Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

CUMHURBAŞKANI SEZER BASINI UYARDI!!

Murat Gücüm

  12 Ocak 2004

  Ulusal gazetelerden birisinde manşet böyle atılmış. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada basını ne için, neden uyardığı başka bir konu. Uyarı mekanizmasının önemini vurgulamak için bu başlığı kullandık.

  Bolu basını da tam tersine üç haftadır Orüs'ün Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne verilmesi gerektiğini, Orüs'ün yeniden pazara çıkartılmasına karşı çıkarak bunda dahli olanları, ilgisiz kalanları UYARIYOR diye düşünüyorum. Ayrıca, Bolu Halkevi 22 sivil toplum örgütü ile beraber bu yanlıştan dönülmesini istediler. Abant İzzet Baysal Üniversitei Rektörü Sayın Prof. Dr. Yaşar Akbıyık gereken tepkiyi verdi. İzzet Baysal Vakfı Başkanı sayın Ahmet Baysal da söylenebileceklerin hepsini Bolu kamuoyuna aktardı.

  Orüs'ün özelleştirme ihalesine sanıyorum 10 gün kaldı. Yalnız, tüm bunlara rağmen mevcut hükümet ve siyasi yapıyla ilişkisi olanlar halen sessizliklerini koruyorlar. Bunu anlamak mümkün değil.

  Daha ne duruyorsunuz? Siz de açıklayın, düşündüğünüz ve bildiğiniz doğruları(!!!) Bolu kamuoyu da öğrensin. Eğer, siz de Orüs, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin olmalıdır görüşünde iseniz(!) başka bir muhalefette kalmayacağına göre bu talanı, bu peşkeşi durdurarak Orüs'ü Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne hep beraber ellerimizle teslim edelim. Aksi taktirde bu sessizliğinizi ve tavırsızlığınızı başka türlü yorumlayıp (Orüs'ü alacak şimdiden belli herhalde, (tüm özelleştirmelerde olduğu gibi) sizlerin üzerine; üzerinizden hiç ama hiç atamayacağınız sorumlulukları yüklemek Bolu kamuoyunun hakkı olur.

  Uyarmadılar demeyin sakın...

  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Belediye Başkanı sayın Yüksel Ceylan Cumartesi günü bir davet verdi. Katılımcıları şöyle bir gözden geçirdim. Gazete sahipleri, gazete çalışanları ve köşe yazarlarından oluşan topluluğun bilgi birikimlerini, enerjilerini bir araya getirebildiklerinde aşamayacakları engel, varamayacakları hedefleri olamayacağını düşündüm. Bolu Basını yaşayacağımız son 10 günde (Orüs'le ilgili) olanaklarını, enerjilerini Orüs, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin olmalıdır hedefinde yoğunlaşırlarsa, diğer kişi ve kurumlarda mevcut duyarlılıklarını birlikteliğe dönüştürürlerse bu hedefte başarılı olacağımızı düşünüyorum.

  Bu hafta kendi adıma çok önemli bulduğum bu konuda BOLU'DAN BİR ŞİKAYET VAR başlığı ile hazırlayacağım bir metni ulusal basındaki yazı işleri ve etkili köşe yazarlarına göndereceğim.

  Evet, son 10 gün. 22 Ocak'taki Orüs'ün özelleştirilmesi için yapılan ihaleye bizde katılalım. Teklifimizi de Orüs, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin olmalıdır diye verelim.

  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak