilginin azlığını bildiğim için, doğrusu bu kalabalığa rastlayacağımı hiç tahmin etmiyordum. Bir kere daha Sevgili Kardeşimiz'e Yüce Allah'tan rahmetler diliyorum. 
        Yine Muharrem Hoca'nın önerisiyle hepimiz toplandık ve bugünü ölümsüzleştirdik. Tahmin ediyorum böyle bir fotoğraf uzun yıllar çekilmeyecek. Birazda fotoğrafları konuşturursak iyi olacak. Sevgili Kardeşime Yüce Allah'tan bir kere daha rahmet diliyorum. Kederli Ailesi'ne de başsağlığı dileklerimi iletiyorum. 
                                                       Yener Bandakçıoğlu 
              
  Fotoğraflar: 
  1-Boluspor'un şanlı tarihinin temel taşlarından eski futbolcularım solumdaki Büyük İbrahim Sarıkaya ve sağımdaki Vadi Kesimal ile beraberiz.
  2-Boluspor'un şanlı tarihine emek veren tüm eski futbolcularım eski başkanlarıyla yeniden bir araya gelmenin mutluluğu içindeler.      
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Şüphe etmek, bilmeye atılan ilk adımdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak