Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Başkan'ın açıklamaları, suç duyurusudur !!!

Kamuran Alagözoğlu

  8 Mart 2011

       Bolu Belediyesi'nin kasasından Bolu medyasına aktarılan paraları, belgelere dayalı olarak ayrıntılı bir şekilde yaptığımız haber, geçtiğimiz haftaya damgasını vurmuştu. Bu haftaya başlarken eteklerdeki taşlar dökülmeye ve herkes birbirinin hakkında bildiği açıklarını yüksek sesle söylemeye başladı. "Biz az aldık, öteki çok aldı. Cemiyetler ve gazetelerin neyin karşılığında Belediye'den ne kadar para aldıkları açıklansın" şeklindeki bir cemiyet Başkanı'nın Belediye Başkanı'nı zan altında bırakan açıklamalarına karşı, Başkan Yılmaz'ın cevap niteliğindeki açıklaması ise; o cemiyet başkanı hakkında adeta suç duyurusu gibi oldu.

      Aklanalım derken iyice batıyorlar
      Bolununsesi Gazetesi olarak, Bolu Belediyesi'nden 5 kuruş bile almadığımız için aklanma veya ona buna sataşma gereği duymuyoruz. Belediye Başkanı ve medya organlarının kendi aralarındaki, aklanalım derken birbirilerini iyice b.ka batıran kavgalarını büyük bir keyifle izliyoruz.  
     
      Gazeteciler cemiyetinden biri geçtiğimiz gün bazı gazetelere açıklama yaparak, Belediye tarafından çeşitli basın yayın kuruluşlarına ödenen 275 Bin TL'lik ödeme ile ilgili Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a açıklama yapması çağrısında bulundu. Yılmaz ise Bolu Gündem Gazetesi'ne verdiği beyanatla bu çağrıya çok sert bir şekilde yanıt verdi. Çağrıyı yapan hakkında aba altından sopa gösteren açıklamalarıyla adeta suç duyurusunda bulunarak "Sende sorun yoksa başkasında da yok" dedi.

        Dernekler Masası'nı göreve davet ediyoruz !!!
        Başkan'ın aşağıdaki açıklamaları her iki gazeteciler cemiyetinin hesaplarının incelenmesini gerektirmektedir. Dernekler Masası'nı göreve çağırıyoruz.  


       "Başkasına şüpheyle bakmasına gerek yok kendisine şüpheyle baksın"
       Yılmaz Gündem Gazetesi'ne yaptığı açıklamada "Bolu'da ki gazetecilerin tamamına, kesilen faturaların dışında yapılmış bir ödeme var ise diğerlerinde de var demektir. Yoksa diğerlerinde de yok demektir. Bir insanın şüpheyle bakabilmesi için önce kendi faturasını kendi cemiyeti adına kesmesi gerekiyor. Bu nedenle başkasına şüpheyle bakmasına gerek yok kendisine şüpheyle baksın. Kesilen faturanın tamamını gösterdi mi göstermedi mi? Onun izahını kendileri yapsın" dedi.
       Başkan'ın "Bolu'daki gazetelerin tamamına" derken, bu cümleyi "Bolununusesi hariç, diğerlerine" demesi gerektiğini hatırlatırım. Devamında; "...önce kendi faturasını kendi cemiyeti adına kesmesi gerekiyor. Bu nedenle başkasına şüpheyle bakmasına gerek yok kendisine şüpheyle baksın. Kesilen faturanın tamamını gösterdi mi göstermedi mi?" şeklindeki sorusu adeta bir suç duyurusu niteliğindedir. Başkan bu cümlesinde, Cemiyet adına alınan ilan faturalarının, kendi sahibi olduğu gazetenin faturaları kesilerek tahsil edildiğini, kendisinin de bunu bilerek göz yumduğunu ima ediyor. Ve; "bende bu bildiklerimi açıklarsam, sende Bolu'da gezemezsin" diyerek, aba altından sopa gösteriyor.
        Hatta açıklamasının sonunda bu konuyu daha anlaşılır bir şekilde ifade eden Başkan Yılmaz; "...Gazeteciler Cemiyeti adı altında kesmiş oldukları tek fatura var mı? Yoksa ...Gazeteciler Cemiyeti adına alınan ödemelere hangi faturaları kestirdiniz? Kestirdiğiniz faturanın tamamını cemiyete yansıttınız mı? Bu konularda sıkıntı yoksa, başkasında sıkıntı aramaya gerek yoktur" diyerek, "ulu orta konuşma, ayağını denk al" demeye getiriyor.

                                           

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak