Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kabak tadı verdi artık!

Kamuran Alagözoğlu

  4 Şubat 2010

   

    Telekom'un arsa satışı ihalesinden 1 gün önce Boluspor Başkanı, "Boluspor Kolejini İzzet Baysal Vakfı ile ortaklaşa yapmayı düşünüyoruz" diye açıklama yapıyor.

    Lami- cimi yok, bu açıklamanın ÖZ Türkçemizde karşılığı, "İhaleye kimse girmesin. Boluspor olarak burayı biz ucuza kapatmak istiyoruz" dur. İhaleye gireceklere aba altından sopa göstermek, gözdağı vermektir. İhale yasasına göre de, bu beyanatla ihaleye fesat karıştırma suçu işlenmiştir.

    Bu arada İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal Amcamız'a, kelimenin tam anlamıyla koskoca bir HELAL OLSUN demek istiyorum ayrıca.

    Ahmet Amcamız gelmiş 81 yaşına. İstanbul'da huzurevinde bile huzur vermiyorlar adama.

     Gündem Gazetesi'nin Süha Alparslan, hiçbir şekilde ve ağzından benzeri söz bile çıkmadığı halde, Ahmet Baysal'ın ağzından beni karalamaya kalkar. Bu çirkin teşebbüsü elinde patlar cümle aleme rezil olur.

    Arkasından, "Ahmet Baysal bizi İstanbul'a çağırdı. Benimle röportaj yapın" dedi şeklindeki Süha'nın beyanatına yalanlama, yine Ahmet Baysal'dan gelir.

    Ahmet Amca, "Ben kimseyi davet etmedim. Talep kendilerinden geldi" diyerek, Gündem Gazetesi'nin ikinci kez yalanını ortaya çıkarır.

    Peşinden Boluspor'un başkanı ihaleye fesat karıştırma suçu işleyerek, ihaleye katılacak diğer firmalara gözdağı verirken, İzzet Baysal Vakfı'nın onayını bile almadan, Boluspor Koleji gibi, seçimlerde Tanju Özcan'ın ortaya attığı, hayali bir düşünceden öteye geçemeyecek bir projeyi, sırf ihaleyi ucuza kapatabilmek adına, hayata geçireceğinden söz eder.

    Ve yine Ahmet Baysal İstanbul'da kaldığı huzur evinden, karıncayı dahi incitmeyen nezaketli tarzıyla, bize göre ise anlayanın suratında TOKAT gibi patlayan cevabı vererek; "Necip kardeşime projesinde başarılar dilerim" diyerek, Bolu'ya da selam gönderir.

    Vallaha Ahmet Amca iyi ki varsınız ve iyi ki sağlığınız ve hafızanız yerinde, Maşallah diyorum size. 

    Boluspor bir cemaat ya da tarikat değildir.

  Kolej, okul, dersane, yurt gibi öğrenciye yönelik yatırımlar, günümüzde tarikat ve cemaatlerin tekelindedir.

    Boluspor'un bir tarikata veya cemaate sırtını dayamadığı veya onlarla birlikte ortaklık kurmadığı sürece bu alanda başarılı olması söz konusu bile olamaz. O halde Boluspor'un kolej yapacağız diye ortaya çıkması safsatadan öteye geçemez. Bu arsayı ele geçirme planı içinde akla ilk gelen uyduruluvermiş ve o an oraya yamanıvermiş hayali bir düşüncedir.  

    Ancak bunun altında ve arkasında çok şey aranmalıdır.

    Eğri oturup doğru konuşalım

    Yılda Bolu'nun en az 10 milyon lirasını dipsiz kuyuya, yani Bolusporumuz'a akıttığımız, sonuçta da her sene başa döndüğümüz düşünüldüğünde, eğri oturup doğru konuşmanın zamanı çoktan gelmiş de geçmiştir bile.

    Bolu'da hergün en az bir esnafımız dükkan kapatıyor. Sanayicilerimizin birçoğu kredilerle ayakta durmaya çalışıyor. Piyasada para dönmüyor. İşsizlik almış başını gidiyor. Yeni istihdam alanları yaratılacağına, işten çıkarılanlar ekleniyor işsizler ordusuna.  

    Ama otoparkından ekmeğe, büfe kiralarından arsa ihalelerine kadar, hala paranın döndüğü ne varsa Boluspor'a veriliyor.

    Sonuçta ver ver ver nereye kadar vereceğiz.

    Benim hemşehrim evine ekmek götüremiyorken,  

    Boluspor 1. lige çıkacak da ne olacak?

    Zaten bu kadar para harcamaya, bu kadar savurganlığa rağmen, Süper Lige çıkamadığımız ve çıkamayacağımız da bir gerçek ve her sene bir 10 milyon lirayı çöpe atıp başa dönüp duruyoruz.

    Bozuk plaktan bir farkımız var mı Allah aşkına.

  Bolu'da şu an Vali'nin ve Türkcelci Nejat'ın bindiği 4 halka amblemli arabaya binen bir futbolcu, geçtiğimiz yıllarda devre arası bile olmadan Bolusporumuz'un 500 milyarını kapıp gitmedi mi?

    Ahmet Kahraman'ı örnek alın

    Bakın Ahmet Kahraman yıllar önce ne yaptı hatırlıyor musunuz? Amatör kümelerden aldığı Gentaş Bayan Voleybol takımını 1. lige kadar çıkardı ve o noktada kulübü kapatma kararı aldı.

    Neden?

  "Spor, amatör bir ruhla yapıldığı zaman güzeldi. Ama artık bu iş amatörlükten çıktı. Her şey para, şike ve her türlü alengirli işlerin döndüğü bir hale geldi" dedi. Böyle bir sporun içinde kendisinin yer almasının mümkün olmadığını vurgulayarak, herkesin çıkmak için uğraştığı, 1. ligde oynama hakkını elde etmiş kulübünü bir anda kapattığını açıkladı. O tarihte böyle radikal bir karar aldığı için kendisine herkes gibi bende kızmıştım.

     Ama şimdi Ahmet Kahraman'ı çok daha iyi anlayabiliyorum.

    7 yaşımdan beri yaklaşık 40 küsur yıldır sadece ve sadece Bolusporlu olmuşumdur. Herkesin de mahallesinin, semtinin, ilinin, ilçesinin takımını tutması gerektiğini düşünürüm. Üç büyükmüş, bilmem neymiş, bunları tutanları da her zaman yadırgamışımdır. İnsan kendi takımları varken, başkasının takımlarını niye tutar bunu anlayabilmiş değilim.

    Bu nedenle benim takımım kendi yağıyla kavrulan, kendi bünyesinden çıkardığı veya alt yapıdan yetiştirdiği futbolcularıyla, isterse amatör kümede mücadele veriyor olsun, hiç fark etmez. Yeter ki forma aşkıyla oynasın. Sportmence maçların oynandığı herhangi bir ligde ben Bolusporum'un her zaman taraftarıyım ve arkasındayım.

    Ama Bolu'dan her yıl bir serveti emip götüren, her bir şeye alet edilen şekliyle son zamanlarda iyice kabak tadı vermeye başlayan Boluspor için artık heyecan duymuyorum.

     Yurdaer Ağabeyimizin; "Bu memlekette köylüyü HAC, Şehirliyi MAÇ bitirecek" sözüne katılmamak mümkün mü?

    Bu sözlerim kendisini fanatik olarak tanımlayan taraftarların hoşuna gitmeyebilir, ama eminim ki çok büyük bir sessiz çoğunluğun hislerine tercüman olduğumu düşünüyorum.

   

     Ve son olarak diyorum ki; "ihaleyi bize bırakmadılar" diye taraftar toplamaya çalışan kişi, önce hayırına bir çeşme yaptırsın da, ondan sonra konuşmayı hak etsin. İhaleyi alan grubun ortaklarına tek tek baktığımda, orada Bolu için güzel şeylerin yapılacağına yürekten inanıyorum. Bolumuza hayırlı olsun.  

       

  • seko5 Mart 2010 . 01:58

   abi adamlar nerden nereye geldiler oturup bi düşünelim ne bolusporu düşünen var abicim buram buram rant kokuya okul yapmak istiyorsa okul alanı coooooook herkes verir amac başka az düşünsek cok şey cıkarırız uyanalım artıkkkkkkk
  • iso7 Şubat 2010 . 00:38

   Bende kamuran beyin bazı fikirlerine katılmıyorum.Kamuran bazı olaylardan dolayı yazıyor.(İntikam almacasına)Bolu sporua bu kadar kötü yazmanın anlamı ne anlıyamadım.O zaman bolusporun haberlerinide yazmasın sitesine. Ayrıca Bolu sporun maçınada gelmesin.Bu kadar BOLU SPOR  değersiz değil. Kimin aldığı önemli değil.Burda  BOLU SPORU karalamak  ne demek.Bir  Bolu olarak  ben Kamuranı böyle düşünmemiştim.Demek bu konuya yorum yapanlar BOLUSPORLU DEĞİL. Lütfen  saygılı olun. Kamuran´ın cevabı: Benim kimseyle bir intikam düşüncem yoktur. Ama siz belli ki benden intikam aldığını düşünen bir kişisiniz. Gazetede Bolsupor haberleri herkesten en önce en ayrıntısıyla yer alır. Bize kin güden Boluspor´un başkanı veya yönetici, bizi Boluspor haberi yapmaktan alıkoyamaz. Bugün kendisini Boluspor´un sahibi zannedenler, yarın yolda kimse kendisine selam bile vermeyince, hatalarını anca anlarlar. Çünkü şu an ayakları yerden kesik olduğu gibi bayada yukarılarda seyrediyor. E burada da biraz tecrübe konuşuyor. Sabır... Sabır... Sabır.... bekleyip bu günleri göreceğiz...
  • neco6 Şubat 2010 . 23:52

   kamuran bey oncelıkle sızlere tesekkur edıyorum........gercekten de hıslerımıze ve soylemek ısteyıp te soyleyemedıklerımıze tercuman oluyorsunuz...bence bugune kadar yapılan rektör secimlerinin hepsi faso fiso dur.......nedenini sorarsanız eger bizim en önemli egitim kurumumuz olan üniversitelerimiz demokratik olarak kendi rektörünü kendi secemiyorsa o zaman hiç bir sey söylemeye gerek yoktur.....tabiri caiz ise özür dileyerek yazıyorum sayın cumhurbaşkanımızın siyasi görüşü neyse ona göre ataması normaldir
  • serdar4 Şubat 2010 . 17:56

   kolej konusunu es geçerek şunu belirtmek istiyorum.eskiden boluya büyük kulüpler gelirdi,yine gelseler otellerimizde kalsa lokantalarımızda yemek yeseler hatta abant´a gölcük´e gitseler kötü mü olur.futbolunda beraberinde bir sektör var.bolunun sorunu dışardan para girişi yok,aksine parayı toplayan bolu dışına taşıyor parayı.
   arsayı becikoğlu önderliğinde alan guruba bakıyorumda ilimize "DÜNYA GÖZ HASTANESİ"mi geliyor demeden kendimi alamıyorum. yerde tam biçilmiş kaftan, arasan bulamazsın
  • ayhan4 Şubat 2010 . 12:19

   Yüz binlerin hislerine tercuman olan Kamuran´a sonsuz teşekkürler...Sadece esnafı değil çok milletin anasını ağlattı bu Boluspor...Spordan, maçtan millet soğudu...10 dakikalığına 2 milyon alan parkçılar ve diğer balcı grup milletin alın terini yiyor...Bolunun sırtına adeta bir kambur gibi yapıştı bu Boluspor...Adını Boluspor Ticaret Şirketi olarak değiştirelim daha iyidir...
  • boluda bir düzceli4 Şubat 2010 . 09:07

   bu kolej ,molej  muhabbeti tam bi rezalet .o arsaya okulmu olur muş.gitsin çakmaklara. ağaçcılar. kasaplara ,karacasuya yapsın  arsamı yok başka işin özünde rant var, boş muhabbet var.bolusporla milleti uyutmak var. cemaat´ı biraz daha genişletmek var. o arsayı yakışan adam aldı. şimdide tutmuş .ihaleyi kazananları millete şikayet ediyor. ticari düşünceyle aldılar diye.yahu orası zaten ticari arsa  hiç mi kafan basmıyor  oraya eğitim kurumu olurmu hiç . sen olsan çocuğunu gönderirmisin  ey cemaat!!!!!
  • kaya3 Şubat 2010 . 21:01

   Boluspor Koleji Boluspora ne kazandırır. Bolusporun beş milyon parası mı var ihaleye nasıl girdi. O kadar varsa helal olsun ama başka bir yatırım yapılamaz mı ?
  • GOSBAK GACI !3 Şubat 2010 . 17:34

   sevgili kamuran bey! şu serdettiğin düşünce ve yazının A,sından Z,sine katılıyorum. sizi bu yazınızdan ötürü canı gönülden tebrik ederim. zaten bu yazınızdan sonra fazla sözede gerek yok. tek kelimeyle inanın BOLU´nun sesi soluğu oldunuz. ALLAH razı olsun. teşekkürler. kalemine ve yüreğine sağlık...
  • işte meydan3 Şubat 2010 . 16:33

   Necip beyin kolej meselesi, bu milleti enayi yerine koymaktan başka şey değildir. Kamuran Bey eksik yazmış. Okul yapmak isteyene devlet arazisini de bedava veriyor. Yeterki okul yap her türlü teşviği de sağlıyor. Yolun kanarındaki bir koleje ben olsam çocuğum vermem zaten. Egsoz dumanı altında okul mu olur. Kolej konusunda ciddiyseniz buyrun Bolu´nun her yerinde araziler bedavaya emrinizde. Ne gerek var 5 tirilyon vermeye...
  • SERCAN ÇELİK3 Şubat 2010 . 16:07

   küçük şehrin dev adamı Kamuran bey dilinize sağlık.
   Allah sizin gibi gazetecileri başımızdan eksik etmesin, kolej yapılacaksa başka arsamı yoktu gitsin kasapların orlardan alsın hey yavrum hey. almış boluda bir boluspor havası bakalım hayırlısı.
  • Bolusporlu3 Şubat 2010 . 14:46

   Kimseye faydası olmayan bir dernek varsa o da Boluspordur. Benim verdiğim vergiyle futbolcuların transfer parasının ödenmesi adalet mi? Helal etmiyorum asla. Her şehrin bir takımı olsun tanıtsın anlayışı 1970´lerde kaldı. İzmir´de yaşasaydık otopark gelirini Altay´a mı verecektiniz, Göztepe´ye mi? Madem öyle Kızıksporun ne suçu var? Bir büfe de onlara verin. Onlar da 11 kişi koşturuyor.
  • Bolusporlu3 Şubat 2010 . 14:45

   Söyleyemediklerimizi söylemişsiniz. Ağzınıza sağlık. Yeterse yeter...
  • Özel Okulcu3 Şubat 2010 . 14:44

   Üstad. Özel Okul işletmek, Ekmek fırını işletmeye benzemez. Boluspor Koleji Tanju beyin laf olsun torba dolsun projesiydi.. Bugün BJK koleji bile kendini zor çeviriyor. Galatasaray Lisesi ise çok farklı bir kurumdur. Galtasaray Kulübü, Galatasaray Lisesinden çıkmıştır. Galatasaray Kulübü, Galatasaray Lisesini kurmamıştır... O yüzden Boluspor Başkanı nın laflarını belki anaokulu çocukları yer. Ama bakıyorum sizin yazar tayfasından da yiyenler var.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm