Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Başkan kendi ağzıyla yakalandı

Kamuran Alagözoğlu

  26 Ocak 2011

       Kızılay Meydanı'na alışveriş merkezi yapmak istediği için Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, eski Valimiz Halil İbrahim Akpınar'a, kendi ahlaki değerleri ve yine kendi üslubu ile aynen şöyle demiş; 'Antalya'da çok tartıştık. Kendisine, Kızılay Meydanı'na bina yapmalarındaki nedeni sordum. Bana para kazanmak için bina yapmak istediklerini söyledi. 'Tek amacınız para kazanmak mı?' diye sordum. 'Evet' dediler. O zaman Manukyan'ın işini yapmalarını söyledim. Sermaye de istemez' dedim. Devlet para için bir yeri katleder mi? Tüccar mısın kardeşim? Sen Bolu'nun idarecisisin. Bolu'yu düşüneceksin, ticareti mi düşüneceksin? Bunun peşinde kimler vardı? Milletvekilleri vardı, il Genel Meclisi Başkanı vardı. İl başkanı vardı. Hepsi vardı. Onların da yüzüne söyledim"

       Şimdi Hükümet Meydanı'nda Belediye Başkanımız'ın yapmak istediği ne; yerin altında bir ticaret merkezi.
      Başkan para için yerin altını katletmeyecek mi?

      Başkan tüccar mı?

      Başkan şehrimizin idarecisi değil mi?    

      Başkan'ın valiye söylediklerini dönüp aynanın karşısına geçip, kendi kendine de bir söylemesi ya da sorması  gerekmez mi?
       Fazla söze gerek yok; Hükümet Meydanı'nda Allah adamın ayağını ancak bu kadar güzel dolaştırıverir işte.

   

        MOBESSE'leri makara mı sandın 
       Emniyet Müdürlüğü'nde işimin görülmesi için beklerken, yan taraftan bankoya yanaşan bir şahıs görevli polis memuruna yüksek sesle bir şeyler anlatmaya çalışıyor.
      İster istemez kulak misafiri oluyorum. Vatandaşın polis memuruna anlatmak istedikleri akla mantığa uygun şeyler olmadığı için, polis memuru ister istemez "dalga mı geçiyor, kafa mı yapıyor" diye düşünüyor önce. Bu arada akşama kadar evraklar içinde iş stresi ile gerilmiş olan polis memurunun birden neşelendiğini ve gülmeye başladığını görüyorum.
  Vatandaş MOBESSE kameraların kayıt tutma sistemini kendince öyle bir düşünmüş ki, olay tam bir makara.
       Diyor ki; "Dün gece kavşakta kırmızıda geçtim. Fakat hemen aklıma geldi bu kavşakta kamera olduğu. Bende kavşağı geçer geçmez durdum ve bu sefer geri geri geçtim. Şimdi ben geri geri gidince, kamera da geri sarıp benim kırmızıda geçtiğimi gösteren kaydı silmiş midir?" Diye ısrarla polisten kamera kayıtlarının bu şekilde silinip silinmeyeceğini soruyor.

       Vatandaş haklı aslında, şehirde o kadar çok boz-yap oyunu oynanıyor ki; Kaldırımlar, alt geçitler, refujlar, Hükümet Meydanı, Anıtpark arkasındaki kavşak, Orman Bölge Müdürlüğü önü, Hastane Caddesi, Atatürk Orman Parkı, yollarımız, asfaltlarımız daha birçok aklınıza gelen bütün belediye hizmetleri, hemen her gün gözlerimizin önünde bir taraftan yapılıyor, bakıyorsunuz bir gün sonra bozuluyor. Doğal olarak bu yap- bozların ceremesini her zaman vatandaş çekiyor. Suya zam, yok çöp parası, yok atık bedeli gibi faturalarla bunlar bizim cebimizden çıkıyor sonuçta. 
      Sabahtan akşama kadar şehirde; "ben yaptım - yanlış oldu bozdum" oyunu seyreden vatandaşın da; "kırmızıda geçtikten sonra, yanlışlıkla geçmişim, geri geri geçer sildiririm" şeklinde bir düşünceye kapılması gayet normal.

      Her yanlışın bir bedeli olduğunu anlatması gerekenlerin alayı yalaka borazanı haline gelmişse vatandaş ne yapsın. Doğruları anlatması gerekenler, nasıl yalakalık yaparım da cebimi doldururumun peşindeyken, vatandaş sapıtmasın da ne yapsın. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak