BolununSesi, yazılmayanları ve yazılamayanları yazdığı için OKUNUYOR

...'nın danişkası !

Kamuran Alagözoğlu

  25 Eylül 2013

  Diyorlar ki yazmıyorsun.
  Neyi yazayım, nasıl yazayım?
  İyi bir şeyler yazmak istiyorum, ama bulamıyorum.
  Madem öyle, birikmiş konuları kısa kısa çalakalem karalayayım da, meydan gümbür gümbür gümbürdesin bari.

  Götürmenin danişkası
  10 yılda 100 milyon lira götürmediyse ben ne olayım.
  E ben bunun neresini, nasıl yazayım?
  Götüren ben değilim ki, bunun formülünü vereyim!

  Hemşericiliğin danişkası
  Cahit Çıngı basın toplantısı düzenlemiş. Kahvaltılı basın toplantılarına katılmıyorum. Çünkü ben kendimi bildim bileli, kahvaltımı evimde yaparım. Bu sonradan olma kahvaltılı basın toplantısı adetine de hiç alışamadım.
  Cahit Çıngı, CHP'den Bolu Belediye başkan aday adayı olduğu için her fırsatta Kahramanmaraşlı olmaktan çok, Bolulu'yum diyor. Ama ne tesadüftür ki, basın toplantısında yanında yer alan arkadaşlara bakıyorsun, koyu hemşericiliğin adeta danişkası yansımış fotoğraf karesine.
  Hemşericilik deyince, Bolulular olarak dünyada belki sonuncu sırada yer alırız, bu gerçek. Biz Bolulular, kendi insanımızdan daha çok, yabancıları severiz. Hatta bununla ilgili argo ile söylenmiş atasözümüz bile vardır.
  Bizlerin bu kadar yabancı hayranlığından belli ki Cahit Bey'de çok etkilenmiş olmalı. Yoksa Cahit Çıngı Bey'in o fotoğrafa bir- iki Bolulu katması daha uygun olmaz mıydı?
  Sakın beni hemşericilik yapıyor falan diye yaftalamayın. Memleketimizin güneyi, doğusu, güneydoğusu hiç fark etmez. Bizler, özellikle de Bolulular olarak, herkesi cani yürekten kucaklamasını bilen, hiçbir zaman ayırımcılık yapmayan insanlarız.
  Yeterki bu güzel memleketimizi bölmek isteyen vatan hainlerinden olmasın !!!

  Dönekliğin danişkası !
  Abdullah Uzun kardeşim Bolu'da siyaset aleminde kendisini her zaman takdir ettiğim bir kişidir. Severim de kendisini, muhabbetimiz de iyidir. Amma velakin Has Partili iken, Ak Parti aleyhinde kullandığı sözleri unutmuş da değilim.
  BolununSesi Gazetesi'nin site içi aramasına ; 'Abdullah Uzun' yazıp aratırsanız, sizlerde görebilirsiniz. Siyaset böyle bir şey, en düzgün bildiğiniz insanlar bile 'dönek' pozisyona düşebiliyor maalesef.
  Dün Has Partili etkili bir muhalifken, Ak Parti'ye geçip, hatta geçmekle de kalmayıp, birde Belediye başkanlığına oynadın mı, bunun adına 'dönekliğin danişkası' denmez mi?
  Öyle veya böyle Abdulllah kardeşimiz artık Ak Partili olmuştur. Ve uzun bir süredir geçmişi ile yüzleştirilerek bu konuda eleştirilere maruz kalacağını çok iyi bildiğinden, epeydir kendisini gündemden uzak tutmaya özen göstermişti.
  Kendisini, belkide kendisinden evvel belediye başkan adayı olarak tayin eden ve bunu yüzüne karşı söyleyen, hatta aylar önce kendisine; "Başkanım" diye seslenen belki de tek kişi yine benim. Bu nedenle Sayın Uzun'la ilgili eleştirilerimi daha rahat yazıyorum. Dönek de olsa, en azından Alaaddin Başkan gibi eleştirilere gelemeyen bir kişiliğe sahip olmadığını da biliyorum.
  Önümüzdeki ay AK Parti'de mevcut belediye başkanlarının devam edip etmeyeceği belli olacak. Örneğin Alaaddin Başkan yeniden aday gösterilecekse, ismi açıklanacak ve herkes oturduğu yerde otursun denilecek. Şayet mevcut başkanla yollar ayrılacaksa, ki Bolu'da beklenen de budur. Aday adaylarının müracaatlarının değerlendirilmesine geçilecek.

  Bu noktada başkan adaylığı konusunda Fatih Metin ile birlikte en şanslı aday Abdullah Uzun'dan başkası değildir.

  Ürkekliğin danişkası
  Tavşan ürkekliği ile hareket eden Mücahit Kutlu'nun bu alanda kendisine 'adayım' diyecek kadar boş alan bulması bir hayli zor görünüyor.
  Hani derler ya; "Oynamasını bilmeyen gelin 'yerim dar' demiş. Yerini bolaltmışlar, bu sefer de gerim dar" demiş.
  Fatih Metin Genel Merkezde kendisinin adaylığı için erken rezervasyon yaptırmış.
  Sonradan Ak Partili olsa da, Tayyip Erdoğan'ın köylüsü olmakla birlikte aynı zamanda iyi bir siyasetçi olması dolayısıyle, Abdullah Uzun'nun da başkan adayı olarak ismini Ankara'ya çoktan ulaştırdığı biliniyor.
  Yukarıda da belirttiğimiz gibi Mücahit Kutlu'nun canı çok istiyor ama, birilerinin 'Buyur bey' deyip, kendisini oyun pistine itelemesini bekliyor.
  Eee bu hengame içinde Ömer Sayın'a ve diğer ağzı sulananlara da, sadece seyretmenin danişkası kalıyor.

                                                   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak