Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Babalar ve oğullar

Yener Bandakçıoğlu

  19 Nisan 2018

          Babalar ve oğullar
          Geçtiğimiz Cuma akşamı Bolumuza yeni kazandırılan Hampton By Hilton Oteli'nde benim ve arkadaşlarımın çok değerli dostları, Boluspor yönetiminde birlikte çalıştığımız Ayhan Acar Kardeşimizin çok yakışıklı oğlu Gökhan Acar ile İzmit'in güzel ve cici kızı Kübra Çakır'ın düğün törenlerinde bulunduk. Bu düğün bir yerde babalar arasındaki 30-40 yıllık dostluk ve arkadaşlığın simgesi olarak gönüllere kazındı. Ayhan Acar kardeşim benim başkanlığım sırasında Boluspor denetleme kurulu üyesi olarak çok güzel ve başarılı işlere imza atmıştı. Salon Bolu'nun güzide insanları ile doluydu. Aradan geçen bunca yıla rağmen, Ayhan Kardeşimle münasebetim hiç azalmadı. Böylece bu kardeşimin eski Başkanına karşı saygısı olabildiğince devam etti. Ayhan Boluspor'daki günlerini ve Başkanlarını hiç unutmamış. Davetlilerin çoğunluğu Boluspor'un tarihi yönetimlerinde görev yapmış kişilerden oluşuyordu. Ayhan'ı Boluspor yönetimine öneren kişi uzun süre Boluspor'da ikinci Başkanlık yapan Ziya Demiralp Kerdişimdi. Benim o günlere kadar Ayhan'la fazla bir samimiyetim yoktu. Ancak geçmişte, Ayhan'la çok samimi olduğumuz günler yaşadık. Bu münasebetimiz hala devam etmektedir. Gökhan'ın düğün töreni de hepimize yıllardır devam eden dost ve arkadaşlıktan örnekler verdi. Herkes çok yakışıklı oğlumuzla cici ve güzel gelinimizin hayatlarını birleştirmelerinden büyük bir onur duyuyordu. Düğün baştan sona bu ölçülerde devam etti. Düğünde yeni Emniyet Müdürümüz Armağan Adnan Erdoğan ve Muhterem Eşleri Hanımefendi de vardı. Sayın Emniyet Müdürümüz daha önceki yıllarda Düzce ve Akçakoca'da da görev yapmış. Bugüne kadar ayak ağrılarım nedeniyle hoş geldin ziyaretine gidemediğim Sayın Müdürümüzle bu şekilde karşılaşmak her ne kadar benim için bir zul olmasına rağmen, dakikalar geçtikçe yakınlaştığımızı belirtirim. İnşallah yakın bir sürede makamına hoş geldin ziyaretinde bulunacağım. 
         Ayhan Acar'ın bir bağı da Bolumuzun Medarı iftiharı siyasilerinden Kemal Alemdar'ın bacanağı olmasıdır. Bu iki insan Bolu'da ilk defa linyit kömürünü bulan Ormancı ve madenci Serfinaz Bilgihan'ın damatları olmasıdır. Bolu'da herkesin bildiği bir gerçek var ki, ilk linyit kömürünü Serfinaz Bilgihan bulmuştur. Ancak abi- kardeş arasındaki rekabet ortamı sonunda Kamil Bilgihan daha öne çıkmıştır. 
         Düğünümüz geç vakitlere kadar neşe ve coşku içinde devam etti. Toplumumuzun çok değer verdiği nikah şahitliği, Ayhancığımın güzel düşünceleri ile güzide şahitler arasında bende yerimi aldım. 
         Her iki aileyi birbirlerine çok yakışan gelin ve damadı kutluyor, ömür boyu mutluluklar diliyorum. 
                                                 Yener Bandakçıoğlu 
   

  • Cezmi AYGEN13 Temmuz 2020 . 17:54

   Çocukken Serfiraz Bey'in yanında çalıştım. Duyduğuma göre kömürleri o buluyor. Bir yere kendi ocağını açıyor, diğer yeri de kardeşine öylesine veriyor. Serfiraz Bey'in Ocak verimsiz, Kâmil Bey'in Ocak çok zengin çıkıyor. Ben böyle duydumdu. Çok dürüst, hakiki insandı. Mekânı cennet olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak