Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

3'ün 1'ini olsun verseydiniz!

Kamuran Alagözoğlu

  8 Mart 2010

   

    Kooperatifin birinde dönen dolapları duyunca kulaklarıma inanamadım. Hatta 'Dolapları' kelimesi hafif kalır, 'şeytanlıkları' demek daha doğru olur.

    Başkan olacak adam öyle düzenbazlıklar yapmış ki, normal bir insan kırk yıl düşünse bunları aklına bile getiremez.

    "Başkan şu kadar maaş alıyor, bu kadar masraf ve harcirah alıyor" gibi eleştirileri boşa çıkarmak için bulduğu yöntem ise, tam anlamıyla akıllara zarar. Müfettişin raporu yakında bomba gibi patlayınca, Bolu'da herkes dudaklarını ısıracak, buna eminim.  

     Kurumda yapılan son incelemede ortaya çıkarılan yolsuzlukları anlatayım da, biraz olsun merakınızı gidereyim;

     

      Başkan, "Bu kadar esnaf batıp dururken, bakın işte bende maaş falan almıyorum, maaşımdan feragat ediyorum" demiş ama bu arada müdürün maaşını da 1000 liradan 5 bin liraya çıkarmış.

    Bu krizde, hergün 1 esnaf dükkan kapatırken, herkes işçi çıkarırken, ücretsiz izinlerle personele nasıl daha az para veririm diye ince hesaplar yapılırken, birden bire maaşına % 500 yani 5 misli birden zam yapılan müdür bu olağanüstü zam karşısında çok şaşırmış.

  Ne müdürmüşüm be diye kendi bile kendine inanamazken, şaşkınlığı çok sürmemiş.

    

    Hooop demişler başkan ve başkan yardımcısı; "5 bin lira maaş aldım diye bordronu imzalayacaksın, ama 1000 lira almaya devam edeceksin.

  Müdür o anda kısa birç şok geçirmiş ama çabuk aymış. Garibim müdürüm ne yapsın. Kabul etmeyip itiraz etse, anında kapının önünde bulacak kendini. 5'te 1'ini verip, 5'te 4'ünü kertiyorsunuz, bari 3'te 1'ini verseydiniz diye söylenecek olmuş ama nafile. Seçimle gelip(!) iktidarı ele geçiren dan dan başkan ve yardımcısı, 'onu bulduğuna dua et' deyip, müdürün bordrosu üzerinden şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemle maaşlarının küçük bir bölümünü bu şekilde çalışan personelin üzerinden almaya devam etmişler.

      Müdürle kalsalar iyi, çaycının elbisesine bile göz dikmişler.

  Çaycı olarak çalışan kişiye kurumun hayır yardımı(!) olarak, ucuzluktan 99 liraya bir takım elbise alıveren başkan ve yardımcısı, kendilerine de 2 şer takım elbise alıp, kuruma 2 bin TL fatura kestirmişler.

      Kurumun aynı plakalı aracına, aynı gün ve aynı saatte tam 4 kez mazot alarak depo doldurtmuşlar.

     Kendilerine kafa olarak pek uyuşmayan diğer yönetim kurulu üyelerini Kristal Otel'e seminer tatiline gitti gösterip, yönetim kurulu üyesi bile olmayan kendi kafa dengi arkadaşlarına kurumun kasasından tatil yaptırmışlar.

      Dış cephesi mermer olan kurum binasının, dış cephesinin mermer olduğunu bile unutup, binlerce lira 'dış cephe boyası faturası' kestirmişler.

    

      Daha bir sürü yolsuzluklarla kamuoyunda henüz dedikodusu patlayan kurumla ilgili müfettiş raporları açıklandıktan sonra basın toplantıları gırla gidecek gibi görünüyor.

    Şimdilik benden bu kadar.

    Her saltanatın bir sonu vardır mutlaka...

       Ars kini !!!

    Köylerle bağı olan herkes Ars'ın ne olduğunu çok iyi bilir. Hele hele bahçesinde tavuğu civcivi olanlar daha iyi bilir.

  Ars kediye benzeyen, kediden biraz daha küçük, siyah hakim renkli, sünerek uzayabilen ve bu şekilde neredeyse bir fare deliğinden bile geçmeyi başarabilen, köylerde ve kırsal bölgelerde dam samanlık, odunluk gibi daha çok kullanılmayan yapılarda yuvalanan bir hayvandır. Fare gibi hayvanlarla beslenir.

    Bu hayvanın insanlarla en çok benzeştiği tarafı aşırı KİNCİ oluşudur. Her insanda az biraz kincilik vardır ama, bazılarımız KİNCİ olarak bilinir ve öyle anılır. Bu hayvandaki inanılmaz boyutta kendini gösteren kin gütme duygusu, bazen köylülerin korkulu rüyası haline gelir. Köylerde yaşayan herkes veya köylülerimizin anlattıklarından birçoğumuz bunu biliriz.

    Bu Ars hayvanının bir diğer adı da Gelincik'tir. Köylüler bu hayvanın en üst düzeydeki kinciliğini bildikleri için, onu gördükleri yerde görmezden gelirler, göz göze gelmeye bile çekinirler, kovalamazlar, taşlamazlar, hele hele yuvasını bozmaya falan hiç yeltenmezler.

    Normalde kedi gibi zararsız olan bu hayvan, yukarıda saydıklarımdan herhangi bir saldırıya uğradığı zaman, vay kendisine bu saldırıyı yapan kişinin haline.

    Kendisini kovalayan insana zarar veremez ama, o insanın evini belleğindeki kara kaplı deftere yazdı mıydı vay haline. O kişiye ait zarar verebileceği, gücünün yetebileceği şeylere zarar verir. kendisine saldırı yapılan evin bahçesinde beslenen evcil hayvanları gözüne kestirir. Kümese gece girer ve her gece birkaç tane olmak üzere, tavuk civciv ördek ne varsa kümesi kurutuncaya kadar hepsini tek tek boğar ve sadece kellelerini koparıp götürür. Diğer yanı başındaki başka komşu kümeslere hiç dokunmaz bile. Onun için sadece kin duyduğu kişinin bahçesindeki kümeste yaşayan hayvanlardır hedef.

    Hane sahibi yıllardan beri beslediği kümes hayvanlarının birkaç gece içinde tamamının bu şekilde yok edilmesi karşısında tüyleri diken diken olur. O güne kadar Ars'ın ne olduğunu bilmiyorsa bile, bu olaydan sonra daha iyi anlar. Kümese ars girmemesi ne kadar önlem alsa bile Ars'ın bu muazzam kin ve nefretini kazanmıştır bir kere ve kümesteki son canlının kellesini alıncaya kadar durduramaz artık onu.

      Ars'ın bu inanılmaz kinci özellikleri, hiçbir hayvanda yoktur.

  İnsanlarımızın içinde de Ars gibi aşırı kinci olan insanlarımız vardır.  

  Hele ki bu özellikleri taşıyan bir insanın, kazara birde eline önemli yetkiler geçerse, onun önünde hiç durulmaz artık. Astığı astık kestiği kestik, ne kanun tanır ne de kural. Önüne geçenlerin, kendisine engel olmak isteyenlerin vay haline. Aynı bir Ars gibi gözünü kin bürümeye görsün; Ars'tan çok daha fazla saldıracak yer bulur ve intikam alabileceği her şeye saldırır.  

      Köylerde yaşayan aynı bir Ars gibi, vay sen misin beni kovalayan, taşlayan, bende seninin hanene saldırır neyin var neyin yok, hepsini yok ederim diyerek harekete geçti miydi, durdurabilene aşk olsun.

    Allah hepimizi Ars gibi KİNCİ insanlardan korusun.    

  • yakup karataş3 Şubat 2011 . 19:56

   şerefsiz kafir benim çok sevdiğim beyaz tavuğumu boğup kellesini alıp götürdü ama ben ona bir zarar vermedim ki allah belasını versin sadece o tavuğumu boğmuş diğerleri duruyor
  • zafo23 Mart 2010 . 14:49

   vay be başkan sen neymişsin tatlı tatlı boşaltmıssın kasayı ama sendende o beklenirdi. yine geildi genel kurul nasıl hesap vercen bakalım.
  • bolulu17 Mart 2010 . 10:25

   Kamuran bey kimi kastettiğini çok iyi anladım. Ama çok iyi de siyaset yapıyor malum zât. Sıradan bir esnaf oraya gitsin yağ bal,gören akraba zanneder. Ama sahte bir gülüş ve alaka tabii. Ama bizim halkımıza müstehak. Daha önce de kaç yıldır bu haberler çıktı. G.Kurulda da konuşuldu ama hanedan devam ediyor.
   Kazanca haram bulaşmaya başladı mı ve her geçen gün kazancın içindeki yüzdesi artmaya başlar.Çünkü nefis doymaz daha çok haram karışmasını ister, Sonuçta o insandan korkulur, o insandan herşey beklenir, o insan tehlikelidir, tıpkı bahsettiğiniz kişi gibi.
   Allah cc bizi onların düştüğü bu haram çukuruna düşürmesin. Çoluk çocuğumuza ibret olarak gösterip toplu iğnenin ucu kadar bile olsa harama bulaşmamalarını sıkıca tembih etmemiz lazım
  • GOSBAK GACI !14 Mart 2010 . 11:21

   Sevgili kamuran bey!ne demek istediğin ve kimi kastetdiğin az çok belli! RAB´bimizin dua´sını kabul etmediği insanlardan biriside KİN´dar olanlardır.ALLAH kindarlardan bu milleti korusun..
  • neco8 Mart 2010 . 23:19

   amin. Allah bizi ars ların kininden korusun....
  • Yakın takip8 Mart 2010 . 15:52

   Biz artık maaş almıyoruz diye açıklama yapmışlardı. Demekki yeni formülleri buymuş.
  • sinan akpınar8 Mart 2010 . 11:56

   kamuran abicigim merhaba  ars deyince aman dikkat sorma bizimde kümes hayvanlarımıza bir dönem musallat olmuştu kış dedik başımıza gelenler ne kinci hayvan kumesi kuruttu allah ars´ların kininden cemi cümlemizin kümes hayvanlarını korusun. gerci hoş kümes hayvanıda bırakmadılar. Ars kin yüklü insanlardan da Allah hepimizi korusun. neyse abicigim yaramı deştin saygılar

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bry Turizm