“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Başkan Özcan; artık icraat zamanı. 

Başkan Özcan; artık icraat zamanı. 
  21 Kasım 2020

  Başkan Özcan; artık icraat zamanı Geçtiğimiz günlerde gittiğim belediyede ...

         Başkan Özcan; artık icraat zamanı 

          Geçtiğimiz günlerde gittiğim belediyede karşılaştığımız başkan Sayın Tanju Özcan artık projelerde son aşamaya gelmek üzereyiz. ‘’Seninde düşüncelerini alalım’’ diyerek, hemen ekran başına geçerek her proje için açtığı dosyaları tıklayarak, Büyüksu projesinden anlatmaya başladı. 290 dönüme yayılan içinde kafe, restaurant, oturma dinlenme, nehir seyri, survivor parkı, açık kapalı yüzme havuzları, spor salonu, çocuk oyun alanlarını barındıran proje ile ilgili (tipik bir Anadolu kenti olan Eskişehir’i Avrupa kentleri ayarında modern bir kente dönüştüren) Büyükerşen Başkanla yakın diyalog  içinde olduklarını ve teknik destek aldıklarını, yakında Büyüksu’yun kuzeyinde çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Açıkçası yıllara sari olarak kademe kademe gelişecek bu projeden etkilenmediğimi söylemeden geçemeyeceğim. Bölgenin Bolu halkı için önemli bir rekreasyonel alan olacağı kentimizin fiziksel yapısını değiştirerek halkımızın sosyal yaşantısına büyük katkı sağlayacağı şüphesizdir. 

             Paşaköy kavşağında yapılacak yöresel ürünler pazarının uygulama projeleri tamamlanmış, uygulama aşamasına gelmiş. 

            Kültür merkezi için eski cezaevi veya itfaiye meydanını düşündüklerini ancak yoğunluk artışı olacağı eleştirileri aldıklarını söyledi. Oysa ki yoğunluk artışı AVM’lerden değil varsın bilim kültür sanattan olsun, başımızın üstünde yeri var. Zaten kültür merkezlerin yeri; halkın ve gençlerin yoğun olduğu merkezlerde veya yakınlarında olmalıdır. Bu hem kent merkezlerinin güçlü kılınmasını aynı zamanda da farklı sosyo-ekonomik kesimlerin biraya gelmesine olanak sağlayarak toplumsal barışa da hizmet edecek İzzet Baysal Cadde esnafına da ekonomik katkı sağlayacaktır. 

          Kültür merkezi projesinin hazırlanmasında Bolu’nun da artık ulusal bazda proje yarışmalarıyla tanışması gerektiğini, Mimarlar Odası'nın bu yarışmayı organize edebileceğini, sadece etkinlik zamanlarında üç, dört saat değil, içinde tiyatro, opera,konferans yapılabilecek salonlar, kulisler, sanat galerileri, bilgisayarlı, internetli çalışma alanları, kütüphaneleri olan yirmi dört saat yaşayacak simgesel bir yapı olması gerektiğini ifade ettik. İnşallah Devlet Opera ve Balesi nin bir konseriyle de  hep birlikte açışını yaparız. 

           Uğur Mumcu Parkı’nda ki çalışmaların bitmek üzere olduğunu, bölge parkları yaptıklarını, kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırdıklarını, arttırmaya devam edeceklerini, üniversite yolunu kırk metreye çıkardıklarını, ışıklandırma çalışmalarına başladıklarını söylerken Kalıcı Konutlar Mehmet Akif Ersoy Bulvarı üzerinde bozkır görünümündeki SEDAŞ ‘a ait depo arazisini de kentimize kazandıracaklarının  müjdesini verdi. Hisar Tepesi projesinin Anıtlar Kurulu’ndan onaylandığını bakanlıkta imzada beklediğini, bekletildiğini, belediyenin yanında ki iş merkezi inşaatına başladıklarını söyledi. 

          Şüphesiz ki yapılan, yapılacak olan icraatlar bir artı değer olarak karşımıza çıkıyor. Belediyeden ayrılırken kentim için yeniden umutlandığımı hissetmek güzeldi. 

         Mimar Serdar KILIÇ 

  • Külüt Mahahalle Sakini24 Kasım 2020 . 04:40

   Kültür Merkezini Kültür mahallesi D 100 kenarında bulunan belediyeye ait olan ve şu an kent müzesi olarak kullanılan binanın olduğu yere yapılabilir.Bina 40 yıllık eski tekel binası kaç defa güçlendirme gördüğü belli değil.Hem kültür merkezi orda olursa şehir içindeki yoğunluk artışının önüne geçilmişte olur.Tanju Başkanım duyun sesimizi.
  • Ziyaaaa22 Kasım 2020 . 01:51

   Lan oğlum bizim memleketin başına ne geldiyse yalakalardan geldi..
  • alkış21 Kasım 2020 . 23:40

   serdar beyin belediye imarda onay bekleyen projesi var mı? pazartesi gel işe başla gibi bir yazı maşallah. Anderson bunun yanında benim hayal gücüm bu kadar gelişmedi der. La Fontaine tebrik eder. Carlo Collodi nin burnu biraz daha uzardı. :) Binbir gece de bile böylesini görmedik. Ne diyelim tebrikler alkışı hak etti.
  • Herşeyi bilen21 Kasım 2020 . 22:22

   Çok güzel güzelleme yapmış amcamız bu projelerin şu Kalan üç yıl İçinde bitmeyeceğini en iyi TNJ.. biliyor
  • Bolu21 Kasım 2020 . 22:06

   Ben hiç umutlanmadım
  • Bolu sever21 Kasım 2020 . 20:00

   Bolu'nun böyle mimarlara ihtiyacı var, umarım daha aktif bir rol oynar bu tarz projelerde...
  • Bolulu21 Kasım 2020 . 19:58

   Güzel bir yazı teşekkürler Serdar Bey
  • hortlambaç 21 Kasım 2020 . 18:07

   Hadi ya kılıç sende mi yuttun hapı
  • Erkan21 Kasım 2020 . 17:58

   Alaaddin Yılmaz döneminde Büyük suyu temizleme projesi olmasaydı şimdi Abant otellerinin pislikleri akacaktı. Büyük su porjesi bir Alaaddin Yılmaz projesidir.
  • Bolulu21 Kasım 2020 . 16:28

   Projeler güzel olabilir. Bu bir, Bolu için, ileriyi görme vizyon meselesidir. Projelerin gerçekleşebilmesi için, mevcut merkezi hükümetin desteğinin alınarak, müşterek işbirliği içinde çalışmak gerekiyor. Bolu Belediyesinin bütçesi belli. Bakınız, ben projeleri hazırladım, yaptırmadılar, denileceğine Bolumuzun gelişmesi için, bütün kurum ve kuruluşların işbirliği yapması lazımdır.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak