2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Meclis yine karıştı       

Meclis yine karıştı       
  8 Şubat 2021

  Meclis yine karıştı Bolu Belediyesi Meclisi’nin Şubat ayı 2.

         Meclis yine karıştı       

         Bolu Belediyesi Meclisi’nin Şubat ayı 2. oturumu Belediye Başkanı Tanju Özcan başkanlığında yapıldı. Yapılan oturumda Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Yılmaz’ın AK Partili meclis üyelerine yüklenerek yaptığı açıklama meclisi karıştırdı. Başkan Yardımcısı Yılmaz’ın AK Partili meclis üyelerine yönelik yaptığı eleştiriler ve açıklamaları sırasında AK Partili meclis üyeleri meclis salonunu terk etti.

         Bolu Belediyesi Meclisi’nin Şubat ayı 2. oturumu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan başkanlığında yapıldı. Meclis gündemine gelen maddelerin görüşülmesi ve oylanmasının ardından bir takım açıklamalarda bulunmak için kürsüye çıkan Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Yılmaz’ın AK Partili meclis üyelerine yönelik yaptığı açıklamalar meclis salonunu birbirine kattı.

        "Biz buraya doğru dürüst iş yapmaya geldik"

        Göreve geldiği günden bu güne kadar kendisinin sürekli eleştirildiğini ve siyaset meydanına çekilmek istendiğini belirten Başkan Yardımcısı Feridun Yılmaz, meclis kürsüsünden yaptığı açıklamada, “Hepimiz buralara siyaseten geldik ama ben siyasetçi değilim. Beni siyaset meydanına çekmeye çalışmayın başaramazsınız. Biz buraya elimizden geldiğinde milletimizin menfaatine uygun doğru dürüst iş yapmaya geldik. Hiç düşündünüz mü, geçmişte öcü gibi korktuğunuz kişiden bu kadar korkmaya değer miymiş? Karşınızda oturan kişilere bakıp hiç mi cesaret almadınız? Geçen dönem seçim öncesi son meclis toplantılarına neden gelemediniz? Korktuğunuz kişi ne yapıyor? Şimdi yaylada vakit öldürüyor. Allah kimseye geçmişte bu kadar korkup hiç sevmediği kişiyi bu kürsüde seviyor gibi yapıp inanmadığı şekilde savunmayı nasip etmesin. Burası, yani belediye iş yapma yeri siyaset yapma yeri değil” dedi. 

        Başkan Yardımcısı Yılmaz’ın bu sözlerinin ardından AK Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban ve AK Parti meclis üyeleri meclis salonunu terk etti.

        “Geçen iki yılda gördünüz ki bu iş sizin yaptığınızdan çok daha iyi yapılabiliyor”

         AK Partili meclis üyesi Semih Dimicioğlu’nun dışında tüm AK Partili meclis üyelerin terk ettiği meclis salonunda açıklamalarına devam eden Başkan Yardımcısı Yılmaz, “Bizi sürekli siyaset minderine çekmeye çalışıyorsunuz. Gereksiz konuşup vakit öldürüyorsunuz. Her ne kadar içinizdeki kötü duyguları saklamaya çalışsanız da gerçek apaçık ortada. Bunlar seçimi kazandılar ama kesin başarısızlığa uğrayacaklar. Ama geçen iki yılda gördünüz ki bu iş sizin yaptığınızdan çok daha iyi yapılabiliyor. Bunun şoku ve şaşkınlığı içerisindesiniz. Hem de iki yıl içinde ülkede yaşanan bu olumsuz şartlara ve yaşanan pandemiye rağmen. İşiniz gücünün başkan veya yardımcısının arasını bozmaya çalışmak. Yani belediyeyi iş yapamaz hale getirmek. Peki bu hayal ettiğiniz sonuçta kim kazanacak. Bolu halkı mı? Sizin siyasetiniz mi? Verilen emaneti süremiz içinde en doğru şekilde değerlendirip halkın yararına doğru işler yapıp teslim edeceğimizden kuşkunuz olmasın” ifadelerini kullandı.

  • Bolulu19 Şubat 2021 . 09:51

   Bu meclisten Bolu'ya hayır gelmez, emir gelmiş çalıştırmayın diye, belli. Tüm toplantıları önyargılı başlıyor. Bolu için değil Siyaset için, düzen için varlar o koltuklarda. Bir sonraki seçime kalır. Bu nedenle erken seçim önemli. Umarım eskilerden kimse kalmaz mecliste. Yeni, taze dingin kanlar iyidir bünyeye.
  • kerem12 Şubat 2021 . 09:04

   semih abi sana yakıştramadım ozamn sana verdiğim oy haram olsun feridun bu sefer hangı yönergede degişklık yaptınız yandaşlarınızla ıyı partı hdp olmuştur bına altlarına tekel büfe açmakta sakınca yokmuş RASİM SÖYLÜYOR BUNU BİRDE HERKES BAŞKAN RASİM FERİDUN İSA MUSA BEN ANLAMADIM BELEDIYEDE KAÇTANA YARDIMCI VAR YA
  • Durmuş Boran9 Şubat 2021 . 18:26

   Bolu'muz için çalışan yaptığı her işi severek doğru ve dürüsce yapan herkesi kutluyorum.Ferudun beyi ayrıca kutluyorum.Tam gün hatta mesai haricinde dahi iş başında ve kontrollerinde görüyoruz.Çalışmaya devam.
  • yolcu9 Şubat 2021 . 17:50

   dogru söyleyince yada yanlış söyleyince neden meclisten kaçılırki cevabın varsa delikanlı gibi feridun beyin açıklamalarına karşı cevap verirsin bizde vatandaş olarak kim dogru kim yanlış görürüz .
  • Murat Ataman9 Şubat 2021 . 12:21

   Feridun beye yaptığı açıklamalar için tebrik ediyorum. haberi yapanlara da teşekkürler.
  • TURGUT9 Şubat 2021 . 12:13

   Feridun Yılmaz dürüst, çalışkan,namuslu ve vatansever bir arkadaştır. ben chp li değilim; fakat kendisine güvenirim. dürüst iş yapanları da halk sever. Feridun beyin Bolu için en doğru olanı yaptığından eminim. Allah yar ve yardımcın olsun Feridun bey.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak