Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

MHP'nin adayı seçimden sonra mı açıklanacak ?

Kamuran Alagözoğlu

  27 Kasım 2013

        MHP İl Başkanı Şükrü Gülez başta olmak üzere bütün yönetim kurulu üyeleri ile 2 aydır karşılaştığımız her yerde; onlar, 'Hüseyin İka' diyor. Ben de kendilerine net bir dille 'Olmaz' diyordum. Sonunda benim lafıma geldiler. Ama şimdi de B planı olmadığı için seçime çeyrek kala aday bulamıyorlar.

        Hiçbir kişi, bir kurumun üzerinde olamaz !
        MHP yönetimindeki arkadaşlar kusura bakmasınlar ama bir kişiyi, kurumsal bir kimlik olan MHP teşkilatının üzerine çıkartarak ve de 2 aydır kendilerini oyalattırarak koskoca MHP Teşkilatı'nın kurumsal kimliğini zedelettiler.
  Şayet yarın, kendilerini kurtarıcı gibi gördükleri Hüseyin İka'nın, AK Parti Belediye Başkan Adayı Alaaddin Yılmaz'ın kontenjanından meclis üyesi adayı olarak görürlerse hiç şaşırmasınlar.

         Ak Parti neden yine Alaaddin dedi?
         Bizim Yurdaer Abimiz'in biz Bolulular için kullandığı biraz argo da olsa, hoşuma giden Boluluca tamamen öz eleştiri niteliğinde bir tabiri vardır; "Biz anamızı sevene, Bubaaa deriz" şeklinde sıkça kullandığı bir cümledir bu.
         Neymiş efendim; temayüllerde Alaaddin Başkan çok önde çıkmış.
         Eee, Yurdaer Abimiz'de çok haklı çıkmıştır bu durumda!
         Çok önceden uzakları görebildiğin için, yukarıdaki cümlen ile Atatürk gibi adamsın valla Yurdaer abi !
         10 seneden beri millet; "bubaaaa Bubaaa!" diye diye bir hal olmuşken, temayülde hiç tanımadığı isimleri nerden ve nasıl aklına getirsin ki...!

          CHP'de Tanju Özcan farklı mı sanki?
          AK Parti bu kadar handikap içerisindeyken, CHP'de Tanju Özcan'ın da handikap konusunda AKP'den ve MHP'den farkı yok valla.
           10 yıldan beri anası ağlayan birçok kişi Alaaddin'e kızgınlıkla ne olursa olsun oyunu verecek bir başka parti arayışında iken, Tanju Bey de tutmuş kendi partisinin il başkanını kast ederek, tam da seçim arifesinde; 'bunak' yakıştırması yapmış. Ve tam CHP içinde tam sular duruluyor derken, parti içindeki sönmek üzere olan hizip alevinin üzere yeniden kibrit çalmış.

         Değerli okuyucularımız anlayacağınız; MHP'si, AKP'si, CHP'si inanın tam bir üç bilinmeyenli denklem gibi. Aklın önüne geçen saçma sapan davranış bozukluklarında, inanın hiç birisi diğerini aratmıyor.

         Vatandaş olarak bizlerinde kafalarını karman çorban edip bırakıyorlar. 

                                                                              

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Önemli olan akıllı olmak değil, aklı yerinde ve zamanında kullanmaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak