Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Nice 23 Nisanlara?

Murat Gücüm

  25 Nisan 2005

  Bildiğiniz gibi, yüzbinlerce çocuğumuz en az 7 çocuklu kalabalık ailelerde, okullarında 60-70 kişilik sınıflarda ?Kayboluyor? Verilen bilgileri tam olarak alamadığı gibi, yeteneklerini keşfetme, kendini geliştirme fırsatı bulamıyor. Yeterli eğitim görmemiş olan anne-babalar, çocuklarına nasıl destek olmaları gerektiğini bilmiyor. Çocuklarımız, en zorunlu bilgileri bile alamadan büyüyor. Daha da önemlisi, okuldan sonra gün boyu sokaklarda dolaşan bu çocukları, sokağın tehlikeleri bekliyor. İmkanları olan bizler, çocuklarımızı en iyi okullarda okutabiliyor, birikimlerimizle onların geleceklerini aydınlatmaya çalışıyoruz. Ama hiç düşündünüz mü? İyi eğitilmiş insan sayımızı arttıramazsak, çok daha sorunlu bir ülkeyi çocuklarımıza miras olarak bırakmış olacağız. Çocuklarımıza yaptırdığımız iyi eğitimde, bırakacağımız miras da onların mutluluğunu sağlamayacaktır.

  Mutsuz toplumlarda mutlu birey olamaz.

  Yukarıda ki satırlar yıllarca Koç Grubunda yöneticilik yapmış, Eğitim Gönüllüleri Vakfı?nın yöneticisi Sayın Cengiz Solakoğlu?na ait olup ?Karanlıktan korkuyorum, elimi tut? sloganıyla başlatılan bir kampanyanın bildirisinden alındı. Mutsuz toplumlarda mutlu birey olamaz cümlesi insana net bir mesaj veriyor. Onun için yorumsuz deyip, yazıyı bitirmek geliyor içimden . Ama olmuyor. Kalem yazıyor.

  Bir söyleşisinde Server Tanilli ?Yetkim olsa, mevcut eğitim sistemini olduğu gibi çöpe atarım? demişti. O çöpe atamadığımız eğitim sistemi sayesinde yüzbinlerce çocuğumuzu kara bir deliğin içinde kaybedip, yitiriyoruz. Bu sırada çocuklarımız, sınavlarda, sokaklarda, bayramlarda vd. yerlerde hep bir ağızdan ?Orda kimse yok mu- Bizi duyan yok mu?? diye haykırıyorlar. Ama biz yetişkinler onların çığlıklarını işitmiyor, uzattıkları elleri görmüyoruz. Hepimiz kendi yaşam değerlerimizle hırslanıp günümüzü geçiriyoruz. Sonuç, Sayın Cengiz Solakoğlu?nun söylediğine geliyor.

  Mutsuz toplumlarda, mutlu birey olamaz.

  Çocuklarımıza çok borçlanıyoruz!

  Çocuklarımıza çok borçlanıyoruz!

  Çocuklarımıza çok borçlanıyoruz!

  Çünkü onları duymuyor, görmüyoruz!

  Daha mutlu ve adaletli ve sağlıklı ve barış dolu günler bizlerle olsun.

  NOT: Eğitim Gönüllüleri Vakfı?nın ?Karanlıktan korkuyorum, elimi tut? kampanyasına katılmak için cep telefonunuza ?E? yazıp 3353?e göndererek 10 YTL bağışta bulunabiliriniz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak