“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Covid Poztif!

Covid Poztif!
  28 Mayıs 2021

  Covid Poztif! 05.11.2019 Çin’den Türkiye’ye döndüm. Çin de herhangi bir ...

  Covid Poztif!

  05.11.2019 Çin’den Türkiye’ye döndüm. Çin de herhangi bir Covid söylentisi yok.

  01.12.2019. Çin Wuan da ilk vaka görüldü.

  03.01.2020 Almanya’dayım. Dünya’nın en büyük fuarlarından bir tanesini icra ediyoruz. Çin ve Hintlilerin katılımları yoğun. 17 Ocak 2020’de döndüm.

  11 Mart 2020 Türkiye de ilk vaka açıklaması yapıldı.

  11 Mart 2020 – 15 Mayıs 2021 tarihleri arasında hiç durmadım, defalarca Uşak fabrika ziyaretleri, Bolu Belediye Meclisi toplantıları, Özel ve Devlet hastaneleri hasta ziyaretleri, hastane refakatleri, acil servise gidiş ve beklemeleri, gasilhaneler, mezarlıklar, çarşı pazar ve bir dolu etkinlik. Kişisel hijyen, maske, mesafe hep aynı çizgide devam etti.

  Mart 2021 itibarıyla fizikken ve ruhen çok yorgunum. 06.05.2021 Halam vefat etti.

  09.05.20 pazar günü evin bahçesinde çalı çırpı ve çim temizliği yaptım, yoruldum ve çok terledim. Akşam, nöbetçi eczaneden Nurofen aldım. İyi geldi. Bir enerji kaybı yok. Halsizlik yok.

  11.05. 2021 Bayramı genelde Bolu’da geçiririm ama bu sefer eşim ve çocuğumla geçirmek için İstanbul’a hareket ettim. Gayet iyiyim. Aygün Lara biraz dedesi gibidir gözleriyle konuşur. Kız insan bir hoş geldin der. Başsağlığı diler, sarılır dedim. Hoş geldin le geçiştirdi! 12,13,14. Mayıs 2020 genel durumum iyi. 13-14 Mayıs bahçede komşularla bayramlaşma. Bu arada askerliğimden beri müptelam olan sabahları hafif sinüzitm var. Burun ve alın arasında çok hafif baskı hissediyorum geçmesi lazım. Geçmedi! 15 Mayıs 2021 Cumartesi içime kurt düştü. Test yaptırdım. Sonuç POZİTİF!

  İlk olarak Bolu Çağsu Hastanemizin çok kıymetli Dahiliye Uzmanı Dr. Halil. Uğur Öney abimizle telefon görüşmesi yaptım. Hemen 2 adet Parol al dedi ve devletin verdiği ilaç Favimol a başla dedi. Genel durumumu sordu. Daha sonra ilk şoku atlatıp aile bireylerine ve temas ettiğim kişilere haber verip hastalığı geçirmiş, S.Ş.T.Ç, Z.K.G ve yeğenim Emir Kefeli ile yoğun bir görüşme trafiği başladı. Emir İstanbul’da olmam sebebiyle, bu konuda ciddi bir isim yapmış Florance Nightigale Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr.Tuğçe Kasapoğlu Haskal’la beni iletişimi geçirdi. Bir gün sonra eşim de pozitif çıktı.

  Yapılan tetkiklerde, 2 ciğerimde az değerde tutunma var. Tuğçe Hoca, sürecimiz biraz sıkıntılı olabileceğini söyleyerek ek bir protokol ile ekstra vitaminler verdi. Onun protokolünü uyguladım. Telefon görüşmelerimi yasakladı.

  Bu arada Bolu Çağsu Hastanesi’nden Neşe Alagöz Hanım aradı ve hastanelerinin üzerine düşecek her türlü desteğe hazır oldukları mesajını verdi. Çağsu ile yıllardır bir gönül bağımız var. Öyle ’ki. Beni Bolu’da nerede bulabileceklerini soranlara son yıllarda verdiğim cevap şöyle; Muzaffer Işın Caddesinde, Bolu Belediyesi’nde olmadı bir de Çağsu’ya bakın!

  İstanbul’da ki durumumu gün ve gün hem Tuğçe Hanım’a hem de Halil Uğur Öney'e bildiriyorum. 25 Mayıs 2021 resmi karantinam bitti. Doktorum 14 günü tamlayalım dedi.

  Tuğçe hanım, son kontrolümde durumumu çok iyi buldu. Bu arada hastalığın ilk 7 günü balayı ikinci 7 günü kıyım ayı olarak adlandırılıyor.

  Covid’i çok büyük bir ihtimalle seyir onu gösteriyor ki, Bolu’dan İstanbul’a taşıdım. İhracatçı yönüm burada da ortaya çıktı. Gayri resmi başlangıcın 9-10 Mayıs gibi olduğunu düşünüyorum. Bulaş yeri ve şekli net değil. Bütün süreçte, hiç ateşlenmedim, hiç öksürüğüm olmadı, hiç ağrım olmadı, tat kaybı yaşamadım. CRP değerim normal düzeyde seyretti. Çok su içtim. Her gece açık pencereyle yattım. Çok dinlendim. Doğal kürlerden, Udi Hindi yağı ve Çörek Otu yağı kullandım. Eşim dışında bulaşım olmadı. Mayıs başındaki süreçlerde yakın temas olduğum kimseden Covid Pozitif ihbarı almadım.

  Hastalığın net bir tedavisi yok. Uzmanlar yaşadıkları vakalar üzerindeki tecrübelerine göre karşılaştırarak tedavi uyguluyor. Devletin verdiği Favimol adlı ilacın fayda veya faydasızlığı kesinlik kazanmış değil. Hastalık, cinsiyet, yaş, ırk ve kronik rahatsızlık ayrımı yapıyor. Her bünye farklı reaksiyon veriyor. En büyük avantajımın sigara içmemek olduğunu düşünüyorum.

  Yapılması gereken: AŞI (1 ay kala yakalandım), Kalabalık alanlarda yeme içme alışveriş hareketlerine dikkat! Maske, mesafe, hijyen. Kuvvetli beslenme. Moral. Bol sıvı. Hastanelerde yatan hastaların yarısı aşılı lütfen dikkat!

  Süreç boyunca yaşadığım bazı diyaloglar; Z.K.G.: Kapıya gelip doğal kürlerimi getirdi. Sosyal Medya’yı hemen bırak. Zaten durduğun yer yer değil, gittiğin yol yol değil. Kuran oku.

  D.Ş. : Çok geçmiş olsun kardeşim. Bizde şimdi E.T.na baş sağlığına gittik. Kuzeni Covid den hayatını kaybetti.

  Albay Tatü: Cumhur Abi ne zaman hissettin ne zaman başladığını düşünüyorsun. Şu tarihte…. Abi sen hastalığı çoktan geçirmişsin. Hiç canını sıkma.

  Hayat eve sığdı! Bu hastalığı geçiren herkese çok geçmiş olsun diliyorum. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmetler diliyorum. Doktorlarım Uzman Dr. Tuğçe Kasapoğlu Hürkal’a, Uzman Doktor Halil Uğur Öney’e, Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen bütün ekiplere, süreç boyunca bana destek veren Prof. Dr. Hayat Kumbasar Karaosmanoğlu ve Doç. Dr Gülhan Ertan’a ve de beni arayıp soran herkese çok teşekkür ediyorum.

  Sağlıkla kalın.

        Cumhur Bandakçıoğlu 

  • Yorum yazan arkadas!30 Mayıs 2021 . 16:31

   Mesajlarimizda lutfen imla kurallarina dikkat edelim. Iyi tatiller.
  • Murat Dinçtürk.30 Mayıs 2021 . 11:32

   Değerli Öğrencime geçmiş olsun diliyorum.Sağlıklı olman en büyük dileğim.
  • Levent sinan29 Mayıs 2021 . 11:03

   Çok geçmiş olsun cumhur kardesim
  • murat başara29 Mayıs 2021 . 10:11

   canım arkadaşım , sana ve Işıl'a çok gelmiş geçmişler olsun.
  • Fikret Kansız29 Mayıs 2021 . 09:59

   Çok geçmiş olsun
  • Metin Çelik28 Mayıs 2021 . 20:30

   Kemik ağrısı Yok ateş yok üstelik sinüzit Yani , koku ve tat kaybı yok, Nefes alma zorluğu yok . Yani çok tuhaf . Bu hastalıktan Ben tutulduğumda oda arkadaşımız covit servisinde yatan bir abimiz kısa süre sonra Yoğun bakıma alındı ve daha sonra hakkın rahmetine kavuştuğu haberini aldık. Bunu yaşamasam inanmayacağım ama ben tutulduğumda her yerim ağrıyordu ateş baş ağrısı kemik ağrısı neyse Cumhur Beye ve eşine geçmiş olsun dileklerimi sunarım.
  • lütfi erkan gökce28 Mayıs 2021 . 20:18

   Hastalığı sorunsuz atlatmana sevindik; Geçmiş olsun
  • Durmuş Boran28 Mayıs 2021 . 18:32

   Geçmiş olsun.Bandakcıoğlu ailesinede geçmiş olsun.
  • Av. Bülent Arslan28 Mayıs 2021 . 17:47

   Geçmiş olsun.
  • Hakkı Leblebicioğlu28 Mayıs 2021 . 14:14

   Geçmiş olsun.
  • Murat GÜCÜM28 Mayıs 2021 . 13:50

   Geçmiş olsun kardeşim.
  • Bolulu 28 Mayıs 2021 . 13:06

   Güzel insan Cumhur beye çok geçmiş olsun. Böyle nitelikli, karakterli, ilkeli bir insanın büyük bir sabırla şuanki mevcut yönetimle Bolu Belediyesi'ne sabretmesi de ayrıca taktire şayan. Daha güzel yerlerde görmek isteriz güzel insan Cumhur Bandakçıoğlu.
  • Cengiz Dura28 Mayıs 2021 . 12:36

   Geçmiş olsun dileklerimi iletirim.Sağlıklı ve güzel günlerin olsun...
  • Serpil Açıkgöz Özçelik28 Mayıs 2021 . 12:32

   Cumhur öncelikle çok geçmiş olsun. Tam bahsettiğin aynı tarihlerde benim oğlum da geçirdi. Onun ki ateşli ve öksürüklü bir süreçte geçti, ama sonuç olarak geçti. Şimdi ise iyi. Kendine iyi bak, selamlar.
  • Semra-Eşref ORHAN28 Mayıs 2021 . 12:29

   Geçmiş olsun.Şifalar dilerim.Güzel günlerde görüşmek ümidiyle.
  • Mehmet Gündoğdu 28 Mayıs 2021 . 12:24

   Geçmiş olsun sevgili Cumhur Bandakçıoğlu kardeşim. Seni biraz da gençliğin hastalığı kolay geçirmeni sağlamış.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak