2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

WhatsApp'ı silelim mi? 

WhatsApp'ı silelim mi? 
  10 Ocak 2021

  WhatsApp'ı silelim mi? Ne yaparsak yapalım bilgilerimizi ele geçirirler.

  WhatsApp'ı silelim mi? 

      WhatsApp'ı silelim mi? 

        Ne yaparsak yapalım bilgilerimizi ele geçirirler. Zira internetin merkezi ABD'de. İnterneti kullandığımız sürece, her bilgimiz ABD üzerinden yayılıyor.  

       Buna komplo teorisi diyenlere sadece acırım. Maalesef 200 civarı üniversitemiz ve TÜBİTAK hala uykuda… 

       30 yıldır günde 5-14 saat bilgisayar ile çalışıyorum. 35 kadar yazılıma (yazı, çizim, kodlama, yükleme, mizanpaj, grafik, endüstri, iletişim vb.) işim düşüyor. Şu an bilgisayarımda bunların hepsi kurulu. Yazılımları çalıştırmak için çok pahalı makineye de gerek yok. 10 yıllık olan aygıt her işimi görüyor.  

       5-20 bin TL ödeyip bilgisayar alanları da pek makul görmüyorum. Ortalama bir insanın tüm işlerini 1500-3000 TL'lik bir aygıt görür.  

       Tablete boşuna para vermeyin. Bunlar sadece sizi oyalar. Klavyesi olmayan cihazları elinizden çıkarın.  

       10-11-13-14-15 inch ekranlı bir makine her işinizi görür. Reklamlara, bilgisayar dergilerine hiç inanmayın. Onlar sizin soyulmanıza aracılık ederler. 

       WhatsApp, Telegram, Viber, Messenger vb. gibi uygulamaların hepsi Harvard mezunu beyaz Amerikalıların, yani elit çocuklarının ya da kripto Yahudilerin kontrolü altındadır.  

       Yalan, hurafe, uydurma, masal diyenler olabilir, ama önde gelen internet sitelerinin tümü Yahudilerin elindedir. Müslümanlar birbirini yemekle meşgul olduğundan, gelişme yarışından koptular. 1000 yıldır sadece laf üretmekle meşguller. 57 İslam ülkesinin yıllık makale, patent, buluş sayısı 6,5 - 7 milyonluk İsrail’den azdır. Tüm Müslüman ülkelerin yıllık üretimi İtalya veya Almanya kadar değildir. 

      Peki o halde ne yapalım? 

       İletişim yazılımları üzerinden kimlik bilgilerinizi, annenizin kızlık soyadını, parmak izinizi, göz resminizi iletmeyin. Bunu yaptığınız zaman sıradan vatandaşa bir şey olmaz. İstihbarat örgütleri sıradan, önemsiz, sade vatandaşı neden takip etsin ki? 

       Çocuklarınızın yazılım, kod, kodlama, bilgisayar dillerini öğrenmesini sağlayınız. “Kulağıma su kaçarsa orucum bozulur mu” diye düşündüğümüz sürece ezilip soyulacağız.  

          Hiçbir şekilde Türk malı olmayan eşya almayınız. Bu kaideyi her sektörde uygulayınız. İğneden ipliğe yerli malı kullanınız. Her ürünün yerlisi var artık. 

  Ali Özdemir 

  www.aliozdemir.net 

  0505 220 83 85 

  10.01.2020 

  • Ender Balcı 11 Ocak 2021 . 00:40

   Corona aşı için çip takacaklar diye endişelenen ileri zekaların zaten tüm iletişim ve kayıtları ile çoktan çiplendikleri ve fişlendiklerinden haberli yok gözüküyor. Hes kodun varsa çipin alası takılmış durumda , android tlf varsa çip değil surver takılmış durumdasın. Asıl çip ise beyni ruhu köleleştiren din anlayışı ile mankurtlaşan insancıklar . Günümüzde Özgür irade ve aklına sahip çıkmazsan illaki birileri takacak bir şey buluyor .
  • Ali Özdemir10 Ocak 2021 . 23:46

   BİLGİ: İnternet ile her türlü bilgi toplanıyor. Bu bilgiler ticari işler yapan büyük markalara satılıyor. Örneğin, web üzerinde PENSE araması yaparsanız, 1-2 saniye sonra girdiğiniz her sitede karşınıza PENSE reklamları çıkar. BİLİŞİM konusunda çok zayıf kaldık. 1945'ten sonra ABD bizi tarım toplumu olarak bıraktı. Çok zeki insanlarımızı yüksek maaş ödeyerek devşirdi. Yerli iletişim yazılımları var: DEDİ, BİP.. Ama bunları kullanırken yine A
  • KÖPRÜ10 Ocak 2021 . 18:13

   Ali bey bu memlekette sizin gibi aydın insanlara çok ihtiyaç var...
  • yolcu10 Ocak 2021 . 16:35

   whatsapp ın yerlisi ne onu kullanalım.arabada vw ama yerlisi daha yok
  • Geçmiş olsun10 Ocak 2021 . 16:35

   Cep telefonları ile kısmen, internet ve android cihazlar ile büsbütün dijital çağın sahiplerinin köleleri olduk hepimiz. İşte böyle simülasyonun başındaki akıl bir düğmeye basar ve sürüsünü whatsap'tan(ABD) alıp telegramın(RUS) ağılına kapatır. Aklı kullanıp bilim ve teknolojiyi üretenlere karşı ona maruz kalan ütopik ve hamasi yığınların çaresiz çırpınışı..
  • Bolulu1410 Ocak 2021 . 16:33

   Benim kişisel verilerimi ele geçirecekler diye vatsap uygulamasından çıkanlara şaşırıyorum, sanki geçtikleri sosyal medya çok güvenli. Bir de sanki çok önemli devlet sırrı niteliğinde şahsi bilgileri varda ele geçirecekler diye korkuyor. Allah hepimize akıl fikir versin.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak