Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

CHP'nin yapamadığını Mehmet Konuk yaptı

Kamuran Alagözoğlu

  13 Nisan 2012

       Ak Patili Belediye Meclis Üyesi Mehmet Konuk'un 2011 yılı faaliyet raporuna çekimser oy kullanmasıyla başlayan tartışmalar sürüyor.
       Hatırlanacağı gibi önceki Valimiz Halil İbrahim Akpınar Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı kastederek; "3 trilyon temsil giderinin hesabını veremez" diye bağıra bağıra gitmesine rağmen, muhalefet partisi CHP'nin başta milletvekili Tanju Özcan olmak üzere, hiçbir CHP'li bu olayın üzerine gitmemişti. Çünkü bu paranın büyük kısmı Bolu'daki basın organlarına reklam ve temsil gideri adı altında, adeta Belediye'nin kasası hortumlatılarak verilmişti. Bunun böyle olduğunu çok iyi bilen CHP'li milletvekili Tanju Özcan, sırf basını karşısına almamak adına, muhalefet görevini yerine getirmemişti. Biz de Bolununsesi Gazetesi olarak Tanju Özcan'ın burada takındığı SAHTE tavrı nedeniyle o günlerden itibaren kendisiyle ilgili haberlere yer vermemeye başladık.
        Tanju Özcan'ın beyanları bu gazetede neden yer almıyor diyenlere de bu vesile ile cevap vermiş olayım. Belediyeyi trilyonlarca lira hortumlayan basını karşısına almak istemeyen Tanju Özcan, Hükümetin Valisi bile; "3 trilyon liranın hesabını veremez" diye bas bas bağırırken, böylesine önemli bir konuda suskun kalma korkaklığını ve pişkinliğini göstermiştir.
       Doğru iş yapan herkes; bu ister iktidar partisinin Başkanı, ister muhalefetteki milletvekili olsun, DOĞRU İŞ YAPIYORSA basından korkması veya çekinmesi için hiçbir sebep yoktur. Çünkü DOĞRU İNSANA PİSLİK BULAŞMAZ.
       Sen ana muhalefet partisinin bir milletvekili olarak kendi bölgenden böylesine önemli konuları es geçerek bizi uyuttuğunu sanıyorsun. Meclis'te de kendini gündemde tutmak adına lüzumlu lüzumsuz her davulun önünde oynamaya kalkıyorsun.
        Şimdi son günlerde meydana gelişmelere bakacak olursak, öyle görünüyor ki, başta CHP olmak üzere, muhalefet partilerinin yapamadığı muhalefeti, Alaaddin Yılmaz kendi partisi içinden görmeye başladı.
       Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Mehmet Konuk'un parti grubuna aksi yönde görüş belirtmesi ile başlayan tartışmalar büyümeye başladı.
       Konuk ilk olarak 2011 Yılı Faaliyet Raporu oylaması öncesi oylamada çekimser yönde görüş belirttiğini açıklayarak, evet ve hayır oylarını kullanmamasının haklı gerekçelerini bir bir sıralamış ve bu konu basında yer almıştı. Konuk'un parti grubunun kendisi dışında tam kadroyla destek oyu verdiği 2011 Yılı Faaliyet Raporuna çekimser oy kullandığını açıklamasının ardından, Kamuoyu kendisini "Cesur yürek" ilan etmişti. 
       

       Led reklam panosunda yer alan reklamlara dikkat!
       Bolu'da daha önce Belediye'den nemalananlar arasında yer alan, fakat son zamanlarda Başkan'la aralarının açıldığı bilinen bir gazetenin haberine göre; Ak Parti Belediye Meclisi'nde oluşan bu ilk çatlağın ardından ikinci büyük çatlak ise Mehmet Konuk'un Denetleme Kurulu Başkanı olarak hazırladığı rapor sonrası oluştu. İddiaya göre Konuk, Hükümet Meydanı'nda bulunan ve Bolu Belediyesi'nin reklamlarının yayınlandığı ve Başkan Aladdin Yılmaz'ın oğluna ait olduğu bilinen Led reklam panosuna aylık 23 bin liralık reklam verilmesi giderine, kabarık olduğu gerekçesiyle temsil ve uğurlama giderlerine muhalif rapor hazırladı. Ak Parti Grubu toplantısında gündeme gelen bu ikinci konu grup içinde adeta deprem etkisi yarattı. O toplantıda raporu değiştirmesi yönünde baskılarla karşılaştığı öne sürülen Konuk'un, bu girişiminden geri adım atmadığı öğrenildi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak