Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bu sefer oyumuzu gaduna verecüz!

Kamuran Alagözoğlu

  4 Aralık 2013

       Nasıl yapıyor ediyor, seçimlerin öncesinde CHP avantajlarını, kendi eliyle dezavantaja döndürmeyi iyi beceriyor !       
      

        Mudurnu'da mevcut Belediye Başkanı Mehmet İnegöl'ün karşısına, Milletvekili Tanju Özcan ve Mudurnu İlçe Başkanı İlyas Resne'nin birlikte destekleyerek çıkardığı bir aday olan Hulusi Diker, CHP Genel Merkezi'nde kabul görmedi ve İnegöl tekrar aday gösterildi.

        Hatırlanacağı gibi Mudurnu Belediyesi AKP yönetiminde iken, 2009 yerel seçimlerinde büyük bir özverili çalışma gösteren Mehmet İnegöl, Mudurnu Belediye Başkanlığını CHP'ye kazandıran önemli bir isim olmuştu. İnegöl 2009'dan bu yana başarılı bir belediye başkanlığı yapmasına rağmen, Milletvekili Tanju Özcan ve Mudurnu İlçe Başkanı İlyas Resne birlikte bir plan yaparak, karşısına aday adayı olarak Hulusi Diker'i çıkartmışlardı. Ancak bu planları tutmadı ve Genel Merkez İnegöl'ü tekrar CHP'nin Mudurnu Belediye Başkan adayı olarak gösterdi.

        Mudurnu Kazım Karsu'yu desteklemişti
        CHP Bolu İl Başkanlığı seçiminde Belediye Başkanı ve Mudurnu İlçe Delegasyonunun Kazım Karsu'yu desteklemesi, Milletvekili Tanju Özcan'ın tepkisini almaya yetmişti. Kendisi ile birlikte hareket etmeyen Mehmet İnegöl'ü tekrar Başkan adayı olarak göstermek istemeyen Tanju Özcan, bu nedenle İnegöl'ün karşısına Hulusi Diker'i çıkartmıştı.

         Tanju Özcan'ın parti içinde yediği üçüncü darbe oldu
          Bütün bunlar gösteriyor ki; TBMM Divan Katip Üyeliği, İl Başkanlığı seçimi ve son olarak da Mudurnu Belediye Başkan adaylığı belirlenmesi seçiminde, Milletvekili Tanju Özcan kendi partisi içinde üçüncü kez gol yemiş oldu.

        Hizipçiliğini pekiştirdi
        Tanju Özcan hatırlanacağı gibi İl Başkanı Kazım Karsu'yu kast ederek "Bunak" yakıştırması twiti atarak, geçmişe olan kinini kusmuştu. Bu davranışı ile hizipçi kişiliğini adeta perçinleyen Tanju Özcan'ın Genel Merkez tarafından kabul görmediği ve hizipçiliği ile anılmaya başlandığı belirtiliyor.

         Alaaddin Yılmaz'a kızıp kaçanlar nereye oy verecek ?

         Tanju Özcan yaptığı hiziplerle Mehtap Mısırlıoğlu'nun da önünü kesiyor. Bolu'da çok büyük bir kitle Alaaddin Yılmaz dışında kim olursa olsun oy vermeye hazır iken ve bu durumda oy verecekleri bir tek Mehtap Mısırlıoğlu alternatifinden başka parti de yok iken, Tanju Özcan ise halen sürdürdüğü bu hizipçi tutumu ile hem kendisine ve hem de partisine zarar vermeye devam eden bir milletvekili görüntüsünden bir türlü uzaklaşamıyor. 


        CHP Bolu'da kutuplaşmaları körüklemeye devam ediyor
        CHP Milletvekili Tanju Özcan, partide ki kutuplaştırmalara en kısa sürede son verip en başta bizzat kendisinin birleştirici olması, partisini birlik halinde seçimlere hazırlaması gerekirken, tam tersine kutuplaşmaları daha da körüklemenin peşinde olduğu görülüyor.

        Mısırlıoğlu kadınlığı ile öne çıkıyor
        CHP, Mengen, Kıbrıscık ve Mudurnu Belediye başkanlıklarında adayları ile gerçekten çok öne çıkmış durumda iken, aynı ilgi Bolu Merkez'de görülmüyor. Bunun sebebi; Mehtap Mısırlıoğlu'nun sadece kadın olma avantajı dışında, somut olarak hiçbir projeyi halka sunamaması ve parti içindeki ayrışmalar olarak gösteriliyor.
       CHP'ye oy vereceğini söyleyen halkın neden göstermeksizin kestirip atarak söylediği cümle de bunu kanıtlıyor;
       "Bu sefer oyumuzu gaduna verecüz!"

                                                                    

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak