Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

HATİCE DEĞİL NETİCE

Muharrem Demirel 2

  13 Nisan 2009

  "Hah şimdi tamam! İşler rayına girdi, düzlüğe çıktık." Derken alınan beraberlikler serisindeki Kasımpaşaspor maçının ardından, Boluspor camiasındaki o müthiş heyecan kayboluverdi.

  Rahmetli Zeki MÜREN in pek te güzel okumuş olduğu o KAHIR MEKTUBUNU, Başkanından taraftarına kadar, herkes birbirine tekrar okumaya başladı.

  Hâlbuki camia, ülkemizin içinde bulunduğu kriz ortamından kurtulmak için Başbakanımızdan gelecek tedbir paketinin beraberinde getireceği rahatlık gibi, Boluspordan da müjdeler bekliyordu.

  Türkiye gibi pek çok badireler atlatmış bu ülkenin, hiçbir olumsuzlukta pes etmediği gibi, Bolusporunda kolay kolay pes etmeyeceği biliniyordu.

  Obama geldi, kapalı kapılar ardında ne konuşuldu bilinmediği gibi, Boluspor da da bir ara neler oldu anlaşılamadı.

  Hadi Başbakanımız seçimde, "kıyı şeridindeki illeri kaybettik" Diye tavır koydu. Tatilini kazanılan tek il olan Hatay da geçirdi.

  Bunu da anlarızda;

  Boluspor hedefini kaybetmemişdi ki, neden karamsarlıklar içersine giriyorduk bunu anlayamıyorduk.

  İşte bu şartlar altında çıktık Kayseri Erciyesspor maçına. Kadrolara bir baktık, her iki takımın da gönlünde yatan 3 puan her iki takımda 1 puana burun kıvırıyor.

  Biz "ilk altıdan uzaklaşmayalım "diyorduk, onlar "küme düşme noktasından uzaklaşalım"İstiyordu.

  Maç başladı, başlar başlamazda Kayseri Erciyes yüklendi. Kredi haklarını kullanmış olan Bolusporumuzun içinde bulundukları durumu mutlaka iyi değerlendirmeleri gerekiyordu. Bu durum bilinmesine rağmen Kayseri Erciyesspora kredi üzerine kredi verdik. Eğer bu krizide atlatamazsak arkasından başka krizlerinde geleceği biliniyordu.

  Dün yapılan mücadele aslında var olma mücadelesi olmalıydı. Ama hiçte öyle görülmedi.

  Bizim yapmamız gerekenleri Kayseri Erciyesspor yaptı."Haddı müdafa yoktur sathı müdafa vardır"Sözünden yola çıkılarak topun kaybedildiği yerde savunma anlayışına sahip olan taraf Kayseri idi.

  Biz futbol için sadece goller atarak,Türk Futbolunun ana felsefesi olan"Hatice ye değil, neticeye bak"Sözünü bir defa daha ispatlamış olduk.

  Amerika Başkanı Obamanın, Türkiye ziyaretinde Azeri dostlarımızın kızacağını bile bile, Ermenistan sınır kapılarının ve Heybeliada da bulunan Ruhban Okulunun kapılarının, yeniden açılması yönünde görüş bildirmesi gibi, Kayseri Erciyes te Atacan a "Kapıyı aç, kapıyı aç"diye baskı yapmasına rağmen, Atacan taraftarlarımızı ve arkadaşlarını üzmemek için "Kapıda bizim sapıda bizim"Diyerek açmadı ve zor günlerin dostu olduğunu gösterdi.

  Maçı çok fazla anlatmaya gerek yok. Geçen hafta bizim idarecilerin söylediklerini şimdi Kayseri Erciyessporlular söyleyecekler. Ve diyeceklerki;

  "Biz oynadık onlar kazandı. Üç defa geldiler iki gol buldular. Bakmayın iki gol yediğimize biri çok talihsiz bir pozisyondu. Diğeri ise uzatmalarda yediğimiz basit bir goldü."

  Doğrumudur bence doğrudur.

  Dün maçı KayseriErciyesspor oynamıştır ama maçı Boluspor kazanmıştır. Yukarıda da ifade edildiği gibi futbolda," Hatice değil netice" önemlidir.

  Dün oynanan oyuna burun kıvırsakta alınan üç puan bizim için altından daha kıymetlidir.

  Şimdi;

  OYNANMAMIŞ DÖRT MAÇ, PAYLAŞILMAMIŞ ONİKİ PUAN VARDIR. Ve herkes bizim düşündüğümüzü düşünmektedir.

  Bu saatten sonra, fiziksel ve beyinsel anlamda yorgunluk yaşayan ve düşüş gösteren futbolcuların yerine oynayabilecek iri ve diri futbolcuların tespitini iyi yapanlar,

  Bahar yorgunluğunun beraberinde gelen, halsizlik, bitkinlik gibi olumsuzlukların tedbirlerini alanlar.

  Futbolcularını fiziksel açıdan çok, beyinsel açıdan zinde tutanlar, hedeflerine koşma yönünde daha avantajlı olacaklardır.

  Avantajın ve şansın bizden yana olmasını diliyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak