BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Taşkesti Belediye Başkanlığı’ndan açıklama

Taşkesti Belediye Başkanlığı’ndan açıklama
  20 Ekim 2020

  Taşkesti Belediye Başkanlığı’ndan açıklama 13.10.2020 tarihli BolununSesi Gazetesi’nde yayımlanan, ...

       Taşkesti Belediye Başkanlığı’ndan açıklama

     13.10.2020 tarihli BolununSesi Gazetesi’nde yayımlanan, “Toki işyerinin üzerine çıkılan kaçak katlar Başkanı yaktı” başlıklı haber ile ilgili olarak;

      Habere konu olan Taşkesti Beldemiz Merkez Mahalle Ada Caddesi üzerinde bulunan Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılan dükkanların tapusu tek kişiye aittir. Kişinin kat ilavesi isteğine istinaden belediyemizce gerekli araştırmalar ve incelemeler yapıldıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığına kurum görüşü sorularak, 25.02.2019 tarihinde Toki tarafından olumlu görüş verilmiştir. Kat ilavesi ruhsatına başvurusuna istinaden, istenilen gerekli evraklar, hesaplamalar, proje ve ekleri taşınmaz sahibi tarafından tamamlanarak, belediyemize sunulmuş olup, 31.05.2019 tarih ve 2019/22 sayı numarası ile kat ilavesi inşaat ruhsatı belediyemizce verilmiştir.  

      Haberin içeriğinde Taşkestili vatandaşların olayı Cimer ve İçişleri Bakanlığı’na taşıdığı varsayımı ile alakalı olarak, Cimer ve İçişleri Bakanlığınca herhangi bir şikayet söz konusu olmayıp, yalnızca TC Bolu İdare Mahkemesi’ne yapılan yürütmenin durdurulma istemi ile açılan davada, TC Bolu İdare Mahkemesi .2.10.2020 tarihli karar ile yürütmeyi durdurma isteyen vatandaşın talebin reddine cevabı vermiştir.

         Haberin düzeltilmesini rica ederim.

         Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan

  • alper burgaz aaa?16 Kasım 2020 . 12:07

   isimler değil mevzu, mevzuyu saptırma... sorulara cevap ver. benim kim olduğumdan sana ne? sen görevin gereği vermen gereken cevabı ver.. tapu taç a atma numaraları bunlar... imar kanunu güzellemesi yapacağına, akla yatan şekilde cevap ver... asıl kaçamak yapan sensin muhterem belediyeci..
  • Metin Çelik29 Ekim 2020 . 04:09

   Başkanın Bu açıklamalarını ben Şahsen minareyi hazırladıktan sonra Kılıfına uydurduğunu düşündüğü nedenle ve bir makheme ARA KARARINA dayanarak kedisini temizleme girişimleri olarak değerlendiriyorum. Alper Burgaz isimli arkadaş ta belli ki Belediyeci ve imar işlerini iyi bildiğini düşünüyor Bak arkadaş ATEŞ Olmayan Yerden Duman çıkmaz. Yani orada bir suç olduğu esasen çok net belli. ve Başınız ağrıyacaktır Bolu Belediyesinde de Mezarlık 5,72 liraya sat
  • alper burgaz26 Ekim 2020 . 17:09

   keşke gerçek isminizi paylaşarak yorum yapabilseniz ama zaten insanların sosyal medyanın arkasına sığınmaması kendi korkularının üstüne gitmesi lazım. buraya verdığıniz emeğin 10 da 1 ini belediyeye gelerek göstermiş olsaydınız gerekli bilgileri alabilirdiniz. ama anladığım kadarıyla 3194 sayılı imar kanununu, 634 sayılı kat mülkiyeti kanunu,5393 sayılı belediye kanunu,2644 sayılı tapu kanununu bizden daha iyi biliyosrunuz. lütfen bu engin bilgilerinizden b
  • alper burgaz a23 Ekim 2020 . 19:21

   1 -Aynı parseldeki dükkan kime ait? Ayrı kişiye ait değilse şayet, vaka öncesi veya ruhsat verilir diğer dükkanın muvafakatı alındı mı?...... 2- İmar planında o ayrı dediğiniz parsel ticari değil miydi? Ticari ise nasıl oldu da konut olarak ruhsat verdiniz? 3- Varsayalım ki konut olarak değilde işyeri olarak verdiniz, planda o arsa kaç kat imarlıydı? (Arkası yarın...)
  • alper burgaz21 Ekim 2020 . 10:27

   Toplu Konut İdare Başkanlığınca yapılan konut ile sosyal donatı (iş yerleri) imar planlarında ayrı olarak belirtilmiş olup tek kişiye ait olan taşınmaz 120 Ada 2 parsel üzerinde 2 adet dükkanın bulunduğu arsa 611.00m2 dir. Kat mülkiyeti 16/05/2018 yapılmıştır. Bu durumda konut ile bağlantısı bulunmamaktadır.
  • tapusu mu dediniz21 Ekim 2020 . 00:48

   Dükkanın tapusu tek kişiye ait olabilir de.. de si var..! Arsa kaç kişiye ait? Kat irtifakı mı var? Kat irtifakı varsa şayet, diğer maliklerin tamamının izni alındımı sayın başkan?
  • Bolulu 1420 Ekim 2020 . 21:55

   Gol müydü bu?
  • RECAİ SAKA20 Ekim 2020 . 18:57

   allah allah, toplu konut idaresinin yptırdığı, DÜKKANLARIN TAPUSU TEK KİŞİYE AİTMİŞ,,*** KAÇ DÜKKAN BU DÜKKANLAR, BU DÜKKANLARIN HEPİSİNİ TEK KİŞİ ALIP TAPULARINI BİRLEŞTİRDİ Mİ,,,*** ARSA O KİŞİNİN Dİ DE TOPLU KONUT İDARESİ BU ADAMA YAPIP TESLİM Mİ ETTİ ,TEK KİŞİYE KAMOYUNU AYDINLATIN BU İŞDE YANLIŞLIK OLMA OLASILIĞI ÇOOOOK YÜKSEK.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak