Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

BOLU-TURİZM

Murat Gücüm

  19 Nisan 2004

  Bolu'da Turizm Haftası etkinlikeri son yıllarda daha bir renkli, geniş katılımlı yani nitelikli yapılmaya başlandı. Bu uyanışta katkılarından dolayı Bolu Valisi Mehmet Ali Türker'e teşekkür etmek bir görevdir sanırım. Sayın Valinin turizm konusunda göstermiş olduğu hassasiyeti bütün Bolu'nun göstermesi gerekir diye düşünüyorum.

  Bolu Valiliğinin, Bolu Belediyesi'nin, ilçe belediyelerinin turizm ile uğraşan özel firmaların son yıllarda turizm alanında beraber çalışmalarını takdir ederek izliyoruz. Yalnız bu faaliyetlerin bizleri daha fazla meşgul etmesini ve sönmeye yüz tutmuş umutlarımızın tekrar turizm ile beraber canlanmasını istiyoruz.

  "Bolu ve Turizm" bu iki kelime bir birlerine öylesine yakışıyor ki, bunu artık herkes biliyor. Bu iki yakışanı büyütmek, verimli hale getirmek için tartışmak, moda değimi ile beyin fırtınaları yaratmak tüm duyarlı kişi ve kurumlara düşüyor. Dalında liyakatlı ve deneyimli turizmci dostuma (-Bolu ve turizm konusunda bir yorum yaparmısın-) dediğimde aynen şu cümleyi kurdu. (-BOLU TURİZM GELİŞME BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ-) Evet. Her halde kuşak olarak sorunların sloganlaştırılabildiği bir dönemden geldiğimiz için, bu kadar kısa ve öz bir yorum beni etkiledi. Evet şuanda bende "Bolu Turizm Gelişme Bölgesi İlan Edilmeli" diyorum. Bu slogana herkes katılmalı, atanmış ve seçilmiş bütün herkesin önüne bu hedefe uygun görevler konulmalı diyorum.

  Bolu'da Turizm Haftası tek bir hafta değil, sürekli olsun. Turizm Haftası'nda da yapılan güzel, verimli çalışmaların paylaşıldığı neşeli ve mutlu günler yaşansın diyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak