Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bence Abdullah Uzun

Kamuran Alagözoğlu

  24 Ekim 2013

        AK Parti Genel Merkezi'nin aldığı karar gereği, devam etmesini istedikleri mevcut belediye başkanlarını yıpratmamak adına, bu il ve ilçelerde başkan aday adaylığı başvurularının önünü tıkadığını ve bu yönde müracaat almadığını daha önceki haberlerimizde belirtmiştik.
        Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kendisi adına 'ne yazık ki' diyebileceğimiz bir şekilde, bu kategori içinde yer almadı. Bolu'da belediye başkanlığına aday olmak isteyenlerin önü açıldı. İlk aday adaylığını Abdullah Uzun açıkladı. Daha sonra Tahsin Akduman aday adayı olacağını açıkladı. Mücahit Kutlu'nun da aynı şekilde aday adaylığını açıklaması bekleniyor.
         Mevcut belediye başkanı koltuğunda oturuyor ve sağlığı sıhhati de yerinde iken, bu kadar aday adayının ortaya çıkması ile birlikte öyle anlaşılıyor ki; "Alaaddin Yılmaz bu işi layıkıyla yapamadı. Tekrar aynı adayla seçime girmek riskli olacak. O halde yeni bir aday çıkartmamız gerekiyor" şeklindeki bir düşünce var Genel Merkez'de. Yani Alaaddin Yılmaz'ın isminin üzerine Genel Merkez kırımızı çizgiyi çoktan çekmiş bile.  
         Ak Parti'nin kendi bünyesinde yaptırdığı anketler sonucunda Alaaddin Yılmaz isminin çok önde çıktığı söylendi.
        On yıldan beri Bolu'nun tepesine kabus gibi çöken Alaaddin Yılmaz isminin anketlerde önde çıkması çok çok normal. Aksi anormal olurdu zaten.
        Yılmaz, zorba hükümdar gibi bir yönetim göstererek, halka zulmetti
        Herkesi korkutarak iş yaptı.
        Yapılan işlerin hemen hemen tamamı plansız programsız yapıldığı için, kendisinin sürekli yap-boz şeklindeki icraatlarına şahit olduk.
       Yap- boz şeklinde yapılmaya çalışılan işler nedeniyle, ceremesi sonuçta vatandaşın cebine yansıyan bir sürü yanlış işler yapıldı. Sonradan düzeltilmeye çalışılarak kaynak israfına neden olundu.     
       Hep, 'ben bilirim' dedi. Hiçbir zaman karşısındakini nezaketen dahi olsa dinlemedi.
        Her şeyin bir başı olduğu gerçeği kadar, birde sonu olacağını unuttu. Çoklarının kalplerini kırdı, çok kişiyi incitti.
        Başkanlık makamına yakışan ağırlıkta, asil ve nezaketli değildi. Kısacası hiçbir zaman; "başkan gibi başkan olamadı!"
        Alaaddin Yılmaz, bugün kimine göre 200-300, kimine göre 2 -3 bin kişinin katılımıyla, Belediye Meydanı'nda davul dövdürerek bir takım şovlar eşliğinde aday adaylığını açıkladı.
       Bence boşuna açıkladı.
       "Günahıyla sevabıyla iki dönem başkanlık yaptım. İnsanları kırdım incittim. Çok kişinin ekmeğiyle oynadım. Çok kişinin ahını aldım" diyerek çıkıp Bolu halkından özür dileseydi, görev süresince yapamadığı asil duruşu, görev bitiminde sergileyebilseydi, belki kırıp geçirdiği insanların bu şekilde gönlünü almış olurdu.
        Ama gözü dönmüş bir şekilde müthiş bir kin duygusu yüklü olan Başkan, görevinin sonuna geldiği bu noktada bile yine kibirliliğinden kurtulamadı.
       Demek ki asalet, insanlarda sonradan oluşturulamıyor.
       Köşe yazımda kullandığım fotoğraflara gelince;
       Bugün Alaaddin Yılmaz'ın adaylığını açıklarken, davulcu da davuluna tokmağıyla gümde de güm vuruyordu.
       "Uzaktan davulun sesi hoş gelir" demiş atalarımız.
        Bende yanına gitmeden uzaktan seyrettim zaten. Onun için bana da hoş geldi.
       Alaaddin Başkan davulları kendisi için dövdürdüğünü sanıyor iken, ben ise içimden kendisine; "Dövdür bakalım davulu Başkan, bunlar senin son iyi günlerin" diyerek gülüyordum.  
      

        İster kehanet deyin, ister istihbarat, buradan altını çizerek söylüyorum ki; AK Parti'nin önümüzdeki yerel seçimlerde Başkan Adayı Abdullah Uzun'dur.
       Buradan da bu iddiamı herkesle paylaşıyorum.
      
                                                                                 
       

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak