Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Her davulun önünde oynamaya kalkarsa...!

Kamuran Alagözoğlu

  27 Aralık 2011

      Tanju Özcan milletvekili seçildiği ilk gün yaptığı açıklamada; "Partimin değil, halkın milletvekili olacağım" diye söz vermişti.
       Yerli yersiz ikidebir kendisini kürsülerde görmeye başlayınca, bir şeyler yapıyor sandık.
       Yanılmışız.
       Tanju Özcan halka bu sözü vereli, aradan daha henüz bir yıl geçmedi. Özcan dün söylediklerini çoktan unuttu. Meclisin plan ve bütçe görüşmelerinde milletvekilleri maaşlarına % 70 oranında zam yapılmasını öngören yasa değişikliği önergesinde başı çekerek, kıyak maaş zammı yasasını jet hızıyla meclisten geçirdi.
       CHP'nin içini karıştıran bu olay, ülke çapında üç günden bu yana gündemden düşmüyor.
       Tanju Özcan'ın adı, bu kıyak zamlara en başta imza koyan 'Halkçı' geçinen bir milletvekili olarak iyi anılmıyor!
        Suçu başkalarının üzerine atmak için çaba sarf ederken, iyice batıyor.
        
       Tanju Özcan'a bu konuda en iyi cevabı kendi partisinin grup başkanvekili Akif Hamzaçebi verdi; Siyaset söylediklerinin ve yaptıklarının arkasında durmayı gerektirir" diyerek, kendisini partiden ve kamuoyundan özür dilemeye davet etti.
      Hamzaçebi açıklamasında Tanju Özcan'a karşı çok sert bir üslup kullanarak;
       "Sayın Tanju Özcan bugün birkaç gazetede benim ismimi vermek suretiyle Hamzaçebi imzala dedi, imzaladım şeklinde bir beyanda bulunmuştur. Şunu ifade edeyim ki siyaset dürüstlük ister, siyaset söylediklerinin ve yaptıklarının arkasında durmayı gerektirir. Bir kimse eğer bir konuda yanlış yaptığını düşünüyorsa, yapılması gereken bu yanlışın sorumluluğuna başkalarını ortak etmek değil, bu yanlış nedeniyle çıkıp açıkça partiden ve kamuoyundan özür dilemektir" dedi.
        Hamzaçebi konuya daha da açıklık getirerek;    
       "Tanju Özcan'ın Cumartesi akşam saatlerinde kendisini aradığına işaret eden Hamzaçebi, "Bana sizin imzala dediğiniz için imzaladığını söyledi tekrar. Kendisine hayır dedim. Ben size emekli maaşına zam getiren önergeyi imzalamamanız gerektiğini söyledim. Onun üzerine bana verdiği cevap ilginç. Bana verdiği cevap şu; Bana bir AKP Grup Başkanvekili bir CHP'li ile görüştüğünü söyleyerek imzalamamı istedi. Ben de onun üzerine imzaladım dedim. Bu diyaloğu kendisi bana aktarmıştır" dedi.
        Hamzaçebi bu açıklamaları ile Tanju Özcan'a bu dakikadan itibaren yapması gerekenleri çok net bir dille ifade etti. Sonuçta özür dilemesini bilmek de bir erdemdir. 
         Haberin ilk yayınlandığı günden itibaren okurlarımız yazdıkları mesajlarla Tanju Özcan'ı adeta bombardımana tuttular. Okurlarımızdan gelen mesajların hemen hemen tamamı, Hamzaçebi'nin açıklamasında kendisine verdiği nasihatla birebir örtüşürcesine idi. Hemen herkes haklı olarak Tanju Özcan'dan dürüst olmasını ve çıkıp kamuoyundan özür dilemesini bekliyor.
        Bir inasanın kendi kendine yaptığını kimse yapamaz demişler. Alaaddin Yılmaz, kendisinden zerre kadar hazetmediği (Sebenli şivesiyle) Tanju Özcan'la kırk uğraşşsa bu kadar zarar veremezdi. Umarım bu olay Tanju Özcan'a güzel bir ders olmuştur. Bundan sonra her davulun önünde oynamaya kalkmaz inşallah. 

                                                              

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük İnsanlar, bütün acılara şikâyetsiz katlanırlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Düzce Çiçekçi