Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Oturun oturduğunuz yerde !

Kamuran Alagözoğlu

  13 Ocak 2011

      Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın milletvekilliğine aday olmayacağını iddia ederek; "Başkan attan inip eşeğe binmez" başlığı ile  04.10.2010 tarihinde haber yaptık. 
     Şimdi son günlerde yandaş basında Necip Çarıkçı'nın aday olacağı, Alaaddin yılmaz'ın kendisini işaret ettiği falan yazılıp çiziliyor. 
     Ben bunlara sadece gülüp geçiyorum.
  Çünkü bunların asıl hedefi kendilerini gündemde tutmaktan ve hedef şaşırtmaktan başka bir şey değil. 
     Necip Çarıkçı'nın asıl hedefi Emin Semercioğlu'nu bir şekilde devirip, yerine geçmek ve nasıl olsa şampiyon olacak olan Boluspor'da, şampiyonluk primini kendi hanesine yazdırmak. 
     

       Bu iş çocuk oyuncağı değil Necip Çarıkçı;
      Yok baban izin vermemiş miş, yok efendim başkan babanla konuşmuş da izin almış mış, Alaaddin Abisini çok severmiş de falan da filan da...
      Bu görüntünle; sen 40 küsur yaşına gelmiş ama hala kendi başına hareket edemeyen birisi konumundasın. Bence sen evvela rüştünü bir ispatla da ondan sonra çık piyasaya bu birrr.
      İkincisi de; Boluspor'da işler yoluna girmeye başlayınca Başkan Emin Semercioğlu'nu yıpratmak için giriştiğin türlü Bizans oyunlarından vazgeç. Otur oturduğun yerde, karakolda doğru söyleyip mahkemede şaşan solucan kılıklı adamlara dua et.

      Sizin birilerini işaret edecek haliniz kaldı mı ki?

      Alaaddin Bey sizde yatın kalkın Tanju Özcan karşısında madara durumuna düşeceğiniz, kaybedeceğiniz anda seçimi size kazandıran Ali Ercoşkun ve Ak Parti yönetimlerine dua edin.
     Sizin Ak Parti'de Necip'i falan işaret edecek haliniz kaldı mı ki?
     Siz şu anda seçim öncesi Ak Parti'ye oy kaybettiren, Bolu'da hemen herkesin nefretini kazanmayı becermiş bir başkan durumundasınız. Gazetemizin milletvekili adayınızı belirleyin bölümüne; "Bolu'nun sizden kurtulması için milletvekili adayı olarak sizi Ankara'ya göndermek için öneren" birçok okurumuzun aynı doğrultuda yorumları var.   
      Eskiden panayırlarda gördüğümüz, insanı olduğundan çok büyük gösteren dev aynalarına bakmayı bırakın artık, gerçeği gösteren aynanın karşısına geçin ve kendinizi daha net görmeye çalışın bence.
      Belediye'nin kasasından kendi ellerinizle beslediğiniz, sizin tabirinizle; sizi poh pohlayan basının yazdıklarına sadece siz inanırsınız.
      Merak etmeyin; Bolu halkı deve kuşu pozisyonunu çok iyi biliyor. Bolu halkı Bolu'da yalaka basını da biliyor, doğruları yazanı da...

       Kızılay
       Kamu yararına çalışan bir dernek olan Kızılay'da görev yapan yöneticilerin, kamuya karşı şeffaf olmaları gerekir. Gazetemizde defalarca haber yapmamıza rağmen, Kızılay Bolu Şube Başkanı Yılmaz Özarslan, Kuruçay Mevkii'ndeki Kızılay deposunun bahçesinde 6 adet lüks kameriye ve ocak başını, neden ve hangi gereksinimle yaptırdığını bir türlü açıklayamadı.
     Ne yazıktır ki Bolu'daki hiçbir basın kuruluşu bu konuya değinmek istemedi. İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nden ajanlık faaliyeti ile özel hastaneye hasta araklama, Bolulu Nihal Çarıkçı'nın yumurta attığı gerekçesi ile Egemen Bağış tarafından kendisine dava açılması olaylarında görüldüğü gibi, Bolu için manşetlik birçok olayı görmezden duymazdan gelen, Bolu'da BASIN olduklarını iddia eden bir çok yayın organı, bu konuya da kör ve sağır kaldı.
  Bu hafta başı Kaçakçılık Şube ekiplerinin Kızılay'ın bilgisayarlarına el koyması olayını bile, birçok BASIN organı yine yazmadı.

       Cevap yerine tazminat davası
      Bolununsesi Gazetesi olarak bizde Kızılay'a kamu adına sorularımızı yöneltip, bunlara cevap verilmesini bekleyip dururken, Kızılay'a şok baskın haberimizden 1 gün sonra, dün 12 Ocak 20011 tarihinde gazetemize açılmış bir tazminat davası celbi geldi. Mahkemeye intikal etmiş bir konu olduğu için bu konuda yorum yapmayacağım, sadece okurlarımızın bilmesini istedim. Bekleyip sonucunu göreceğiz.
     


   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak