Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kendisini tanıdıkça, uzaklaşmayı yeğledim

Kamuran Alagözoğlu

  9 Şubat 2014

          Boluspor'un gerçek sahibi şüphesiz Belediye Başkanıdır.
          Boluspor'un küme düşmeme mücadelesi verdiği şu günlerde, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz başarısızlığın BAŞ sorumlusu olduğu halde, sorumluluktan kurnazca kolayca kendini sıyırabileceğini sanıyor.
  CHP'nin otoparklarla ilgili yaptığı açıklamasının ardından, her ne kadar inkar edilse de, Boluspor'un esas Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından Boluspor Kulübü'nün siyasete alet edilişine hep birlikte şahit olduk.
          Özköroğlu Güvenlik şirketi olarak Bolu'nun yerel tek güvenlik firması olmamıza rağmen, Boluspor'un maçlarında görev alacak güvenlik şirketi konusunda teklif dahi alınmayan bir firma olduğumuzu bir kez daha belirtirken, Boluspor'un menfaatlerini düşündüklerini söyleyen başkan ve yöneticilerin bizden neden teklif dahi isteyemediklerini, kendi kendilerine sormaları gerektiğini düşünüyorum. Bunun TEK sebebinin Aladddin Yılmaz'ın emirleri dışına çıkamadıklarını itiraf etmeleri, ligde zor günler yaşayan Boluspor'un bu durumundan sadece mevcut yönetimin sorumlu olmadıkları konusunda kendilerini aklama fırsatı doğuracağı inancındayım.

         10 senelik başkanlığı boyunca maalesef kendisini iyi tanıdım!
         Bolu Belediye Başkanı olarak Bolu'nun son 10 senesi boyunca bütün icraatlarını yakından takip eden birisi olarak Alaaddin Yılmaz'ı yakından tanıma fırsatı buldukça, kendisinden uzaklaşmayı yeğleyen bir gazeteciyim.
  Ve gururla ifade etmeliyim ki bu konuda öncüyüm.
          Bir zamanlar kendi kendimden şüphelenir olmuştum. "Acaba ben Yunanistan'dan mı geldim? Niçin bu insan bana bu kadar karşı? Diğer bütün basın kuruluşlarına belediyenin kasasından tirilyonlarca lira aktırırken, BolununSesi'ne gelince kuruş para reklam bile vermiyordu. Bu durumda ister istemez; "Ben bu adama ne yaptım?" diye kendi kendimi dahi sorgulamaya başlamıştım neredeyse. Kendisi ile aramızda her türlü diyalog sona ererken, herkes tek suçlu olarak beni görmeye başlamıştı. Bugün gelinen noktada ise başta kendi partilileri olmak üzere, Bolu'da birçok kişi er ya da geç benimle aynı görüşte birleşmişlerdir. Makam ve mevki üstünlüğüne rağmen, birçok aklıselim kişi Başkan'ın normal olmayan davranışlarının farkına varmaya başlamış, "Kamuran haklıymış" demeye başlamışlardır.

         Uzaklarda aramaya gerek yok !

         Boluspor konusuna tekrar dönecek olursak;
         Kendimi bildim bileli Boluspor'dan başka bir takımı tutmayan birisi ve Boluspor'un tarihi boyunca en büyük parayı bağışlattıran bir kişi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim;
  Nasıl Türkiye'de iktidara gelmek Amerika'nın icazetinden geçiyorsa, Boluspor'a başkan olacak yönetimi de ben bildim bileli Bolu'nun Belediye Başkanı belirler.
  Ancak Alaaddin Yılmaz'ın son 10 yıllık dönemindeki Boluspor, hiçbir dönem olmadığı kadar, dibine kadar siyasete alet edilecek kadar, her türlü kullanıma açık hale getirilmiştir.
       Onun için diyorum ki;
       Bugün Boluspor'un başında bulunan yönetici kardeşlerimiz, Boluspor'un içinde bulunduğu durumdan dolayı, sadece kendilerini suçlamamalıdırlar.
  Boluspor'da esas suçlu aranacaksa; bu evvela Bolu'da ve Boluspor'da bile nifak tohumları saçmaya devam eden Alaaddin Yılmaz'dan başkası değildir.
  Genç kardeşlerimiz burada akıllı ve basiretli olmak zorundadırlar.

          Yerli olunca nesi eksik oluyor?
          Bir dönem Boluspor'un başına gelen ve birkaç puan alır da küme düşmekten kurtulur muyuz diye düşünülürken, takımı üst sıralara taşıyan Asım Tiftikçi Hoca'nın oyunu okuma kabiliyetini görerek ona sahip çıkmamız sonucu, bir sürü futbol cahili, ama aynı zamanda kulüpte yetkili olan kişiler bizi "Asımcı" olarak nitelendirmeye başlamış, aklı sıra aşağılamışlardı.
  O gündür bu gündür bu teknik direktör konusuna girmemeyi yeğlerim. Çünkü futbol cahili insanlara bazı şeyleri kabul ettirmek çok zor.
  Ancak Bolusporumuz'un milyonlarca lira paralarının da 'Kariyer mariyer' safsatası ile hocalık nedir bilmeyen, sadece eski futbolcu kimlikleri ile malı götüren tiplere gitmesine gönlüm razı olmuyor.
  Elindeki malzemeyi, yani elindeki futbolcuları en iyi şekilde kullanmasını bilebilen hocalara ihtiyacımız var bizim.

         Boluspor alt yapısında süper bir hocamız var!
         Hoca deyince illa ki bir yerlerinin kıllarının ağarmasını beklemek gerekmez. Yıllardır başarılı bir grafik çizen Yılmaz Özen Hoca, Bölgesel akademi ligi U15'te bir sürü güçlü rakibini geride bırakmış ve lider durumda.
  Ey benim genç başkan ve yöneticilerim. Görün bu hocanızın başarılarını. Başarıyı uzaklarda aramanıza gerek yok. En başarılı hoca elinizin altında. Sadece biraz basiretli ve dirayetli olun, elin adamına bir dünya paralar vererek güvendiğiniz kadar, birazcık da kendi hocanıza güvenin ve elin iş bilmez hocalarına verdiğiniz kadar tam yetki vererek arkasında durun yeter.
  Varın siz gene Alaaddin Başkanızın emri doğrultusunda özel güvenlik firmasını Bolu dışından bulmaya devam edin.
  Ama hoca konusunda olsun birazcık cesur olun. Bakın göreceksiniz her şey kadar güzel olacak!


   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak