Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • "Yap Camibank" İN, "Çiftlikbank" OUTİlgili haberi göster

 • İNAN29.03.2018 08:41

  Sıktın Artık Yurdaer !!!
 • Ahmet28.03.2018 23:34

  bu konu kapatılmamalı, daha derine inilmeli. Camiiyi yıkanlardan hesap sorulmalı. Ne demek yıkan nasıl yapacağını bilir? Nerden bilecek 4,5 milyon bankada parası mı var. Halkın Milletin malını yıkıp, yine halkın cebine salmanın neresi adalet.
 • Zeynep Çavuş28.03.2018 22:36

  Birilerinin cebini doldurmak için güzelim camiyi yıktılar.
  Bir vatandaş olarak bizim vergilerimiz Türkiye’nin heryerinde aynı şekilde yıkılıp yerine büyükleri yapılmak kaydıyla vergilerimiz yanlış yerlere gidiyor. Haram zıkkım olsun. Hepsini istifaya çağırıyoruz halk olarak.
 • Erdemli28.03.2018 20:44

  Yeter artık,
  Münafıklığın alameti yok.
  Emin ol o yönetim senden
  daha iyi fikirlidir.
  Yıkım yapılmış, yıkanlar nasıl yapacaklarınıda bilir. Rantmış
  Çalışma başlasın yapılsın hesabı
  Ondan sonra beraber soralım.
  Biraz sabırlı ol. Senin niyetin hır çıkarmaksa çıkar ozaman. Önüne gerilen yok.
 • 'Aytaç' imdada yetişti!İlgili haberi göster

 • adetletli15.03.2013 14:33

  Sayın İsmail ÖZŞAHİN,
  Benim art niyetli olduğuma hangi ön sezginle ulaştın çok merak ediyorum,insan üstü biri olmalısın, ben senin ne niyeti nede yazdıklarından hiçbir şey anlamadım. Benim niyetimi öğrenmek istiyorsan sende her gün o kaldırımdan geç gerçekleri görürsün.
 • ismail ÖZSAHIN15.03.2013 11:21

  Adaletli kardes kurumlar devlete ait iken ne kadar kar ediyordu bu gün ne kadar kar edip ne kadar vergi verip istihdam ediyor kurumlar misafirhane degil misafirhane yapmaz cünkpü vatandassin vergileri de isin icine karisiyor sen tamammen art niyetli yazmissin daha fazla soru sorarlar siyasi görüsünü belirtmissin az önce baktim özellaestirme yapilan yillara HAKSIZLIK EDIYORSUNUZ o zaman sorun eskiden özellestirme yapanlarada eger calismak ise bu hükpümetin eline su dökecek hükümet gelrmi bilmem bakacagiz görücegiz yapicegiz
 • özbolulu15.03.2013 10:03

  Adaletli rumuzlu arkadaş.. on numara yorum yapmışsın umarın siz ve sizin gibi düşünen arkadaşlar seslerini daha gür çıkartabilriki bu "tür" insanlar biraz olsun ayakları yere basar!
 • Adaletli15.03.2013 09:49

  AYÇ Mimarlık Sahibi Aytaç Bey, Karaçayır mah. büronuza taşındığınızdan bu yana sürekli olarak araçlarınızı 5 metrelik kaldırımlara dikey olarak park ederek insanların kaldırımlardan geçmesini engelliyorsunuz, geçmek için hiçbir yer bırakmıyorsunuz ve yola çıkmak zorunda kalıyoruz. Siz de utanmadan kasıntılı olarak makamınızdan bunlara seyirci kalıyorsunuz. Sizin hiç mi vicdanınız yok. Her gün okula ve camiye giden insanlar sizin araçlarınız yüzünden yola çıkmak zorunda kalıyorlar ve hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Araçlarınız madem insanlardan üstün tutuyorsunuz o zaman kaldırıma değil büronuzun içine park edin, kaldırımdan her geçişimizde beddua ediyoruz, ya çocuklarımıza yoldan geçerken araç çapsa ne olacak, bu hesabını verebilecek misiniz, sizden başka kaldırıma park eden kimse yok, sizin diğer insanlardan farkınız sadece akp’ li meclis üyesi olmanızmış bunu dün gazeteden öğrendim, sizin daha çok gazetede belediyenin reklamını yapmalısınız, bunlar size ilerde yol,su ve elektrik olarak geri dönecektir. Baksanıza onca şikayete rağmen hala araçlarınız kaldırımlardan inmiyor ve hiçbir işlemde yapılmıyor. Bizler onlarca kez araçların plakasını dahi vererek zabıtaya şikâyet ettik, ancak bu güne kadar hiçbir işlem yapılmadı, çünkü bolu belediyesinin kuralları ancak gariban ve akp’ li olmayanlar için geçerliymiş, Aytaç bey; “ Ancak, iyi bilin ki mazlumların seher vaktindeki ahları şaşmayıp hedefine isabet eder”
 • Sarslan15.03.2013 09:09

  geçtim ben son 10 yılı veya Bolu belediyesinin 2 dönemdir malum kişinin himayesinde olduğunu filan bir kenara bıraktım ! adamlar cumhuriyetin kurluşundan başladılar "yahu ne yaptınız " diyor en başındaki adam gurup tıoplantısında, "gösterin bu ülkeye ne yaptınız diyor" sormazlar mı be kardeşim senin sattığın KİT leri kim yaptı. sen bu ülkeye kaç TELEKOM, kaç ERDEMİR, kaç TÜPRAŞ, kaç ZİRAAT, HALKBANK, kaç tane PTT, KAÇ TANE THY KAÇ TANE İSEDMİR, VE PETKİM YAPTIN, kaç tane şehri sıfırdan kurdun GÖSTERİRİMİSİN.. yahu adama sormazlar mı bu ülkede yaşıyorsan bu ülkenin yolunda yürüyorsan bu ülkenin fabrikaısnda açalışıyorsan bakacaksın yapacaksın tamir edeceksin>> gelecek SEÇİMLERİ değil gelecek NESİLLERİ düşüneceksin..
 • İsmail Hotakoğlu14.03.2013 16:53

  Bu şehrin kanalizasyonu,yağmurlama hattı 1980 li yıllardır. İçme suyu hattı yenileme ve ilave hat yapımı 1988-1989;abone hattı(bina hattı) değişimi 1995;Kökez hattı yenileme 1996 ve 1999;şehir içi kökez dağıtım hattı değişimi içme suyu hattı yenileme ile beraberdir. Alt yapı deyince bizim mühendisler ne anlıyor acaba. Nerede yaşadığınız ve Bolu'dan bir haber olduğunuz söylediklerinizden belli. Sırf demagoji yapıyorsunuz. İlk kökez hattı gölcük Bolu arası 1945 yılında döşenmiş. Belediye başkanı merhum Cemil Özbilen bey. Meydandaki örnek;dün öyle bugün böyleye gelince;dün font boru vardı,daha AÇB boru geldi, daha sonra PVC, bugün polietilen, poliüretan, elyaflı boru var. Yani teknik ve teknoloji ne gerektiriyorsa o kullanılır.
 • Cumhur Bandakçıoğlu 14.03.2013 16:41

  Belediye’nin, ya da Başkan’ın ‘Medya Takip’ ekibi gördüğümüz üzere hemen devreye girmiş. Öncelikle yazı, bir belediye meclisi üyesinin, bir röportaj da verdiği görüşlerine cevaben yazılmıştır. Onun dışında herhangi bir ima yoktur. Yaptıklarıyla çılgınca övünen ve övülen bir ekip bir köşe yazısına neden bu kadar takılır acaba? Neden bu kadar kendini ispat etmeye çalışır? Evet, Türkiye de AKP li olup ihya olmuş, gelişmiş, kendini aşmış beldeler ve şehirler vardır ama Bolu bunlara dâhil değildir. Evet, bir şeyler yapmak isteyen cesur adımlar atan bir belediye başkanı vardır ama yapılan işler yarım yamalak, plansız programsız, kalitesiz, geniş perspektif de düşünülmeden ve de baştan sağma yapılmış ve de yapılmaktadır. Bunları bu köşede defalarca resimledim. Başkan’ın ekibi zayıf ve eksiktir. Yüksel Ceylan’ın yaptığı alt geçidi eleştirmek size 3 numara büyük gelir. Sizin yaptığınız alt geçit dünya altgeçit tarihinde ders olarak gösterilir. Yaya yolları araç trafiğine çıkan yegâne bir eserdir. Abant a yapılan kanalizasyon kolektörü, oradaki otellere ve müteahhit e kıyak olmuştur. Dünyanın hiçbir yerinde 2 otel için 20-30 Km kolektör hattı yapılmaz. Yaptırtırsın arıtmalarını, kontrolünü de adam gibi yaparsan doğa da zarar görmez. O kolektör hattı sadece otellerin değil, Abant yolunda ki gereksiz yapılaşamaya da hizmet vermektedir. Necdet Gören e laf söyleyerek hiç bir şey yapmadı diyenler, Necdet Gören zamanında hazırlanan ( bizzat Başkan kendisi bunu söylüyor) imar planını uygulayan Başkana, ya da sizlere daha ne söylenebilir ki? Çok kıymetli, Bolu lu, Pervin Öz ve Orkun Bolu lu, bir kez daha söylüyorum; Hizmet sektörü gelecekle yarışır
 • biatet14.03.2013 13:34

  2.döneminde olan Alaaddin Yılmaz Bolu'ya çok şey katmış olabilir bunu kimse inkar edemez. Ama gidip eski başkanlar için onu yapmadı bunu yapmadı kimse diyemez. Ben sadece şunu demek istiyorum: Gerek hükümet gerekse belediyemiz sırf gelir gelsin diye vatandaşa olmadık vergiler ve ödemeler getirmekte. 20 yıl önce 1L ödediğimiz vergi 5L. Başka bir gelir kapısı ise kamu yani vatandaşın malları. 20 sene önce ekonominin en kötü zamanında satılmayan mallarımız çatır çatır satılıyor. Gelen para ile de birşeyler yapılıyor. Bakalım 20 sene sonra durum ne olacak. Tahmini olan varsa bizleri aydınlatsın.
 • aylinay14.03.2013 13:14

  aytac akp sayesinde bolunun en iyi mimarı olmuştur akp sayesinde buralara gelmiştir altındaki son model arabalar ve evler de yine akp sayesindedir bunu bilmeyen görmeyen yoktur aksini düşünmek zaten aptallıktır akpye sırtını dayamasaydı eski halinden bir gram öteye gidemezdi emin olun buna, cumhur bey burada muhalif yazarlık değil, bolu halkının göremediklerini yazmış dile geitrmiştir..
 • HERCAİ14.03.2013 12:57

  Sayın Cumhur Bey, düşüncelerimize tercüman olduğunuz için teşekkür ederiz. Aytaç Bey'in yazısının altına da o sinirle uygun bir yorum yazasım gelmişti açıkçası. Ama işte bu devran böyle dönüyor. Etrafta bunlardan çok!!!
 • Cumhur Bandakçıoğlu14.03.2013 10:59

  Alper  bey,  Doğru diyorsunuz illaki 50-60 yaşında olmaya gerek yok. Ama gerçek anlamda araştırma yapacak veya  eski başkanların yanına gidip başkanım döneminizde neler yaptınız yapmadınız diye soran  var mı veya onları dinleyen varmı acaba? Ericsson la Motorolla  eskiden işlerini zaten düzgün yapıyorlardı. Daha sonra konumlarını kaybettiler. Dediğim gibi  Hizmet Sektörü geçmişe değil geleceğe bakar..
 • orkun bolulu14.03.2013 10:42

  vay be:), yazar geçmişteki belediye başkanlarını savunuyor:) ama  icraatlarını ortaya koyamıyor:) aytaç beye laf atıyor, ama karşısında söylediklerini çürüten örnek diye motorola ericcson veriyor:)) komedi:), solun önlenemez düşüşü bundandır. sağın yaptığı her şey tu kaka:), icraatları gezdin mi sayın yazar? temiz su artıma tesisine pis su arıtma tesisine? sen biliyor musun sayın yazar abanttaki otelin pisliği önceden gölkeye akardı şimdi ta boludaki arıtma tesisine geliyor, biliyor musun yazar terminal de artık bir sürü otobüs şirketi var, biliyor musun sayın yazar 200 dönüm park yapıldı, biliyor musun yazar şehir içi bitince herkes çok güzel olmuş dedidiğinde siz yine kulp arayacaksınız, sayın yazar bu arada sen cidden nerede yaşıyorsun?
 • didem öz14.03.2013 10:34

  sayın yazar, sizin muhalif yazarlığınızı bilmeyen zaten yok. Ak parti belediyesinin icraatlarından hangisini yerinde gördünüz onu da bilmiyorum hatta Boluda yaşayıp yaşamadığınızı bile bilmiyorum. Sayın yazar belediye başkanları bıraktığı eserlerle yaşar ve hatırlanır. necdet görenin hatırlanan bir şeyine karşılık yüksel ceylanın hatırlanan bir şeyine karşılık, büyük su psilik içinde akarken belediye yüzölçümü ufacıkken, evet muzaffer ışın dışında ekstra bir şey yapan yoktur. varsa yazar söyleyecek ve ispatlayacak, yüksel ceylanın yaptığı taoplamı AOP NIN YARISININ YARISI BİLE etmeyen parkları söyleyebilir ve yolları cıkmaz yaparak yaptığı alt geçiti söyleyebilir, bunun dışında yok kardeşim açık ve seçik yok, yaptığınız hiç bir şey yok....
 • Mudurnu-Bolu14.03.2013 09:26

  Ben de 1974 doğumluyum. M. Işın dönemini hayal meyal hatırlarım. Aytaç hatırlayamaz. Zaten kendisi Mudurnu'daydı o dönem. N.Gören zamanını bilirim. Ama ergenlik dönemi o zamanlar. İlgi başka yönlerde o dönemde, Bolu yıkılsın umurumuzda mı? Y.Ceylan dönemi ilk defa oy verdiğimiz belediye başkanlığı seçimi. Aytaç muhtemelen Mimarlık Fakültesinde okuyor o dönem. Seçim günü Boluda bile olduğu şüpheli. Sonra yine Y.Ceylan dönemi. Bolu yeni deprem geçirmiş. Ama kısa sürede toparlanmış bir Bolu. Tertemiz sokaklar. En kısa zamanda toparlanan il durumunda. Aytaç işleri ilerletme peşinde. N.Yörük'le birlikte çalışıyor o dönem. İşleri büyütme dönemleri. Sonra A.Yılmaz dönemi. Sonra bir daha. Şimdi konuş Aytaç...Ama artık çocuk değiliz...
 • Havacılık , Aytaçla söndü14.03.2013 08:55

  Bolu havacılık da 2011 de başkan değişti,yamaç paraşütü,doğa sporları bitti.Malesef STK larda lider iyiyse dernek iyi lider böyleyse iş bitti ; fiş gitti.Yazık!
 • Sarslan14.03.2013 08:30

  seben gölünde olan hortum kasırga yaşanılanlar üzücü ancak sayın Bandakçıoğlu harika bir konuya gerçeketn on numara bakış açısıyla girmişsiniz sizi hislerimzie tercüman olduğunuz için bir kez daha kutlarım... arkadaşınız aytaç ı tanımayız ama belliki uçmuş!
 • Bolulu14.03.2013 07:12

  Kendiside olayın farkında ama işte rolü bu. Rolünü oynamak zorunda.
 • alper14.03.2013 01:00

  geçmiş dönemdeki başkanların ne yaptığını bilmek için illaki 50-60 yaşlarında olmaya gerek yok.bende 35 yaşındaydım,bu kadar çalışan bir beelediye görmedim , duymadım,söylemediler,anlatmadılar.Tarihi bilek içiin illaki yaşlı olmaya gerek yok..araştırmak yeter...telefon marka örneğide komik olmuş,ericsson ve motorolla da eskiden işini düzgün yapsalardı.mercedes o zamanlarda da vardı şimdide var....
 • bolu lu13.03.2013 18:56

  çok değerli alim bilgili yetenekli her şeyden anlayan pek muhterem cumhur bey.madem bu kadar bilgii ve bilgiçsiniz bu kadar boluyu düşünüyorsunuz gazete köşelerinde muhalefet olacağınıza bir şeyler yapında görelim vay be işte bu diyelim.yada en azında başkanlığa aday olun.olun ki sizin bu sonsuz bilgilerinizden ve entellektüelliğinizden tüm bolu yararlansın.böyle gazete köşelerinde üstün bilgileriniz sıkışıp kalmasın
 • GOCA BOLULU13.03.2013 18:52

  BU YAZININ ALTINA BENDE İMZAMI ATARIM CUMHUR BEY'İN İZNİYLE...
 • YAZ BİTTİ.. KAMİL ÇAVUŞ.. BİZİM KUŞAK.. ŞEVKET..İlgili köşe yazısını göster

 • Mustafa Karadaş17.10.2018 10:42

  Bu yazıları bir kitapta toplamayı düşünüyor musunuz? Okudukça keyif alıyorum. Mükemmel bir anlatım... Daha ne olsun... Elinize dilinize sağlık olsun...
 •  Seçmesi Bi Dakika Faydası İki Dünya  İlgili haberi göster

 • mn15.02.2016 08:24

  Dinimizi de öğrenelim, en güzel şekilde matematik, fizik vb. dersleri;sanat, edebiyat vb. dallarda da eğitim yapalım. Buna bir engel yok! Mesela Almanya aynen böyle yapıyor. (  Onların okullarında uzun  yıllar çalıştım. Şahidim.. )
 • Suzan Suzi.. Piknikçi.. Celile Hanım.. Tabur..İlgili haberi göster

 • lütfi erkan gökce05.12.2015 13:29

  Sayın Erdoğan Mühürcüoğlu'nun yazısından Bolu'muzun(Düzce ile beraber) nüfus yoğunluğuna göre  Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında en çok şehit veren il olduğunu öğrendik geçte olsa hakkımızın iade edilerek şehrimize (Şehitler şehri olarak) T.B.M.M tarafından madalya verilmesi hususunda BOLUNUN SESİ Gazetemizin de ilgililere ulaşarak gereği için gayretlerini bekleriz.
 • Kumpanya.. Kadriye Hanım.. Bitirim Doktor..İlgili köşe yazısını göster

 • kadriye 26.11.2018 21:39

  teşekkürler ederim güzel sözleriniz için siz insanların hayatlarına sormadan ozellerne giriyorsunuz ve sorsanız da kabul etmezdim yapmabilçek birşeyim yok
 • Kıbrıscık hakkında bilginiz var mı?İlgili köşe yazısını göster

 • Ben kıbrısçık yazmalıyım 08.11.2018 17:36

  Bu bilgiler beni mutlu etti
 • Din ve paraİlgili köşe yazısını göster

 • Mehmet Toker07.10.2018 00:05

  Herkes kendi inancı uzerinde hesaba cekilir.Din gununde hangisinin dogru oldugu net olacaktir.
 • Köroğlu'nu sahiplenmek sadece lâfla olmaz !İlgili haberi göster

 • MUSTAFA COP11.02.2013 12:59

  ...işte bu...nevzat hoca...heyecanlanma heyecanlanma...proje eski...ilk tanıtımında vardık...2011 model...parasal ve anıtsal bi proje...zor dostum zor...esas proje...fırka tepesine köroğlu kültür parkı bolu...hamdi hocaların hayali...inşallah bu gerçekleşir...muhabbetle
 • Gereksiz tatiller ülkeyi geriye götürüyorİlgili köşe yazısını göster

 • Hasan SARIKAYA19.10.2018 07:52

  Aynen katılıyorum
 • Al basması, mor basmasıİlgili köşe yazısını göster

 • Gülşen06.12.2018 01:32

  Evet hepsi heryerde olan seyler ama isim konulurken ezan okunması zaten en normal olani cunku elhamdulillah muslumaniz
 • Sule03.11.2018 13:51

  Yanı çocuğun kulağına isim sence nasıl okunmaliydi????biz müslümanız tabiki ezan okunacak yazık sana bu nasıl tuhaf geldi
 • Bunun adı hizmet mi yoksa eziyet mi ?İlgili haberi göster

 • FARUK28.10.2010 19:26

  Bir yerin araç trafiğine kapatılıp insanların kullanımına açılması iyi birşey bence orasının komple bir meydan olması da iyi birşey bence. Ancak trfikte gerekli düzenlemenin yapılması lazım bir yol trafiğe kapatılıyorsa onun alternatiflerini kullanıma açmak lazımdır bence
 • Naci28.10.2010 16:54

  Ne izni Esra hanım vatandaşa seçimde sordular ya (!)
 • Ali Uzun28.10.2010 12:36

  Esra hanım bunun adı eziyet bunun adı beceriksizlik bunun adı plansız programsızlık Ya sabır
 • ser26.10.2010 22:14

  eziyet esra hanım eziyet başka bir şey değil heykel konusunda biraz haksızsınız
 • Mehmet Küçük26.10.2010 22:11

  doğru söze ne denir aynen katılıyorum
 • Sümran26.10.2010 22:10

  Müthiş! Yaklaşım ve akıcı anlatım tam esra yıldız kılasiği. elinize sağlık.
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak