“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Çalıştığı yeri soydu

Çalıştığı yeri soydu
  21 Haziran 2021

  Çalıştığı yeri soydu Sanayi Sitesi'nde bir oto elektrik tamir ...

  Çalıştığı yeri soyduÇalıştığı yeri soydu

       Çalıştığı yeri soydu          

        Sanayi Sitesi'nde bir oto elektrik tamir dükkanından 74 bin 800 TL çalıp paranın 42 bin 565 TL'sini harcayan işyeri çalışanı Besim D., polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. İşyeri sahibi 26 yaşındaki Faruk Kuran, hırsızın çalışanları çıkmasına şaşırdıklarını belirterek, "Biz onun bir dediğini iki etmiyorduk" dedi.

        Olay, 13 Haziran pazar günü Aşağı Soku Mahallesi'nde bulunan oto sanayi sitesinde Faruk Kuran'a ait oto elektrik tamir dükkanında meydana geldi. Geçen hafta Pazartesi sabahı dükkanını açan Faruk Kuran, dükkanın ofis bölümündeki çekmecede bulunan ödemeler için ayırdığı 74 bin 800 TL'nin çalındığını fark etti. Kuran, durumu polise haber verdi. Olayın ardından Bolu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri hırsızın bulunması için çalışma başlattı. Yapılan incelemelerde hırsızın dükkanda 1 aydır usta olarak çalışan Besim D. olduğu tespit edildi. 

        Çaldığı paranın 42 bin 565 lirasını harcamış

         Besim D., işyerinde mesai sırasında polis tarafından gözaltına alındı. Besim D.'nin evinde yapılan aramada 32 bin 235 TL para bulundu. Paranın 42 bin 565 TL'sini harcayan Besim D. gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi. 

        "Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinden Allah razı olsun"

          Hırsızın kendi çalışanı çıkmasına şaşırdıklarını belirten Faruk Kuran, "Olay pazar gecesi oldu. 1 aydır yanımda çalışan Besim adında çalışanımız yaptı. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinden Allah razı olsun. Hemen ilgilendiler, yapacaklarını yaptılar. Zararımızın karşılanması için ellerinden geleni yaptılar ve yakaladılar hırsızı. Biz biraz şüphelenmiştik. Kendini belli etmişti ama kimseyi hırsızlıkla suçlayamadığımız için bir şey diyemedik. Ama hal ve hareketlerinden belliydi. Bir bölümünü harcamış telefon falan almış. Borçları varmış, borçlarını vermiş olabilir bilmiyorum. Burada defteri vardı, onun içinden icra kağıtları çıktı belki onun için yaptı bilemiyorum. Biz onun bir dediğini iki etmiyorduk. 74 bin 800 TL paramızı çaldı. 32 bin 235 TL'sini geri aldık. Geri kalanını da ailesi karşıladı. Ailesi paramızı verdi. İçinde 2 buçuk 3 aylık emeğimiz vardı. Ödemelerimizi yapacaktık o parayla. Biriktirmiştik, borçlarımızı ödeyecektik. Ben hiç tahmin etmiyordum, ben çırakken onun dükkanı vardı" diye konuştu.

  • yolcu21 Haziran 2021 . 20:11

   abi ne diyeyim olay pazar gecesi oldu diyor pazar bildigim kadarıyla sanayi kapalı ne kadar ödemen olursa olsun o kadar para banka dururken dükkanda bırakılırmı hemde bu zamanda...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak