Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

DAĞ iki FARE DOĞURDU

Murat Gücüm

  16 Şubat 2004

  ORÜS'ün ihale sonuçları nihayet açıklandı. Türkiye ve Bolu ekonomisine büyük katkı sağlayacak (!) olan ihale ile ilgili bilgiler kısaca şöyle: İhaleye iki firma katılmış. Ve ne hikmetse daha ilk arttırımda firmanın bir tanesi "Ben yokum" demiş. Ondan sonrası malum. İhale diğer firmada kalmış.

  Özelleştirme meraklıları rahata kavuşmuştur. Ve böylece Bolu ekonomisinin büyük kazanımlar sağlayacağını umarız. Yalnız nelerin kaybedildiği gerçeğinin altını bir kez daha çizmek gerekiyor. ORÜS, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne verilmişti. Bunu cümle alem biliyor. Bu ihale sonucuyla beraber Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin dolayısıyla Bolu'nun elinden bedeli tahmin edilemeyecek kadar büyük zenginlikler alınmıştır. Ayrıca, bu hafta çıkan yerel bir gazetenin ABANT FİYASKOSU manşeti, Abant'ın dünya markası çalışması içersinde Abant'ın Bolu İli Özel İdaresi işletmesinden alınmasını gerekçelendirme toplantısını çok güzel vurguluyordu.

  Böylece geçtiğimiz hafta Bolu'da dağ iki fare doğurdu. ORÜS, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin olmalıdır. Abant tekrar Bolu İli Özel İdaresi tarafından işletilmelidir diyenlerin sayısını ve niteliğini ciddiye almak gerekir diye düşünüyorum. Ve her iki konuda yetkisi olanlara sesleniyorum. Daha telafi edilebilecek bir dönemdeyiz. Çünkü kaybedilme durumunda olan zenginlikler hepimizin.

  Geçtiğimiz yıllarda Bolu İli Özel İdare'sinin desteklediği projeler ve yaptığı işler hepimizce malum. Abant'ı korumak ve geliştirmek için yapılan çalışmalara kaynak teşkil eden Abant'ı Özel İdare'nin elinden alarak niye kurutuyorsunuz? Ayrıca Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin ürettiği, üreteceği eğitimli, bilgili insana ülkemizin acil ihtiyacı olduğu ortada iken üniversitemize verilen ORÜS'ün geri alınması önemli bir kaynağı kurutmak değil midir?

  Gelin, doğru tarafta olalım. Hiç bir şey geçmiş değil.

  Bence şimdi telafi zamanı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz dünya medeniyeti ailesi içinde bulunuyoruz. Medeniyetin bütün icaplarını tatbik edeceğiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak