Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

O bunu hep yapıyor !

Kamuran Alagözoğlu

  25 Mart 2014

          BolununSesi Gazetesi Alaaddin Yılmaz'ın hiçbir zaman yanında yer almamış, dolayısıyla bir öyle bir böyle yayın yaparak DÖNEK olmamıştır. Kendisine muhalif olanları susturmak adına geçmişte yaptıklarını en iyi bilen bir gazeteyiz. Vaktiyle Gazetemizin iş yeri açma ruhsatı olduğu için buradan eyleme geçemeyen Alaaddin Yılmaz, Gazeteyi yaşatmak uğruna o dönem yeni açmış bulunduğum otoparkımı mühürletmişti. Otoparkımı mühürletmek için tam 10 tane zabıtayı göndermişti. Ben tek başıma bu olayın hem resimlerini çektim, hem de yine tek başıma kendi gazetemde olayı gündeme taşıdım.
           Başıma gelen bu olaydan sonra gazeteci(!) meslekdaşlarımızın(!) hemen hepsi karşıma geçmişlerdi. Çünkü 10 yıldan bu yana süregeldiği gibi, o dönemde Alaaddin'den, yani belediyenin kasasından nemalandıkları için, benim otoparkımın mühürlenme olayını PİŞMİŞ KELLE gibi sırıtarak seyretmişlerdi. Hatta yalakalıkta sınır tanımayan bazı gazeteciler(!) 'Otoparkçı gazeteci' gibi laflarla akıllarınca beni aşağılamaya çalışmışlardı. 
         O gün için Alaaddin Abisinin yanında yer alan Gündem Gazetesi, bugün Alaaddin Yılmaz'ın hışmına uğramış. Mühürleniyormuş.
         Kimse kusura bakmasın ben Bolu'da çeyrek asırdır devletten 1 kuruş resmi ilan geliri almadan yayın yapmaya çalışan bir gazetenin sahibiyim. Bolu Gündem ise yayın hayatının ilk gününden beri resmi ilan pastasından(PEŞKEŞ SİSTEMİ ile) en yüksek payı alarak yayın hayatını sürdüren bir gazete. Bugüne kadar iş yeri açma ruhsatı almadılarsa bu onların kendi eksikleri veya ihmalleri. Biz gazeteciyiz bize kimse ruhsat soramaz mantığının hiçbir zaman yanında olmadım, burada da olamam. Ayrıca gazetenin eski sahibi Durmuş Erdinç'e yaptıklarını yakinen bildikten sonra; aman Allahım!!! Bana mümkün olduğunca uzak dursunlar daha iyi.
          Bu olayda Alaaddin Yılmaz'ı haklı göstermeye çalıştığım falan da yok. 'O ne yapsa yeridir' gözüyle bakıyorum ben kendisine. Ama sen bugün çeyrek asırlık bir gazete olmakla övünüyorsan, her ay devletten en az 20 bin lira resmi ilan geliri alıyorsan, dün bir numaralı Alaaddinci iken, bugün tam karşısına geçebilecek kadar DÖNEK olabiliyorsan. Kusura bakmayın ben sizin yanınızda gene yer alamam.

        Ben sapla samanı karıştırmam,        
        Bolu Havadis'in yanındayım !
        Bolu Havadis Gazetesi, Bolu Gündem'in aksine kıt kanaat reklam kaynakları ile yayın hayatını sürdürmeye çalışan haftalık bir gazetedir. Haftalık gazete çıkarmanın zorluklarını çok iyi bilirim. Devlet desteği olmadan kendi yağıyla kavrulmak çok zordur. Bu zorluklar içinde yayın çizgisini koruyabilmek ise başlı başına mucizedir. Havadis Gazetesi, Gündem Gazetesi gibi bir gün öyle, bir gün böyle değil, yayıncılıkta çizgisini koruyan bir gazetedir.
          Bu gazetenin bugüne kadar iş yeri açma ruhsatını ekonomik sebeplerden ötürü alamamış olabileceğini gayet iyi tahmin edebiliyorum. Bu nedenle havadis Gazetesi'nin muhalif yayınlarından ötürü zalimin zulmü ile karşı karşıya kaldığını görerek, kendilerinin yanında olduğumu belirterek, burada Alaaddin Yılmaz'ı bir kez daha kınıyorum. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak