“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Eski Katlı otopark yıkılacak

Eski Katlı otopark yıkılacak
  9 Haziran 2021

  Eski Katlı otopark yıkılacak Bolu’da1970’li yıllarda inşa edilen ve ...

        Eski Katlı otopark yıkılacak
        Bolu’da1970’li yıllarda inşa edilen ve şehrin ortasında kötü bir görüntüye sebebiyet veren katlı otopark için beklenen yıkım kararı çıktı. Yetkililer, 1999 depreminin ardından bir katı traşlanıp kullanılmaya devam edilen otoparkın ekonomik ömrünü tamamladığı halde olası bir depremde can ve mal kaybına yol açabileceğini belirtiyor.

         Bolu şehir merkezinin tam ortasında bulunan ve etrafında bulunan tarihi yapıları adeta gölgeleyen katlı otoparkın yıkılmasına karar verildi. 

          Bolu Belediye eski Başkanı Muzaffer Işın döneminde 1970'li yıllarda yapılan, 1999 Depreminin ardından bir katı traşlanan ve Bolu Belediye Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından yaptırılan tadilatla üst kısmı spor merkezi alt kısmı ise imarethaneye çevrilen yapı son günlerini yaşıyor. Orta katları halen otopark olarak kullanılan yapının yıkılma kararını dün yapılan belediye meclis toplantısında  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan duyurdu. Özcan katlı otoparkın yıkılmasıyla oluşacak alana belediye olarak park yapacaklarını belirtti. Özcan yapılacak parkın şehrin merkezindeki tarihi Saraçhane Camii, İmaret Camii ve Orta Hamam’ı ortaya çıkartacağını söyledi. Bazı vatandaşlar şehir siluetini bozan yapının yanından dahi geçmeye korktuklarını belirterek, belediye yetkililerinden binayı biran önce yıkmalarını talep ediyor.

  • gereksiz17 Haziran 2021 . 14:00

   50 sene bir bina için çok fazla değil durması gerek
  • Angela Merkel15 Haziran 2021 . 11:43

   Bolu'nun silüeti için yok kuruluslarla falan çalışılması gerekirmiş, hiç birisine gerek yok. Her kafadan çıkan sese göre hareket edilmez. Ekibini toplar baskan, ne isteniyorsa yapılır. İyi olmuş binanın da yıkılması.
  • Özata15 Haziran 2021 . 10:39

   Bolu'nun siluetiyle ilgili yapılacak kalıcı işlerde çeşitli meslek kuruluşu üyeleriyle bir istişare kurulu oluşturulmalı, hatta proje önerisi taslaklar hazırlanmalı ki, sonraki nesillere güzel bir eser bırakılmalı. Makamların gelip geçici olduğunu unutmamak lazım.
  • Lütfi Erkan Gökce13 Haziran 2021 . 20:23

   Murat Karayalçın, Bolu ziyaretinde söz konusu oto parkın tarihi eserleri gölgelemesi bakımından ilk fırsatta yıkılmasını tavsiye etmişti
  • öğretmen12 Haziran 2021 . 12:24

   şehirler binalarla .taş kaldırımlarla dolu.Yeşil alanlar artırılsın.yaya kaldırımı kenarlarına fidanlar dikilsin.toprak ve bitkiler kışın soğuğu yazın sıcağı engeller.Yapılan binalar depreme dayanıklı ve uzun süreli kullanılsın.
  • Aladağ11 Haziran 2021 . 13:09

   Ota boka araba kullanma alışkanlığını bıraksak herşey güzel olacak da insanımız daha doymadı arabalara egzoz kokusuna. Çevre bilinci olmayınca insanlarda, bindiği arabanın çevreye ne kadar zarar verdiğini görmek istemeyince insan zor bu işler.
  • Selcuk11 Haziran 2021 . 12:49

   Aferin tanju baskan.yikmak sizin isiniz.2 yil oldu.rezil gobeklerden baska tas ustune tas koymadiniz.yazik toplanan vergilere
  • TAMER11 Haziran 2021 . 12:27

   BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDE OTOPARKA İHTİYAÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. BU BÖLGEDE KATLI OTOPARK YOK. NÜFUS YOĞUN. ESKİ CEZAEVİNİN ARAZİSİ HEM KATLI OTOPARK HEM DE TİCARET+KONUT OLARAK BELEDİYE TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLEBİLİR.
  • otopark11 Haziran 2021 . 10:37

   Fırkayı yokedip kocaman otopark yapıldı hala otopark yap diyenler var 100 mt. bile yok arada, sırf muhalefet olsun diye konuşuyorlar, başkan bu kararında çok haklı o bölgenin nefes almaya ihtiyacı var..
  • Metin Çelik 11 Haziran 2021 . 03:28

   Çok isabetli bir karar almışlar Bu kararın alınmasında emeği geçen ve Kararı alan Bolu Belediyesi Meclis üyelerine Teşekkürler Tabi Karara aksi oy verenlere teşekkür etmiyoruz neden çünkü o ucube yapı oraya hiç yakışmıyor yaşamı kısıtlıyordu
  • Cihan BAŞARAN10 Haziran 2021 . 18:52

   Tebrikler Güzel olacak nefes alır meydan
  • selahattin gul 10 Haziran 2021 . 17:07

   bina o kadar zayif bir bina degil burayi degerlandirip daha moderin hale getirilebilir yazik degilmibu paralara bolu halkina parayi hep cal capur ediyorlar
  • hakan10 Haziran 2021 . 16:56

   yerinde bir karar tebrikler
  • K. Gümrah 10 Haziran 2021 . 16:16

   Bolunun merkezinde Camilerin arasında ucube, şekilde bulunan katlı otoparkın, kaldırılması Bolumuza veBelediye meydanına kimlik kazandırır eline sağlık BAŞKAN.
  • YAMANER10 Haziran 2021 . 15:11

   Tanju Özcan ı buradan çok eleştiriyorum ama bu çok doğru bir karar. Dünyanın önemli turizm şehilerinin tarihi eserler bu şekilde kapatılmaz... belik o dönemin ihtiyaçlarını karşılamış olabilir ama şuan ki yeri şehrin tam orta yer,nmde olması camiyi hamamı kapatıyor olması mantıklı değil.
  • Hasan Ali10 Haziran 2021 . 15:07

   Yeni otopark yapmayı bırakın eskilerini de yıkıyor. Pes doğrusu.
  • Bir vatandaş10 Haziran 2021 . 10:45

   Mevcut yapı zamanın koşullarına göre yapılan en sağlam yapılardan olup, sözkonusu haliyle daha verimli olarak uzun yıllar kullanıla bilirdi. Şehrimizin otopark ihtiyacı her yıl artmaktadır. Buraya park bahçe yapılmasının gereksiz olduğu kanısındayım.
  • SERHAT IŞIN10 Haziran 2021 . 08:53

   Binanın yanından geçmeye korkanlar, yıkılmasına karar verenler otopark ihtiyacı 1970'li yıllara göre 5 kat artmış olan Bolu'ya yeni otopark alanı düşünüyorlar mı acaba ??
  • Bolulu10 Haziran 2021 . 08:34

   Üstüne bir sürü yatırım yapıldı, Caddeden üst geçit yapıldı. Akıllara zarar, milletin vergilerini çarçur etmek ne kolay.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak