Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Ben yine varımİlgili haberi göster

 • engin oruç05.10.2010 10:30

  Sayın Ustam, değerli abim öncelikle geçmiş olsun diyorum.İnsan eski dostlarının kendisini böyle hassas olduğu günlerde yalnız bırakmamasını diliyor.Rahatsızlığından yenice haberim oldu.Balıkesir den selam ve  saygılar sunulyorum.İyi ki varsın.
 • ibrahim Atalay04.10.2010 22:34

  Sevgili dost Sinan Gökdemir, epeydir senden haber alamıyorduk, bu köşe boş kalmasın,senin yazılarında insanlığında güzel, seni özledik abi...
 • kemal ayalp04.10.2010 15:38

  Bizde Seni özledik Geçmiş olsun Mühürü köyde keşler bizi bekliyor  selamlar
 • nadi eker04.10.2010 10:38

  neredesin be birader özledik seni  geçmiş olsun bu arada sevgiyle kal.
 • Erdal Yıldırım03.10.2010 21:21

  Sinan abi öncelikle çok geçmiş olsun yazılarını bende takip eiyorum ama bir yıla yakın süredir yazmıyodun tekrar hoşgeldin yazılarını bekliyoruz....
 • salih zeki02.10.2010 17:01

  ya bende diyorum Sinan Abi niye yazmıyo diye, abi çok büyük geçmiş olsun, sen bizi tanımazsın ama biz ailecek senin yazılarını büyük bir keyifle okur ve takip ederiz, tekrar hoşgeldin diyorum ve geçmişler olsun,
 • Mustafa COP02.10.2010 08:37

  Sinan Bey...Geçmiş Olsun...Hastanenin Adını Yazıyon bedava REKLAM olmuyo  da gözünü açan hocanın ismini niye yazmıyon...yaz yaz ...bekliyoz...yazı var kışı var...gözü açılacak bi sürü insan var..."hastalar hastaneler kadar iyi hocalara da layıktır"...ÖNCE İNSAN...Muhabbetle.
 • Cumhur Bandakçıoğlu01.10.2010 14:35

  Sinan  Abimize geçmiş olsun diyoruz. Fani dünayanın fani koşuşturmacasında bir kabahatimiz olmuş. Umarız bizi bağışlar.
  Hoşgeldin abi.
 • faruk01.10.2010 10:08

  Hayırlı olsun. Yazılarınızın devamını bekliyoruz
 • Sözüm meclisten içeri (!)İlgili haberi göster

 • faruk01.10.2010 10:30

  Üslubunuz oldukça akıcı severek okuduğum yazarlardan birisiniz. Yazılarınızı ilgi ve merakla takip ediyorum.
 • faruk01.10.2010 10:27

  İktidarlar gelip geçer ancak tek ve devamı olan şey millettir. Millet iktidarın frenini kendi eline aldı.Araca gereksiz yere frene basan yapılar hem fazla yakıt tükettirir, hemde aracı yavaşlatır.Varmak istediğiniz yere daha çok bedel ödeyerek daha geç varırsınız.
  Gelelim sıcak para olayına şimdi bizim bir tarlamız var ancak paramız olmadığı için ne ekin ekebiliyoruz nede tarlayı sürebiliyoruz.Ancak tarlayı kiralarsak bu yabancı sermaye oluyor hem yaşamımızı idame ettirip arta kalan parayla da önümüzdeki senelerde tarlayı ekebilecek sermayeyi edinmemiz lazım.Ama siz diyorsunuz ki adam buradan sana verdiğinin 5 katı mahsul götürüyor.O zaman tarlayı kendin ekip biçeceksin.Kendin yapamıyorsan yapanın hakkına razı olacaksın.
 • Rusya arasıİlgili haberi göster

 • sinan gökdemir05.10.2010 18:57

  CUMHUR KARDEŞİMİN YAKINI BİZİMDE YAKINIMIZDIR.ÜZÜNTÜLERİNİZE YÜREKTEN KATILIYOR HANE HALKINA SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM.ALLAH RAHMET EYLESİN.GERİDE KALANLARA UZUN ÖMÜRLER DİLERİM ŞEHRİ MENGENDEN.
 • gürsel esen04.10.2010 08:49

  cumhur başsağlığı yazını okudum.Allah geride kalan tüm dostlarına ve sizlere uzun ömürler versin.tşk ler.
 • velud yazar01.10.2010 19:31

  cumhurcuğum yazım sizleri incitmek için yazılmamıştır.hassasiyetine teşekkür ederim.güzel yazılarını okumaya fotoğraflarına bakmaya başlamak çok güzel bir duygu.abime ve ev halkına selam sevgiler
 • Cumhur Bandakçıoğlu30.09.2010 09:54

  Teşekkürler Ayhan Abicim..Mantarlar gerçekten çok enteresandı. REsimlerde görüp ilk defa canlısını gördüğüm bir tür ve çok zehirli..
 • Ayhan Can30.09.2010 09:15

  Cumhur, yazın ve resimlerin çok güzel...Özellikle mantar karesini çok güzel yakalamışsın...Yalnız dikkat et,o türler en zehirli mantar türlerinderdir...Onları ellemek bile tehlikeli...Elleri güzelce yıkamak gerekli...Nevzat Hoca'mın Facedeki paylaşımına teşekkür ediyor,sana da selam ve sevgilerimizi yolluyoruz...
 • Beyler bu yazı sizeİlgili haberi göster

 • AYŞEGÜL İLTİR (MAZKAN)26.09.2010 09:16

  Sevgili arkadaşım, tesadüf gördüm yazını ve çok beğendim, gerçekten bayanlara tercüman olmuş yazın, seninle görüşmeyi çok isterim bundan sonra ki yazılarında da başarılar, sabırlar dilerim
 • hacer demirel25.09.2010 19:27

  esra hanım futbol seven ve sırf tribünlerdeki çirkinlkler yüzünden maçlara gitmeyi bırakan biri olarak bu yazınızdan dolayı sizi kutluyorum.bir nebze de olsa hislerimize tercüman olmuşsunuz.
 • esra yıldız 19.09.2010 22:27

  Sevgili arkadaşım Cumhur;Yener amcamla bugün maçta bu konuyu konuştuk.Yazım sizin tarafınızdan yanlış anlaşılmış.Ben benim Adana maçı dönüşü kulüp otobüsüne binmemin Yener amcam tarafından uğursuzluk olacağını söylediğini yazmadım.Bunu çıkaran benim nezdimde hangi yüzyılda yaşadıklarının farkında olmayan birtakım şahıslar.Konunun üzerine gidildiğinde Yener amcamın yöneticilik yaptığı dönemde bayanların otobüse binmesinin uğursuzluk getireceğini söylediği söylendi.Ben buna inanmadım zaten. Bugün Yener amcam bunu sadece disiplin amaçlı o dönemde uygulamaya soktuğunu ifade etti. Ama bana aktarılan  o dönemde kadının uğursuzluk getireceği idi.Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.
 • Cumhur Bandakçıoğlu19.09.2010 15:01

  Sevgili Arkadaşım Esra,
  Yener abi Bolunun çok yazan ama en az konuşan adamlarından bir tanesidir. Dedikodu yapmaz.Senide çok sever. Bayram  boyunca beraberdik. Bolusporla ilgili ne evde ne gittiğimiz yerde bir konu açılamdı. Zaten gündem referandumdu.  Böyle dedikodulara itibar etme. Senin Boluspor otobüsüyle yolculuk etmenin lafı ancak o otobüsde yolculuk edenlerden çıkabilir.
  Ama tecrübeli bir idareci çocuğu olarak söykeyebilirmki, idarecilerin yakınlarının kulüp çevresinde çok görünmesi her zaman dedikodulara zemin hazırlar. Selam ve sevgilerimle.
 • zafer filiz18.09.2010 09:40

  SEVGİLİ ESRA HANIM, ARTIK MESLEKTAŞ SAYILIRIZ. YAZILARINIZI TAKİP EDİYORUM. NEDRET BEYLE OLAN RÖPORTAJIMDADA VE KÖŞEMDEDE NEDRET BEY ÜZERİNDEN SİZE SATAŞMAK İSTEYENLER MAALESEF Kİ SİZİ KULLANIYORLAR. SİZİN YERİ GELDİĞİNDE NEDRET BEYİ BİLE ELEŞTRECEĞİNİZİ BİLDİĞİM İÇİN, SİZ İT ÜRÜMELERİNE BAKMAYIN KERVAN YÜRÜSÜN. KADININ UĞURSUZLUĞU GEMİDE OLUR DERLER. ODA BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE YOK! AMA ERKEKLER İÇİN GENELLEMENİZE KATILMIYORUM. ÇUVALDA ÇÜRÜK ELMALAR HEP OLACAKTIR. BUNUN BAYANI ERKEĞİ OLMAZ. SAYGILARIMLA..
 • Alİ Tekin18.09.2010 07:49

  Esra hanım hem Bolunun Sesindeki yazılarınızı hem geçen seneki spor gazetesindeki yazdığınız tüm yazıları zevkle okuyorum.Bu işi doğru dürüst tarafsız yaptığınız kanısındayım.Ancak bu yazıyı okuyunca üzüldüm Nedenmi ?Çünkü ben bu yazıda bahsedilen erkek tiplemesine uymuyorum.Böyle bir tip olsam spor yazılarınızı okumazdım.Toplumda her konuda olduğu gibi bu konudada geri kafalılar var.Siyasi parti otobüslerinde bayanlar erkeklerle aynı otobüse binip il il parti propagandası yapıyorda en azından bu bizim partimizde böyle neden bir spor kulubü etkinliğinde yer almasın.Neden ülke olarak geri kaldığımız belli olmuyormu tüm bunlara bakarak
 • Sümran18.09.2010 07:36

  Nadir çıkan bu seslere kulak verin. Bayanlar tribüne!
 • fanatik18.09.2010 07:34

  Esra hanım şu içerde ve dışardakileride bir açıklasanızda bizde bilsek. Bence sizi uzak tutmakta haklılar. Yarınlarda ne olacağı belli olmaz. Sizin gözlem ve yazı yazmadaki cesaretiniz ortada.  
 • ARAP18.09.2010 00:11

  özür dileyerek yazıyorum ama böyle genelleme yapmanız çok yanlış ülkemizin egitim seviyesine göre gayet normal şeyler bunlar bakın elin gavurunda böyle dedikodular oluyormu tabikide olmuyor nedendir adamlar artık aşmış bunları ama biz daha elli yıl geride gidiyoruz dünya basket şampiyonası  maçlarındaki amigo kızlara bile tahammül edemiyoruz o yüzden bence yazınız yanlış eger devlet büyüklerimiz bile uluslararası organizasyonların kurallarını yıkıyorlar ve para cezası yiyorlarsa yada biz yiyorsak benim bolulu hemsehrilerilerim kimin hakkında ne derlerse haklıdırlar.sizi destekliyor yazılarınız devamını merakla bekliyorum saygılarımla....
 • Mehmet Küçük17.09.2010 21:07

  Esra hanım sinirlendiğiniz belli. Aramızdan centilmenlerde çıkar, siz hepimize acımasızca sallamışsınız. Ama yine de cesaretiniz yüzünden tebrikler.
 • Hande17.09.2010 21:03

  Doğru söze ne denir. Sesimiz olduğunuz için tebrikler.
 • Devir hız devri !İlgili haberi göster

 • Yesim kÖKTÜRK26.09.2010 15:44

  Ayhan Bey, teşekkürler..
 • Ayhan Can16.09.2010 07:20

  Yeşim Hanım,çok güzel konularla karşımıza çıkıyorsunuz... Çevre konusundaki duyarlılığınızı takdirle karşılıyoruz... Doğayı bilinçsizce katleden (İNSAN) kardeşlerimize inşallah birazcık ders olur yazdıklarınız..Dünya üzerinde yaşanan bu hırs,kıskançlık bitmediği sürece gelecek nesillere bırakacağımız bir enkazdan başka bir şey olmayacaktır.. En önemlisi ise bu kişisel hırslara yenik kardeşlerimizin ne denli bir katliama sebep olduğu bilincinde olmamalarıdır.. Ne yazık ki mevcut yönetimler bu kıyıma onay vererek, bilinçsiz bir şekilde buna alet olmaktadırlar.. Hızla kirlenen dünyamızda çevre ve doğa bilincinin verilmesi , bu konu da herkesin üzerine düşeni yapması çok önemlidir..Bu bakımdan bir çevre uzmanı olarak yazılarınızı daha sık bekliyoruz..
 • Manzarayı Umumiyeİlgili haberi göster

 • Metin SAKARYA13.09.2010 17:13

  Cumhurcum,
  Senin ve Eşinin Geçmiş Ramazan Bayramını Kutluyorum..
  Gönlünden Geçen BOLUMUZUN ve Yönetiminin ne olması gerektiğini çok iyi anlıyorum.Yazmak isteyipde,Yazamadıklarına Rağmen,,,
  Sevgiyle Kal...
 • cuma13.09.2010 13:50

  Cumhur Bey hakikaten anlamış değilim o elektronik tabelayı yapımında ve yayınında emeği geçenlere soralım(?)
 • Kutlamaİlgili haberi göster

 • Ayhan Can10.09.2010 17:46

  Cumhur Bey,siz hayır deseniz de,evet deseniz de biz sizi seviyoruz...Siyasi fikirlerimiz azıcık ayrılık gösterse de insancıl yönünüze hayranız...Sizlerin mutluluğunu herzaman can-ı gönülden isteyen okurlar olarak yazılarınızın devamını herzaman bekleriz...(NOT : Meyve suları....Anlarsınız yaaa... :) ... )
 • cemil kocagözoglu10.09.2010 15:10

  bayramini en icten dileklerimizle kutlar gözlerinden öperiz.yengeyi unuttuk  ikinizinde bayrami kutlu olsun
 • sercan çelik09.09.2010 18:52

  CUMHUR BEY SİZLERİNDE BAYRAMI KUTLU OLSUN
  ÜLKEMİZDE GÜZEL GÜNLERİN BAŞLANGICI OLUR İNŞALLAH.
  SAYGILAR
 • Referanduma son viraj...İlgili haberi göster

 • Nevzat Hoca08.09.2010 14:16

  "Bolulu biri" kardeşim.
  Nevzat Hoca hiçbir zaman dış etkilerle "gaza,caza,saza" gelmez!..
  Her mes'elede kişisel tecrübelerine, gözlemlerine ve fikrine göre tavrını koyar...
  Kendisinin bir parti mensubiyeti falan da yoktur...
  Referandumdaki tavrı da şahsidir.. Demokratik bir hakkını kullanmaktadır.
  "Haklı çıkar, ya da çıkmaz!" onu da ancak "tarih" gösterir...
 • Bolulu biri08.09.2010 11:35

  Nevzat hocamı aydın, okuyup araştıran biri bilirdik ancak,oda evet gazına gelmiş anlaşılan.Sayın hocam; bu referanduma çakma 23 madde konuldu hiç kimsenin itirazı olmayan.Kalan 3 maddede yüksek yargıyı iktidarın kuklası yapmak için konuldu.Bunu siz de göremiyorsanız vah benim ülkeme.Muhalefet tarafından teklif edildiği halde neden sadece 3 madde referanduma getirilmedi? cevabı sizde vardır umarım, okuruz köşenizden.
 • TAHİR06.09.2010 18:34

  Doğru söze ne demeli.Eline sağlık.
 • Hamdi Birgören06.09.2010 16:56

  Ağzına sağlık üstadım.
 • Ramazanı uğurlarken!İlgili haberi göster

 • Ayse Dedeoglu Ozer11.09.2010 19:34

  Sevgili kardesim,
  Hos karsiladik tabiki.Yaratilani hos goruruz yaratandan oturu...
  Bu vesileyle sizin ve butun hemsehrilerimin Ramazan Bayramini kutluyorum.
 • Cumhur Bandakçıoğlu03.09.2010 09:16

  Ali Bey,bence yazıyı bir daha okumanızda fayda var! Ramazan Sokağı adı altındakı komplekse eleştiri yapanların başında bende geliyorum. Sokağa eleştiri yapan bir çok yazarında seviye konusunda benimle aynı yönde düşündüğünü zannediyorum..
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak