“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

NİÇİN DERS ALMIYORUZ ….?

NİÇİN DERS ALMIYORUZ ….?
  11 Haziran 2021

  NİÇİN DERS ALMIYORUZ ….? Bütün Anadoluyu boşaltıp İstanbul’a doldurursan ...

        NİÇİN DERS ALMIYORUZ ….?

         Bütün Anadoluyu boşaltıp İstanbul’a doldurursan olacağı buydu.

         Derme çatma kanalizasyon hizmetleri bu nufüsa dayanmaz. Hele de Marmara denizine bütün pislikleri boşaltırsan MUSİLAJ denen salyalar her yeri kaplar.

    Bunun üzerine de KANAL İSTANBUL’u yap… O zaman göreceksin. İstanbul’un yaşanmaz olduğunu…. Nufüs olacak 20 milyon.. Her türlü atıklar bırakın denizleri, karayı bile yaşanmaz hale getirecek. Nefes alınacak oksujen bile bulunamaz olacak. Gözde İstanbul’u yaşanmaz köy haline getirdiniz..

        Kot farkı nedeniyle Karadenizden Marmaraya üstten akıntı var. Marmara'dan da Karadeniz'e alttan akıntı var ve birbirlerini dengeliyorlar.Kanal İstanbul’da böyle bir akıntı olmayacağı için Marmara Denizi şişecek sahiller yükselecek ve hatta fark kapanıncaya kadar Marmara yükselerek, ertafını SEL alacak. Sonra bir durgunluk-pislik-musilaj derken deniz ölecek.

          O HALDE : gelin bu şehirlere akını önleyiniz. Anadolu’da köylerde kimsecikler kalmayınca tarım ürünleri de yetiştirilemez oldu. Hayvancılık bitti. Halen anlamıyor musunuz bu piyasada ki sıkıntıları,pahalılığı ve yokluğu.

        Derhal mahalle olan köyleri eski durumuna getiriniz. Köylüyü, çiftçiyi üretim yapmaya teşvik ediniz, onu rahat bırakınız. Belde, kasaba, ilçe ve il yapmayı sakın düşünmeyiniz.. Cumhuriyet tarihinin il ve ilçelerini sakın bozmayınız. Ve asla Cumhuriyet rejiminin uygulamalarından vazgeçmeyiniz. Çünkü, örnekleri gösteriyor ki daha daha sıkıntılar meydana geliyor.

        36 Milyon ağaç diktik, 16 Milyon ağaç diktik  Kuzey Anadolu otobanına 7.6 Milyon ağaç diktik reklamlarına ancak beynini çalıştıramayanlar inanır. Sizler, milyonları galiba onlar-yüzler gibi anlıyorsunuz….?

        Acilen tarıma ve hayvancılığa azami önem verilecek ve asla, katiyen tarlalara, çayırlara, mer’alara, yeşillik yerlere, bağlara-bahçelere BETON dediğiniz bu zıkkımı dökmeyeceksiniz. Yeter artık…. Bu millet et-ekmek yiyecek, beton yemeyecek…. Ecdadımız kurtuluş harbinde ağaç kabuklarını ıslatıp yedi… Neticede bu vatan kuruldu… Ecdadımızın kemikleri sızlamasın.

         Ne demekmiş 22 Milyon icra dairelerinde ki dosya adedi… olamaz. Ne demekmiş traktörlerin, ineklerin icraya verilmesi….!!!.?? Ordumuz dağlara ne yazıyor…. ÖNCE VATAN ….

         Dumlu DEMİRCİOĞLU

  • Bir vatandaş17 Haziran 2021 . 11:47

   Yapılacak hayırlı işleri eleştirmek kolay, kanal projesi tek bir mimarın, mühendisin yapacağı iş değil. Bir ekip işi olduğunu unutmamak lazım. Kanal projesi İstanbul boğazındaki yoğunluğun ve kazaların önüne geçilmesi planlanmaktadır. Ayrıca işsizlik ve ticaretin artırılmasına çok büyük fayda sağlayaktır. Bırakın heskes işini yapsın.
  • Bolulu vatandaş13 Haziran 2021 . 15:40

   Çok güzel bir yazı. Tamamen gerçek. Allah sonumuzu ve geleceğimizi hayırlı etsin. Yurdumuzun ve İstanbulun, denizlerin bu kadar sorunu varken, yapılacak işler ileriye yönelik faydalı olsa bile, projeler bazında biraz daha dikkatli davranmak ve gerekirse ertelemeler yapmakta fayda var.
  • Hamdi12 Haziran 2021 . 09:55

   İstanbul doğal yaşam bakımından gözden çıkarılmış bir şehirdir. Kanal projesi ise oraya sadece jeostratejik gözle bakıldığının göstergesidir. Ülkenin nüfusunun ve neredeyse tüm ekonomisinin oraya yığılmış olması ise kaçınılmaz deprem sonucunda batının hafızasında uyuklamakta olan haçlı işgaline açık tam bir millî güvenlik sorunudur. Ne yazık ki!
  • Kemalettin 11 Haziran 2021 . 17:43

   "..durgunluk-pislik-musilaj derken deniz ölecek" demişsiniz. Hidrobiyolog Levent Artüz "Marmara Denizi çok uzun zamandır zaten tam anlamıyla foseptik" diyor. Neyse ki Sayın Cumhurbaşkanı "Bakanıma talimatı verdim, denizlerimizi müsilaj belasından kurtaracağız" dedi.
  • Mehmet Gündoğdu 11 Haziran 2021 . 11:51

   İstanbul'a göçü önleyecek tedbirler almamız gerekirken biz tam tersini yapıyoruz. İstanbul'a ve Türkiye'ye ihanet ediyoruz. Kanal İstanbul ile de yeni yerleşim yerleri planlıyoruz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak