“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Bolulu gençler finalde

Bolulu gençler finalde
  23 Haziran 2021

  BOLULU GENÇLER FİNALDE Dünyanın en büyük 3X3 basketbol organizasyonu ...

  Bolulu gençler finaldeBolulu gençler finaldeBolulu gençler finalde

       BOLULU GENÇLER FİNALDE 

       Dünyanın en büyük 3X3 basketbol organizasyonu olan Redbull Halfcourt’un Ankara finalistleri arasına Bolulu gençler adını yazdırdı. 

       Redbull Halfcourt Türkiye etabının Ankara ayağında 16 takım mücadele etti. Türkiye finallerine bu 16 takım arasından dört takım katılmaya hak kazandı. Çekişmeli geçen maçların ardından; Vamos, Tarhana Gangs, Sportive Manisa ve Goca Bolulular Türkiye finallerine adını yazdırdı. Türkiye finallerini kazanan ekip Dünya şampiyonasının oynanacağı ülke olan Rusya biletini kazanarak ülkelerini temsil edecek. 

       BOLU'YU BAŞARIYLA TEMSİL EDİYORLAR 

       Bolulu gençlerden oluşan ‘Goca Bolulular’ 3X3 basketbol takımı, turnuva macerasına İzmit’te düzenlenen turnuvada şampiyon olarak başladı. Goca Bolulular başarı rüzgârını arkasına alarak Redbull Halfcourt’un Ankara etabında da başarılı olarak İzmir’de düzenlenecek Türkiye finallerinde Rusya biletini kazanmak için ter dökecek. Bu etabı başarıyla tamamlayan tek sponsorsuz finalist olan Goca Bolulular yelkenlerini İzmir’e doğru yöneltti. 

       DÜNYANIN EN BÜYÜK 3X3 BASKETBOL TURNUVASI 

       Olimpiyat sporu olarak kabul edilen 3X3 Basketbol sporunun en büyük organizasyonu olan Redbull Halfcourt, bu sene Türkiye finallerini İzmir’de düzenleyecek. Tüm dünyada, Rusya’da düzenlenecek olan Dünya finallerinin finalistlerini belirlemek için turnuvalar eşzamanlı olarak uluslararası çapta devam ediyor.  

        Turnuvanın kuralları ise şu şekilde: 3X3 Basketbol yarı sahada 3 kişilik takımlarla oynanır. 10 dakika içerisinde skorda önde olan ekip veya 21 sayıya ilk ulaşan ekip maçı kazanır. Takımlar 3 as bir yedek sporcudan oluşur.  

       GOCA BOLULULAR: “BOLU’YU TEMSİL ETMEKTEN GURURLUYUZ.” 

        Dört genç hemşehrimizin farklı illerde ilimizi gururla temsil ettiği 3X3 basketbol takımı Goca Bolulular’ın kaptanı Buğra Dimicioğlu, Ankara’daki etabın sonunda takımca Bolu’yu temsil etmekten gururlu olduğunu söyledi. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak