BolununSesi, yazılmayanları ve yazılamayanları yazdığı için OKUNUYOR

Mudurnulular adına ayıp edilmiştir

Kamuran Alagözoğlu

  19 Temmuz 2011

       2 Temmuz Cumartesi günü gazeteci olarak Davetli olduğumuz Mudurnu İpek yolu Festivali'ne, Mudurnu'ya gidiyoruz.    
       Turizmde önemli adımlar atmaya çalışan, Gazetemizde her zaman hiçbir karşılık beklemeksizin yer verdiğimiz Mudurnu'nun tanıtımında bizimde bir katkımız olabilir düşüncesiyle oradayız.   
        Arabamızla şehrin merkezine varıncaya kadar park yeri arayarak ilerliyoruz. Yolun kenarında bulduğumuz iki müsait yere aracımızı çekerken, içerden çıkan dükkan sahiplerinin ricasıyla bulduğumuz bu yerlerden kimseyi rahatsız etmemek adına vazgeçiyoruz. Ara sokaklarda park yeri aramaya devam ediyoruz. Fakat girdiğimiz ara sokaklarda park mümkün değil. Hatta girdiğimiz bu dar sokaklardan geri geri çıkıncaya kadar akla karayı seçiyoruz. Bolu'ya doğru dönüş yolunda park yeri bulabilir miyiz ümidiyle ilerlerken, sağda müsait bir yer bulup trafiği engellemeyecek şekilde, hiç kimseyi hapsetmeden gayet düzgün ve uygun bir şekilde aracımızı çekip, şehrin merkezine doğru uzun bir yürüyüş yaparak festival alanına varıyoruz. Ve birkaç saat sonra işimizi bitirip Bolu'ya dönüyoruz.
       19 Temmuz'da Mudurnu İlçe Trafik Denetleme Büro Amirliği'nden iş yeri adresimize 66 liralık bir ceza makbuzu tebligatı geliyor. Meğer aracımızı kaymakam beyin lojmanının duvarının önüne park etmişiz. Ceza makbuzunda öyle yazıyor ama evin duvarında öyle bir yazı yok.
      
        Şimdi Mudurnu İlçe Trafik Komisyonu'na, yani Başta Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl'e, Mudurnu Kaymakamı Alp Arslan Bey'e ve İlçe Emniyet Amiri'ne kamuoyunun önünde sormak istiyorum;
        -Turizm turizm diyorsunuz, milleti Mudurnu'ya davet ediyorsunuz. Mudurnu'ya misafir olarak gelen insanlara araçlarını çekecek yer gösteremiyorsunuz. Yer göstermediğiniz gibi o gün Mudurnu'da bulunan misafirlere, yanlış yere park etti deyip ceza kesip kesip makbuzlarını da adreslerine gönderiyorsunuz.
        O gün orada festival var.
        Benim aracımda; Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından verilen Sarı Basın kartı sahiplerine, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından verilen BASIN plakası olmasına rağmen bu cezayı yazıyorsunuz.
        Ben basın plakasına rağmen bana yazılan cezadan vazgeçtim.
        Sizler Mudurnu'nun yerel yöneticileri olarak o gün oraya gelen bütün misafirlere farklı davranmak, festivale gelen herkese karşı hoşgörülü olmak zorundasınız.
        Mudurnu'da bir festival düzenlenmiş, sizin göreviniz önüne gelene ceza yazmak değil, o gün ilçeye gelen yabancılara aracını çekecek yer bulma konusunda yardımcı olmaktır. O gün Mudurnu'ya gelen çok sayıda araca yer bulmak elbette mümkün olmayacaktır. Ama bunun çözümü vatandaşlara ceza yazmak değil, o güne mahsus özel imkanlar yaratmaktır.
       Çözüm bulması gerekenler de yerel yöneticilerden başkası değildir.  

        Yerel yöneticilerin bu gibi özel durumlarda ÇÖZÜM yaratacaklarına, vatandaşa ceza yazarak SORUN yaratmaları, onların NE KADAR İDARECİ olduklarını ortaya koyar diye düşünüyorum. 
        Ayrıca idarecilerin bu davranışı; Benim çok iyi tanıdığım Mudurnu misafirperverliği ile Mudurnu'nun o sıcak kanlı, güzel insanlarıyla, tam anlamıyla tezat bir durumun ortaya çıkmasına neden olmuştur.
         Mudurnu'ya gelen misafirlerin araçlarına bol bol ceza yazarak Mudurnu adına bir ayıp yapılmıştır. Mudurnu'ya gelen misafirlyere kolaylıklar sağlayacaklarına, cezalar yazarak bu AYIBA neden olan yerel idarecilerimizi kınıyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Eymen Home