“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Yalan sığma Tanju Özcan !

Yalan sığma Tanju Özcan !
  6 Mayıs 2021

  Yalan sığma Tanju Özcan ! Çocukluğumuz Bahçelievler’de geçti. Şimdi ...

         Yalan sığma Tanju Özcan !
         Çocukluğumuz Bahçelievler’de geçti. Şimdi halen Yener Bandakçıoğlu Ağabeyimizin evinin bulunduğu eski adı İstanbul Caddesi, şimdiki adı Muzaffer Işın Caddesi.
           Bu anlatacaklarımı Cumhur Bandakçıoğlu, Murat Ayhan, Murat Karatekin ve o günleri yaşayan bütün arkadaşlarım iyi hatırlayacaklardır. 
            Bizler henüz 10-15 yaş aralığında birlikte oynadığımız arkadaşlarınız arasında kendi koyduğumuz kurallarımıza harfiyen uyar ve uygulatırdık. 
            Örneğin küfürlü konuşana ve yalan söyleyene ceza verirdik. Bir süre aramıza oyuna almazdık. 'Eşekoğlueşek' kelimesi bile bizim kurallarımıza göre küfür sayılırdı. “yalana sığınma” diyeceğimize daha kestirmeden “yalan sığma”, veya “yalan gıvırtma” derdik. 
            Günümüze gelecek olursak, ne yazık ki küçücük kız çocuklarının ağzında bile küfrün bini bir para.
            Şimdi gelelim Başkan Tanju Özcan’ın yalan gıvırtmalarına, ya da yalana sığınmalarına… 
            Kendisi çocukluğumuzda bizim mahallede büyümüş olsaydı bu kadar yalancı olamazdı. Aksi halde bizim aramızda çelik çomak bile oynayamaz, dışlanırdı. 
            Daha önce de yazmıştım 
           “Yalan söylemek çok ayıptır Başkan” başlıklı 13 Ağustos 2020  tarihli yazı https://www.bolununsesi.com/haber/163300/-yalan--soylemek-cok-ayiptir-sayin-baskan-
          “Borcumu silsin demiyorum, Sadece banka hesaplarımdan icraları kaldırsın” diye ricacı oldum.
           Bahse konu olayla ilgili 28 Nisan ve 14 Mayıs tarihlerinde yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için iki kere yazarak kamuoyunu bilgilendirdim. Ve şöyle dedim; “…15 yıl boyunca ekmeğimle oynayan ve benimle uğraşan eski Başkan Alaaddin Yılmaz, 6 ay ceza evinde kaldığım süre içinde belediyeye olan 3-5 bin lira borcumu bahane ederek, banka hesaplarıma da icra koydurmuştu. 
            6 ay ceza evine girmem nedeniyle ekonomik olarak çok yıpranmıştım. Her şeye yeniden başlayacaktım ve yeni Belediye Başkanı Tanju Özcan’a; Başkan Yardımcıları Mansur Şen ve Feridun Yılmaz ile Meclis üyeleri Cumhur Bandakçıoğlu ve Asuman Şentürk Tekin aracılığı ile haber göndererek, “Borcumu silsin demiyorum, hapisten yeni çıktım. İşimi gücümü tekrar toparlayabilmek için banka hesaplarımdan icra takibini kaldırmasını istiyorum” diyerek ricacı oldum…” 

           Ben, borcumu silsin demiyorum. Sadece icra takibini kaldırması için ricacı olduğumu ve bunun için Başkan Yardımcıları Mansur Şen ve Feridun Yılmaz ile Meclis üyeleri Cumhur Bandakçıoğlu ve Asuman Şentürk Tekin’den yardımcı olmalarını istediğimi açık açık itiraf ediyorum. 
           Tanju Özcan ise meclis toplantısında çıkıp kendisinden ricacı oldukları için konunun bizzat şahidi olan bu dört isim başta olmak üzere bütün meclis üyelerinin huzurunda utanmadan sıkılmadan YALAN söyleyerek benim kendisinden belediyeye olan borcumu silmesini istediğim şeklinde düpedüz YALAN ifadelerde bulunuyor. Ve üstüne üstlük beni birde şantajcılıkla suçlama gafletine düşerek şahsıma karşı SUÇ işliyor… 
         “Lütfen yalan sığmayın” başlıklı 3 Ekim 2020 tarihli yazım https://www.bolununsesi.com/haber/163524/lutfen-yalan-sigmayin
           İmar ve Şehircilik Müdürü’nün bilgisayarına indirdiği çocuk pornosu (Kuvvetli delil var ki tutuklandı) ile yakalanmasının ardından, Belediye İş Sendikası Başkanı Sinan Ay’ın makamındaki mastürbasyon görüntülerinin savunulabilecek hiçbir tarafı olmadığı halde, yalakalıkta sınır tanımayan bazı yerel basın organları bunu bile savunmaya kalktı ya, söyleyecek söz bulamıyorum bunlara. İyi ki kurucusu olduğum Gazeteciler Cemiyeti’nden 25 sene istifa etmişim, bugün bunlarla birlikte GAZETECİ sıfatı ile anılmaktan utanç duyuyorum…
         Bolu’nun Belediye Başkanı Tanju Özcan çıkmış milletin gözüne baka baka yalan söylüyor. Sendika Başkanı olan Sinan Ay Belediye personeli değilmiş!
              
          Onca fotoğrafçıyı bir kenara atıp onların ekmeğine mani olmuyor musun?        

          Geçtiğimiz günlerde fotoğrafçılar toplanıp Başkan Tanju Özcan ile görüşerek pandemi nedeniyle evlenecek bütün çiftlerin Belediye Nikah Salonunu tercih edecekleri, buranın da fotoğraf ve video çekim işlerinin el altından ihalesiz olarak KS fotoğrafçılık’a verilmiş olduğunu duyduklarını dile getirerek, bu yanlıştan dönülmesini ve buradan her fotoğrafçının eşit şekilde yararlandırılmasını istemişler. Tanju Bey ise fotoğrafçılara da yalan söyleyerek, "biz nikah salonunun fotoğraf ve video işlerini kimseye vermedik" diyerek hepsini başından savmış. 
             Sonuç; Nikah için gün almaya giden çiftlerle KS fotoğrafçılık olarak anlaşma yapılarak 3-5 bin lira gibi rakamlar üzerinden parası peşin peşin alınıyor. 
             Şimdi otobüs üzerinde müzik yapan 3-5 kişi için, yerel müzik sanatçıları işsiz kalmış da onlara destek olmak için yalanı ile ajitasyon yapıyor. 
             Ya sen, onca fotoğrafçıyı bir kenara atıp onların ekmeğine mani olurken, fotoğraf işlerini sadece bir fotoğrafçıya peşkeş çekerken, onların işsiz kalacağını düşünmüyorsun da, 2-3 müzisyeni mi düşüneceksin! Biz bu yalanlarına çok alıştık artık Tanju Özcan. 
             Tanju Özcan olarak yine yalan söylüyorsun. 
             Yine yalana sığınıyorsun Tanju Özcan! 

            Kamuran Alagözoğlu

  • Cinci hoca19 Mayıs 2021 . 09:37

   Yorum yapan akepeliler millet aç aç hala mı görmüyorsunuz? Siz bu hayat pahalılığını görmüyorsanıź bir daha Belediye başkanlığını rüyanızda görürsünüz...
  • Bir vatandaş10 Mayıs 2021 . 16:33

   Atalarımız bazı sözler söylemişler kimini beğeniriz kimini beğenmeyiz. Bazıları aklımıza gelmişken yazmadan geçmek olmaz diye düşündüm. "Düşmeye gör, düşenin dostu olmaz, düşene bir tekmede sen vur, baba'dan oğluna tavsiye" oğlum beylik çeşmesinden su içme" dediği gibi örnekler bulunmaktadır. Şayet ortada bir yalan varsa er geç ortaya çıkar. Bir atasözü de Y.. Mumu yatsıya kadar yanar. demişler. Sabır en iyi ilaçtır.
  • Özay9 Mayıs 2021 . 04:15

   Eski model su sayaçları takmak da ne demek. dijital sayaç daha kullanışlı. Buna rağmen dijital sayaç kullananlar %25 daha fazla ödüyor. Yahu aynı suyu bu şekilde satmak haksızlıktır. Zulümdür. Ben hakkımı helal etmiyorum. Bu uygulamayı kim yapmış ise hepsini kınıyorum. Bir de Kur'an Kerim'i öperek göreve başlıyor. Bizim inancımızda böyle çifte standart yoktur. Dermek ki hepsi bir göz boyama.
  • Damat8 Mayıs 2021 . 13:06

   Ben istediğim fotoğrafçıya çektiririm kimse karışamaz. En mutlu günümü istemedigim birine emanet edemem, kimse de zorla benim fotoğrafçımı yasaklayamaz, yok öyle arstistlik, tekelcilik..
  • AHMET8 Mayıs 2021 . 09:47

   sadece nikahata video ve fotoğraf çekmek 2bin 3 bin tl değidlr 500 veya enfazla 750 tl olması gerekir. bu konuya iyi değinmişssiniz ks foto zaten chpli yandasına verir tabi allaadın beyin evlenen çiftlere kazığı başka fotoğrafcı tutsan içeri sokmuyorlar
  • Gerçek7 Mayıs 2021 . 11:48

   Evet tam da bu Tanju Özcan yalancı menfaatci biri.kendiyle seçimlerde yol yürümüş gariban kişileri şimdi görmezden gelip kendince durumu iyi hali vakti yerinde olanlara sarılıyor.sahtekarlık değilmi bu.seçim zamanı gelir o zaman göreceğiz Alaaddin Yılmaz'dan beter olacaksın kırmızı surat.
  • Sabahattin yolmaz7 Mayıs 2021 . 00:22

   Yine söylüyorum nikah salonu işinde en adaletli davranan Yüksel CEYLAN dır....Necdet GÖREN zamanında düğün salonu Nejat YARAŞ a verilirken Yüksel CEYLAN adaletli davranıp bütün fotoğrafcıların duasını almıştı. Allah razı olsun...
  • Ercan6 Mayıs 2021 . 22:00

   Yalan söyleme konusunda Alaaddini de geçti
  • Zeki6 Mayıs 2021 . 19:42

   Sezonda Bolu Belediyesi nikah salonunda en az 150 nikah olsa, 3'er bin liradan 450 bin liralık bir kıyak Tanju dayınızdan
  • Engin6 Mayıs 2021 . 19:30

   Aslında olması gereken ya nikah yapacak kişiler kendi seçebilir yada boluda tüm bu işi yapanlar sıra ile çekim yapabilirdi.Demokrasiden bahsederler tek adamdan bahsederler.yazik
  • Mustafa6 Mayıs 2021 . 15:58

   Bu şehirde belediyenin kiracısı olup 10 yıldır 1 kuruş kira ödemeyenlere gösterilen iltiması düşündükçe sen hesaplarından icranın kaldırılmasını isteyince baya bir çok şey istemişsin .
  • Naciye 6 Mayıs 2021 . 15:30

   En iyi insan en doğru insan sensin
  • Misafir 6 Mayıs 2021 . 14:32

   Tek kelime HARIKA
  • Adem6 Mayıs 2021 . 14:07

   Bunlar siyaseti yanlış anlamislar siyaset hizmet etme yeri CHP nin siyaseti yalan üzerine kurulu malesef

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak