“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Kırsalın Kazananları Bilgilendirildi 

Kırsalın Kazananları Bilgilendirildi 
  13 Haziran 2021

  Kırsalın Kazananları Bilgilendirildi Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, ...

       Kırsalın Kazananları Bilgilendirildi  

         Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, muhtemel olumsuzlukların yaşanmaması adına kazanan proje sahipleri ve danışmanlara İl Müdürlüğüne sunulması gereken belgeler, satın alma prosedürleri ve konu hakkında soruların cevap bulduğu bilgilendirme yapıldı.  

          8 Haziran 2021 tarihinde küçük aile işletmeleri (kırsal ekonomik alt yapı projeleri) ve 9 Haziran tarihinde ise tarımsal ekonomik yatırımlara (GES projeleri) yönelik olmak üzere toplam 51 proje sahibine Bolu İl Müdürlüğü toplantı salonunda bilgilendirme toplantıları yapıldı. Toplantılara İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN, Teknik personel ve 14. Etap kazanan yatırımcılar katıldı. 

         Yatırımcılarımıza ve Ülkemize Hayırlı Olsun 

         Konu hakkında açıklama yapan İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ; 

      "Öncelikle siz değerli yatırımcılarımızı tebrik ediyor, yatırımcılarımıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bakanlığımızın büyük ve küçük ölçekli tarımsal işletmelerin teknolojilerinin yenilenmesine ilişkin olan bu desteklemeler İlimiz yatırımcılarının da ilgisini çekmiş olup il ve ülke ekonomimize katma değer sağlayacaktır.  

         Satın Alma Belgeleri Başvuru Aşamasında Hazırlanacak  

         Bolu'da yaklaşık 25 milyon hibeye esas tutara karşılık gelen %50 tutarında yaklaşık 12,5 milyon desteğin 11 milyonunu ekonomik yatırımlar oluşturmakla birlikte yaklaşık 1,5 milyon tutarında küçük aile işletmelerimize (kırsal ekonomik alt yapı projeleri) destek bakanlığımız tarafından yatırımcılarımıza sağlanmıştır.  

         Yatırımcılarımız bu etapta önceki etaplardan farklı olarak satın alma belgelerini başvuru aşamasında hazırlayacaklardır.  

        GES Yatırımları ile Kazanan Geleceğimiz ve Ekonomimiz Olacak 

         Bolu'da hibe almaya hak kazanan ekonomik yatırımlarımız Güneş Enerjisi Sistemleri (GES) ile tarımsal üretime yönelik temiz ve yenilenebilir enerjinin yanı sıra işletmelerimize ekonomik anlamda da pozitif katkı sağlayacaktır. İlimiz yatırımcılarımıza baktığımızda bilinçli üretici, bilinçli yatırımcı göze çarpıyor. Burada sevindirici olan etken ise yatırımlar; yatırımcılarımızı kazandırmanın yanında ülke ekonomimiz ve pozitif çevresel etkileri ile de geleceğimize en önemli katkıyı sağlayacaktır.  

          Desteklerle Emek Yoğunluğundan Teknoloji Yoğunluğuna 

          Küçük aile işletmelerimize (kırsal ekonomik alt yapı projeleri), alet, ekipman, makine destekleri ile tarımsal altyapımızın modernize edilerek enerji, iş gücü, karlılık, verim üzerinde pozitif katkı sağlamaktadır. Bakanlığımızın destekleri ile emek yoğunluğundan teknoloji yoğunluğuna doğru yönelimi gözlemlemekteyiz. 

         Emeği Geçenlere Teşekkürler 

        Gerek içerisinde bulunduğumuz 14. Etap yatırım projeleri gerekse diğer tarımsal destekler konusunda desteklerinde dolayı; başta Sayın Bakan Yardımcımız Fatih METİN olmak üzere, Sayın Valimiz Ahmet Ümit,  Bolu milletvekillerimiz Sayın Arzu AYDIN ve Fehmi KÜPÇÜ başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Müdürlüğümüz ve konu uzmanı teknik personelimiz, projelerin başında olduğu gibi sonuna kadar yatırımcılarımızın yanında olmaya devam edecektir" dedi. 

        Konuşmanın ardından Kırsal Kalkınma Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN ve konu uzmanı teknik personel tarafından dikkat edilmesi gereken hususlara vurgu yapılırken yatırımcılardan gelen sorular da uzman ağızlar tarafından cevaplarını buldu.  

  • hangi il müd15 Haziran 2021 . 00:18

   haber tuhaf
  • Aladağ 14 Haziran 2021 . 13:35

   Bir kere de bu projelerde neler uy yapılmış somut örnek verin. Hep farazi konuşma, 50 milyon lira hibe edildi falan filan. Deyinki şu köyde şu proje işe şu işler yapıldı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak