BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Bolu’da korona da son durum !

Bolu’da korona da son durum !
  16 Kasım 2020

  Bolu’da korona da son durum ! Tüm yurtta olduğu ...

         Bolu’da korona da son durum !

         Tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da büyük bir artış gösteren korona virüs vakaları vatandaşları tedirgin ederken, Bolu’da genel olarak kurallara uyulduğu gözleniyor. Bugüne kadar ilimizde korona virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının 170’e ulaştığı açıklanırken, günlük vaka sayıları 100’lerde gezerken, son günlerde 4 misli artış göstererek ortalama 350-400 arası yeni vaka tespit ediliyor. İlimizde toplam korona virüslü hasta sayısının 3 bin 500’ü bulduğu ifade ediliyor.

         Son aylarda hızla yükselen vakalar sonucunda hastanelerde yoğunluk oluşurken, vakaların büyük bir kısmı evlerinde tedavi görüyor. Hastanelerde yatan 150, yoğun bakımda 60 hasta ve evlerinde tedavi gören vatandaşlar olmak üzere, Bolu'da toplam koronalı hasta sayısı 3 bin 500’ü buldu.

         Hastanelerde yoğun bakım ünitelerinin dolu olması nedeniyle yeni üniteler açılırken hastalar için havalı yataklar getirildiği öğrenildi. Kentte korona virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı toplam 170’e ulaştı. Her gün yapılan ‘maske, mesafe ve temizlik’ uyarılarına rağmen vatandaşların tedbirlere uymaması nedeniyle hasta sayılarında yaşanan artışlar sağlık ekiplerine zor anlar yaşatıyor.

   

         Denetimler aralıksız devam ediyor

          Pandeminin başladığı günden bu yana vaka sayılarının en yüksek rakamlara ulaşması nedeniyle gerek ulusal gerekse il genelindeki tedbirler artırıldı. Polis ekipleri her gün yaptıkları denetimlerde maskesiz gezen vatandaşlara ve son alınan kararla sigara içmek için maskesini indiren vatandaşlara ceza keserken, Bolu’nun en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi başta olmak üzere vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda da denetimler aralıksız devam ediyor. Emniyet ekipleriyle vatandaşların arasında zaman zaman tartışmalar yaşansa da, Bolu’da genel olarak kurallara uyulduğu gözleniyor.

  • ibrahim18 Kasım 2020 . 01:38

   Genç ihtiyar her kes Maske Mesafe ve hijyen kurallarına azami derecede uyarsa bu sıkıntıdan en az etkilenerek kurtulacagimiz kesindir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak