Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Boluspor, Belediye Başkanlığı için de erken finale dönüştü

Kamuran Alagözoğlu

  24 Mayıs 2013

        Boluspor Kulüp Başkanı Abdullah Abat'ın, yeni sezon için kulüp adına transfer çalışmaları yürüttüğü, forma reklam anlaşmaları yaptığı ve dolayısıyla yeniden başkanlığa aday olduğu net bir şekilde bilinip dururken, kongreye 1 gün kala adaylıktan çekildiğini açıklaması Boluspor camiasında şok etkisi yarattı.
        Boluspor'un esas başkanının Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz olduğunu herkes biliyor ve kabul ediyor. Abdullah Abat'ın başarısız olması bir yana, Alaaddin Yılmaz ile aralarında birkaç kez çatışma yaşanmış olması nedeniyle, Yılmaz'ın Abat'ı desteklemeyeceğini belirterek adaylıktan çekilmesini istediği belirtiliyor. Abdullah Abat'ın da Belediye Başkanı'nın bu isteği doğrultusunda adaylıktan çekildiği artık net bir şekilde biliniyor. 
        

        Yılmaz'ın prensi Necip Çarıkçı'dan başkası değil
        Önceki hafta Başkan Alaaddin Yılmaz ile birlikte Çin gezisinden dönen Necip Çarıkçı, Yılmaz'ın başkanlığa getirmek istediği tek isim olarak ortaya çıkıyor. Çin gezisine birlikte giden ikilinin, bu planı Çin'de kararlaştırmış oldukları söyleniyor. "Çin işi Japon işi, bunu yapan iki kişi" tekerlemesindeki gibi, Çin usulü hazırladıkları projeleriyle Abdullah Abat'ı son dakikada satışa getirdikleri gerçeği, ayna gibi ortaya çıkıyor.
        

         Muhittin Palazoğlu ismi doğru bir alternatif mi?
        Alaaddin Yılmaz'ın Ak Parti içinde yeniden Belediye Başkanı adayı olmasının mümkün olamayacağı, net bir şekilde dillendiriliyor. Hatırlanacağı gibi 2 Nisan 2013 tarihli haberimizde; "Başkan'ı, Palazoğlu mu şikayet etti" başlığı atarak, Muhittin Palazoğlu ve Babası Yekta Pazaoğlu'nun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı evinde ziyaret ederek, şikayet ettiklerini yazmıştık.
           Ak Partililer bile unutmuştur, ama biz unutmadık; Alaaddin Yılmaz, belediye başkanlığını ilk kazandığı seçimlerde, seçim sonucunu öğrenir öğrenmez, ilk olarak gidip elini öptüğü kişi, Yekta Palazoğlu'nun babası olan Sürmeli Hoca'nın oğlu Ahmet Efendi'den başkası değildi. Bugün gelinen noktada ise Palazoğlu Ailesi, Alaaddin Yılmaz'ı Başbakan'a şikayet eden aile konumunda. Dolayısı ile bütün Bolu halkı padişahım çok yaşa derken, Alaaddin Yılmaz Başbakan'a şikayet edebilen kişi, başkanlık için doğru tespit edilmiş bir isim olarak görünüyor.  
       

         Boluspor için aranan kan bulundu
        Alaaddin Yılmaz'ın 7-8 ay sonra yapılacak olan belediye başkanlığı seçimleri öncesinde tekrar aday olamayacağı konuşulup dururken, Boluspor üzerinde de söz sahibi pozisyonunun, şimdiden kaybettirilmesi gerekiyor. Bunun için Başkan Alaaddin Yılmaz'a karşı çıkarak Boluspor başkanlığına aday olacak ismin, güçlü bir aday olması gerekiyor. Başbakan'a yakınlığı ile bilinen, Ülker grubu ile iş yapan, futbol dünyasının üst düzey isimleri ile bir arada olan Muhittin Palazoğlu tam da bu noktada; 'Boluspor için aranan kan bulundu' oluyor. 
       

         Yılmaz'ın kanadını kuyruğunu düşürecek bir seçim        
         Muhittin Palazoğlu ile Alaaddin Yılmaz'a rağmen Boluspor'un başkanlık seçimi kazanıldığı takdirde, Yılmaz'ın belediye başkanlığında kanadını kuyruğunu düşüreceği bir gerçek. Bu nedenle çoğunluk sağlanamayacağı için kongrenin belirlenen ilk tarihinde  yapılması beklenmiyor. 24 Mayıs Cuma günü tarihli ilk kongreden 1 hafta sonra 31 Mayıs tarihinde yapılacak olan kongrede ise iki listenin çıkması bekleniyor. Başkan Alaaddin Yılmaz'ın prensi Necip Çarıkçı'nın yapacağı listeye karşı, AK Parti'de büyük bir çoğunluğun destekleyeceği Muhittin Palazoğlu başkanlığında oluşturulacak bir liste hazırlığından kuvvetle ihtimal söz ediliyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak