Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Boluspor Bolu'da kime ne katıyor ?

Kamuran Alagözoğlu

  20 Mayıs 2011

       Boluspor'un başına getirilir getirilmez daha henüz transferler bile yapılmaya başlamadan Emin Semercioğlu ile bir sohbetimiz oldu.
       Bu sohbette kendisine; "Emin ağabey, geçen sezonki takım dağıtılmış, sil baştan yeni bir takım kuracaksın. Geçmiş senelerde düşülen hatalara düşme. Yine çok paralar harcayıp isim yapmış topçuları toplayıp, yine Bolu'dan bir 10 milyon liranın daha uçup gitmesine fırsat verme. Gel amatör ruhla mücadele edecek savaşan bir ekip kur. Yeni bir ekip kuracağın için hiç kimse senden şampiyonluk da beklemez. İşte yakın tarihte bir Buca ve Tavşanlı örneklerinde olduğu gibi, başarılı olmak için çok da para harcamak gerekmiyor" dedim. 
       Emin Bey ise; "O sene bu sene sloganıyla yola çıktık. Herkes benden şampiyonluk bekliyor. Bu sene şampiyon olmaya mecburuz" dedi.
       Bu sözüne karşılık bende kendisine; "Dünya liglerinde bir örneği var mı Emin Ağabey, daha takım kampa başlamadan 'O sene bu sene' diye ortaya çıkıp camiaya şampiyonluk sözü vermek ne kadar doğru olabilir? 
      

       Boluspor'un onurunu ayaklar altına alarak geçmişte bazı takımlara yol verdiğimiz için birileri bize; bu sene sizi şampiyon yapacağız diye söz mü verdi? Neye güvenerek bu kadar iddialı sloganlarla yola çıkıyorsunuz. Bizim bilmediğimiz bir şeyler mi var? Ona bakarsan Necip'in zamanı da, o sene bu seneydi ama Allah kavil olmadı takımımız ilk 6 ya bile giremeyince planlar tersyüz oldu. Birilerinin gazına gelme Emin ağabey, bu takımı şampiyon yapamayınca boy hedefi olacak tek kişi sen olursun.

       Sil baştan kurulan bir takım, en iyi futbolcuları da bir araya getirsen olmaz. Çünkü futbol takım oyunudur" dedimse de, bizim lafımız davulcu yellenmesi gibi çok zayıf kaldı ve daha takım kampa bile başlamadan şampiyonluk türküleri söylenmeye başladı. 

      Lig boyunca hemen hemen hiçbir maçta takım oyunu oynamadık. Aldığımız maçları, yetenekli oyuncularımızın bireysel çabaları ile kazandık. Tribünleri hop oturtup hop kaldıran, göze hoş gelen bir futbol hiç oynamadık.
      Ligin başından beri Necip'in gölgesi takımın üzerinden hiç eksik olmadı. Sağda solda konuşmalarında; "Emin abiye bu işi vererek yanlış yaptık" şeklinde ifadelerle, her ortamda konuşmaktan geri durmadı. Hatta ikinci yarının başlarında daha da ileri giderek, başkanlığı almak için her türlü entrikaları çevirmeye başladı. Emin Başkan doğal olarak bundan büyük rahatsızlık duydu. Bir taraftan hocası ve futbolcuları her biri ayrı papaz-horozlarla uğraştı, diğer tarafta sürekli altına sürülen dinamit lokumlarından kurtulmaya çalıştı.

      1965 taraftarları bile Necip'in bu entrikalarına alet oldular. Ligin bitimine dört maç kala, Akhisar maçına giderken adeta günah çıkartırcasına camiaya birlik beraberlik mesajları vererek, Yarenlerle sulh olduk görüntüsü verdiler.
       Bir taraftan "O sene bu sene" türküleri çığırıp duruyoruz, ama diğer taraftan iki başlı bir yılan gibi, camia her taraftan bölük pürçük olmuş.  
      

       Bütün bunları benim gibi herkes görüp duruyor, ama kimse; "KRAL ÇIPLAK" bu takım bu şekilde şampiyon falan olamaz diyemiyordu.

       Başkan olarak her ne kadar Emin Semercioğlu görünse de, esas Başkan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz mı?, Yoksa O'nun sözünden çıkmayan Necip miydi?  Geçmiş yıllarda Boluspor'da alışık olduğumuz transfer komitesi diye bir şey kalmamış, altlarında Q7 ile gezen menajerler ve takımın hocası transferleri yapmış. Dolayısıyla göndermek gerektiğinde gönderemeyeceğimiz adamlara karşı GEBE durumlar ortaya çıkarılmış. Futbolcusuna teknik adamına bir dünya paralar ödenmiş. Bunların ne kadarı komisyon olarak birilerini zengin etmiş, ne kadarı topçunun eline geçmiş, orasını da Allah biliyor. 
      

       Şimdi önümüzde yine bir kongre var. Bu kongrede kim başkan olacak buna karar verecek tek kişi hiç şüphesiz Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'dan başkası değildir.
       Başkanlık için Emin Bey, Yılmaz Becikoğlu, Necip'in ismi geçiyor ve birde Aydoğanlı Recep'in abisi konuşuluyor.
      

       Başkan kim olursa olsun, ama bu yanlışlar sürüdürülmesin. Olan her yıl Bolu'nun 10 milyonlarına oluyor. Sonuç yine elde sıfır kalıyor.

      Boluspor adına çok büyük paralar dönüyor. Çok büyük paralar isteniyor. Her cümlenin başına BOLUSPOR konduruluyor. Çok şeyler duyuyorum benim midem bulanıyor artık. Boluspor kısır döngüsü her sene bir 10 milyonu Bolu'dan söküp götürürken, Boluspor üzerinden köşeyi dönenleri duydukça canım sıkılıyor. 7 yaşımdan beridir Boluspor'dan başka takım tutmayan ben Kamuran Alagözoğlu olarak itiraf etmeliyim ki, bu nedenlerle Boluspor artık bana heyecan vermiyor.

       Boluspor Bolu'da kime ne katıyor? Kimin cebini dolduruyor, kim cebini riske atıyor? Kimler Boluspor'un üzerinden prim yapıyor veya yapmaya çalışıyor ? Kimler Boluspor sayesinde kesesini dolduruyor? Kimler niçin Boluspor'a yardım adı altında yüz binler ve milyonlarla ifade edilen paralar istiyor? Bu paralar Boluspor'un kasasına yansıyor mu?

       Yoksa Bolu piyasasında ağızdan ağza dolaşarak söylenenlerin hepsi birer dedikodudan mı ibaret ? 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak