2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

ÖSYM sınavların ertelendiğini duyurdu

ÖSYM sınavların ertelendiğini duyurdu
  1 Aralık 2020

  ÖSYM, korona virüs salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarının ertelendiğini duyurdu.

  Salgına karşı Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklanan yeni önlemler kapsamında ÖSYM tarafından düzenlenen ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavları ertelendi. 

  ÖSYM'den yapılan açıklamada sınavların, Sağlık Bakanlığı'nın görüşleri doğrultusunda yeniden belirleneceği bildirildi.

  ÖSYM'nn web sitesindeki açıklama şu şekilde; 

  Cumhurbaşkanlığımızın Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik almış olduğu yeni tedbirler kapsamında, Başkanlığımızca 2020 Yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilmiş olan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir.

  Söz konusu sınavların uygulanacağı tarihler, Kovid-19 salgını sürecinde konuya ilişkin alınacak kararlar çerçevesinde ve Sağlık Bakanlığının görüşleri doğrultusunda yeniden belirlenerek adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.

  İçişleri Bakanlığı tarafından dün yayımlanan genelgede, ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacak 'adaylar ve refakatçileri'ne sokağa çıkma yasağı uygulanmayacağı yer almıştı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak