BolununSesi, yazılmayanları ve yazılamayanları yazar

Öz Türkçemiz'de buna; 'YEMEZLER' derler

Kamuran Alagözoğlu

  6 Mayıs 2012

        Bolu'da bazı basın organları mevcut başkanın görevi bırakacağını, yerine yönetim içinden Abdullah Abat'ın başkanlığa aday olduğunu falan yazmaya başladı. Olacakları baştan söyleyeyim; hepsi avucunu yalarlar.
        3-4 sene önce Eskişehir'e yol vermemizden bu yana Boluspor birkaç sezondan beri günü kurtarmaya devam ediyor. Sakarya'ya final maçına giderken, Necip'in ağzından 'Şampiyon' kelimesi çıkmadığını ben unutmuş değilim. Maç öncesi dediği laf; "ben bu taraftara bir final heyecanı yaşatacağım" olmuştur. Bunları unutanlar olabillir. Ama ben unutmadım.

       
        Köylüyü HAC, şehirliyi MAÇ ile kandırırlar        
        Ani bir kararla Yurdaer Otel'i oğlu İnan'a bırakıp, Bolu'dan jet hızıyla kaçarcasına giderek herkesi şaşırtan Yurdaer Kalaycı Abimizin sıkça söylediği şu cümlesi hafızamda yer etmiş; "Bu memlekette köylüyü HAC, şehirliyi MAÇ ile kandırırlar."
        Boluspor taraftarı yıllardır resmen uyutuluyor. Ama insanlar iyiden iyiye adeta balık hafızalı hale gelmişler, dün dünde kalıyor. Geçmişi çabucak unutuveriyorlar.       
       

        Başkan'ın istifa edeceğine inananlar, yanılırlar
        Boluspor'un Çaykur Rizespor'a kendi sahasında 4-1 mağlup olarak play-off şansını kaybetmesinin ardından Bolusporlu taraftarlar yönetimi istifaya davet etti. Maçın bitiş düdüğünden itibaren bütün stat, 'Yönetim istifa' sesleri ile inledi. Tepkilerin ardından mevcut başkan stadı terk etti.
        Maçın bitiş düdüğüyle birlikte hep bir ağızdan; "Yönetim istifa" diye bağıran taraftarlar bütün stadı inlettiler. Taraftarların bu tepkisine karşı hazırlıklı olan Başkan, anında stadyumu terk etti.
       
         Mevcut başkanın istifa edeceğine dair bilinçli yayılan bir takım dedikodulara kulak asanlar, iddia ediyorum çok fena yanılırlar.
        BolununSesi Gazetesi olarak burada tecrübe ile, halkı boş yere kandırmamak adına konuşuyorum. Aksi bir durum çıkarsa da, her zaman olduğu gibi biz sözümüzün arkasındayız. 
       

        Tencere kapağını bulmuştur

        Ben diyorum ki; ismini buradan zikretmeye değmeyecek kadar bizim için önemsiz olan başkan, bu Boluspor'u bırakmaz. 'Bırakmaz' kelimesi aslında tam uymadı, yanlış oldu. "Belediye başkanı O'nun Boluspor başkanlığını bırakmasını mümkün değil istemez" dersek daha doğru olur. Çünkü tencere ve kapak birbirini tam bulmuştur.      
        Hele ki; belediye başkan yardımcısı iken yollarını ayırdığı kayınpederi İsmail Yamantürk gibi bir kişinin damadı. En önemlisi de önümüzdeki dönem HAS Parti'den potansiyel belediye başkan adayı olacağı şimdiden konuşulmaya başlanan Abdullah Abat gibi bir ismi, Başkan Alaaddin Yılmaz'ın kendi elleriyle Boluspor Başkanı yapmayacağına dair kalıbımı basarım.

       Boluspor'un esas başkanı Belediye Başkanıdır
       Başkanlar için, Boluspor başarılı olmuş veya olmamış, bu çok önemli değildir. Yüzde yüz biat kültürü ile birlikte gayet iyi anlaştıkları ve gayet iyi paslaştıkları gün gibi ortadadır. Boluspor'un esas başkanı, her zaman için Bolu'nun belediye başkanı olduğuna göre, hiç kimse Deli Ömer gibi boş yere avuçlarını ovuşturmasın. Veya bu konuda blöf yapmasın. Çünkü bizim literatürümüzde buna 'YEMEZLER' derler.

                                                                             

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Kuvvete dayanmayan adalet âciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak